Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Válek? Životopis Vlastimil Válek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Vlastimil Válek

Kdo je Vlastimil Válek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Vlastimil Válek je český politik a lékař. Od roku je 2021 ministrem zdravotnictví České republiky.
Vystudoval medicínu na univerzitě v Brně a začal se věnovat oboru radiodiagnostiky. Později se stal také profesorem. Jeho lékařská kariéra je spojena s Fakultní nemocnicí Brno. Je také pedagogem na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.
Do politiky vstoupil v roce 2010 na komunální úrovni a v barvách TOP 09, které zůstal věrný i v dalším politickém životě. V roce 2012 se stal zastupitelem Jihomoravského kraje. V roce 2017 byl za tuto stranu zvolen do Poslanecké sněmovny. V průběhu koronavirové pandemie jako opoziční poslanec často kritizoval opatření, která vláda dělala v boji proti šíření viru.
Mandát poslance obhájil i v roce 2021, kdy kandidoval za uskupení stran SPOLU. Obecně se předpokládalo, že pokud koalice zvítězí, stane se Válek ministrem zdravotnictví - a k tomu také došlo v prosinci 2021. Stal se také místopředsedou vlády Petra Fialy.Kdo je Vlastimil Válek? Životopis Vlastimil Válek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Vlastimil Válek

Národnost: česká
Datum narození: 17. května 1960
Místo narození: Brno

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vlastimil Válek s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Anesteziologie? Znáte termín Kyfóza? Znáte definici termínu Ratifikace? Víte, co je to Alfanumerická klávesnice?

Klíčová slova: Vlastimil Válek, vysvětlení, lexikon, národnost, kdy se narodil Vlastimil Válek?, osobnosti, biografie, popis, životopis, narození, politici, wikipedie, informace, zajímavosti, místo narození, Vlastimil Válek

Pojem Vlastimil Válek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Vlastimil Válek

Vyhledat pojem Vlastimil Válek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Vlastimil Válek ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Vlastimil Válek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastimil Válek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Vlastimil Válek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Válek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Vlastimil Válek? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Vlastimil Válek? Kdy se narodil Vlastimil Válek? Kde se narodil Vlastimil Válek? Vlastimil Válek se nachází v kategorii Politici

Kategorie politici, prezidentka, vlastimil Válek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Vlastimil Válek dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Válek i v jiné kategorii než je politici.