Kdo je to?
Kdo je Vlastimil Válek? Životopis Vlastimil Válek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Vlastimil Válek?

Kdo je Vlastimil Válek? Životopis, informace, biografie, politici

Vlastimil Válek je český politik a lékař. Od roku je 2021 ministrem zdravotnictví České republiky.
Vystudoval medicínu na univerzitě v Brně a začal se věnovat oboru radiodiagnostiky. Později se stal také profesorem. Jeho lékařská kariéra je spojena s Fakultní nemocnicí Brno. Je také pedagogem na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.
Do politiky vstoupil v roce 2010 na komunální úrovni a v barvách TOP 09, které zůstal věrný i v dalším politickém životě. V roce 2012 se stal zastupitelem Jihomoravského kraje. V roce 2017 byl za tuto stranu zvolen do Poslanecké sněmovny. V průběhu koronavirové pandemie jako opoziční poslanec často kritizoval opatření, která vláda dělala v boji proti šíření viru.
Mandát poslance obhájil i v roce 2021, kdy kandidoval za uskupení stran SPOLU. Obecně se předpokládalo, že pokud koalice zvítězí, stane se Válek ministrem zdravotnictví - a k tomu také došlo v prosinci 2021. Stal se také místopředsedou vlády Petra Fialy.Kdo je Vlastimil Válek? Životopis Vlastimil Válek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Vlastimil Válek

Národnost: česká
Datum narození: 17. května 1960
Místo narození: Brno

Tento text (Vlastimil Válek) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Clubhouse? Rozumíte pojmu Subsumpce? Znáte definici termínu Artroskopie? Znáte pojem WWW?

Klíčová slova: informace, osobnost, osobnosti, politici, životopis, národnost, lexikon, Vlastimil Válek, kde se narodil Vlastimil Válek?, biografie, datum narození, vysvětlení, život, politici, popis, kdy se narodil Vlastimil Válek?

Pojem Vlastimil Válek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Vlastimil Válek na Google obrázcích

Hledat pojem Vlastimil Válek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Vlastimil Válek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Vlastimil Válek ve Wikipedii

Vyhledat termín Vlastimil Válek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastimil Válek například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Vlastimil Válek?

Nyní již víte Kdo je to Vlastimil Válek? Kdy se narodil Vlastimil Válek? Kde se narodil Vlastimil Válek? Vlastimil Válek je v kategorii Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vlastimil Válek dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlastimil Válek i v jiné kategorii než je politici.