Kdo je to?
Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis Lukáš Wagenknecht, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Lukáš Wagenknecht

Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Lukáš Wagenknecht je ekonom a politik. Vyrůstal v Pardubicích a na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vystudoval hospodářskou politiku. Poté se většinu života věnoval internímu auditu. Nejdříve působil jako úředník na Ministerstvu vnitra ČR. Poté přešel do soukromé sféry a pracoval pro společnosti Foxconn nebo Deloitte. Během auditů odhalil řadu mediálně známých pochybení, viz zmanipulované dotace v programu Severozápad nebo audit výstavby metra A, který prokázal napojení firem na politiky. Za svou auditorskou práci získal v roce 2015 cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci. Vedle interních auditů podniká v oblasti maloobchodu.
V roce 2014 ho ministr financí Andrej Babiš jmenoval náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu, ale Wagenknecht byl kritický k některým tendrům a nakonec byl odvolán. Následně Babiše kritizoval a Čapí hnízdo označil za dotační podvod. V roce 2018 úspěšně kandidoval na senátora jako nestraník za Piráty a stal se nejmladším českým senátorem. V Senátu se přidal ke Klubu pro liberální demokracii – SENÁTOR 21, který založil senátor Václav Láska s cílem posílit roli Senátu a demokracii. Jako senátor navázal na svou předchozí auditorskou práci. Vedl pirátské trestní oznámení na ČEZ kvůli ztrátovému prodeji bulharské elektrárny Varna a zahájil právní žalobu u Evropského soudního dvora, která se týkala dotačních podvodů a střetu zájmů Andreje Babiše.Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis Lukáš Wagenknecht, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Lukáš Wagenknecht

Národnost: česká
Datum narození: 24. září 1978
Místo narození: Pardubice

Tento text (Lukáš Wagenknecht) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Irelevantní? Znáte definici termínu Šinga? Vzpomněli byste si co označuje výraz Těkavost? Pamatujete si definici pojmu Sponse?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, wiki, Lukáš Wagenknecht, biografie, narození, osobnost, životopis, lexikon, wikipedie, popis, národnost, informace, zajímavosti, politici, kde se narodil Lukáš Wagenknecht?

Pojem Lukáš Wagenknecht je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Lukáš Wagenknecht lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lukáš Wagenknecht ve Wikimedia Commons

Najít heslo Lukáš Wagenknecht ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lukáš Wagenknecht na Youtube

Hledat výraz Lukáš Wagenknecht na Google.cz

Vyhledat pojem Lukáš Wagenknecht ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Wagenknecht například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Lukáš Wagenknecht? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Lukáš Wagenknecht? Kdy se narodil Lukáš Wagenknecht? Kde se narodil Lukáš Wagenknecht? Lukáš Wagenknecht je v sekci Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lukáš Wagenknecht dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Wagenknecht i v jiné kategorii než je politici.