Kdo je to?
Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis Lukáš Wagenknecht, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Lukáš Wagenknecht?

Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis, informace, biografie, politici

Lukáš Wagenknecht je ekonom a politik. Vyrůstal v Pardubicích a na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice vystudoval hospodářskou politiku. Poté se většinu života věnoval internímu auditu. Nejdříve působil jako úředník na Ministerstvu vnitra ČR. Poté přešel do soukromé sféry a pracoval pro společnosti Foxconn nebo Deloitte. Během auditů odhalil řadu mediálně známých pochybení, viz zmanipulované dotace v programu Severozápad nebo audit výstavby metra A, který prokázal napojení firem na politiky. Za svou auditorskou práci získal v roce 2015 cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci. Vedle interních auditů podniká v oblasti maloobchodu.
V roce 2014 ho ministr financí Andrej Babiš jmenoval náměstkem pro oblast finančního řízení a auditu, ale Wagenknecht byl kritický k některým tendrům a nakonec byl odvolán. Následně Babiše kritizoval a Čapí hnízdo označil za dotační podvod. V roce 2018 úspěšně kandidoval na senátora jako nestraník za Piráty a stal se nejmladším českým senátorem. V Senátu se přidal ke Klubu pro liberální demokracii – SENÁTOR 21, který založil senátor Václav Láska s cílem posílit roli Senátu a demokracii. Jako senátor navázal na svou předchozí auditorskou práci. Vedl pirátské trestní oznámení na ČEZ kvůli ztrátovému prodeji bulharské elektrárny Varna a zahájil právní žalobu u Evropského soudního dvora, která se týkala dotačních podvodů a střetu zájmů Andreje Babiše.Kdo je Lukáš Wagenknecht? Životopis Lukáš Wagenknecht, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Lukáš Wagenknecht

Národnost: česká
Datum narození: 24. září 1978
Místo narození: Pardubice

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lukáš Wagenknecht sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Mikropůjčka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úplněk? Vzpomněli byste si co označuje výraz Výklenek? Znáte termín P2P?

Klíčová slova: místo narození, Lukáš Wagenknecht, biografie, kdo je Lukáš Wagenknecht?, Lukáš Wagenknecht, životopis, wikipedie, kdy se narodil Lukáš Wagenknecht?, narození, osobnosti, politici, národnost, wiki, život, lexikon, zajímavosti

Pojem Lukáš Wagenknecht je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Lukáš Wagenknecht v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Lukáš Wagenknecht ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Lukáš Wagenknecht ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Lukáš Wagenknecht ve Wikipedii

Najít heslo Lukáš Wagenknecht ve Wikislovníku

Najít pojem Lukáš Wagenknecht ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lukáš Wagenknecht například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Lukáš Wagenknecht? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Lukáš Wagenknecht? Kdy se narodil Lukáš Wagenknecht? Kde se narodil Lukáš Wagenknecht? Lukáš Wagenknecht je v kategorii Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Lukáš Wagenknecht kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lukáš Wagenknecht i v jiné kategorii než je politici.