Kdo je to?
Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Aleš Zbořil?

Kdo je Aleš Zbořil? Životopis, informace, biografie, herectví

Aleš Zbořil je český divadelní herec, dabér, lektor komunikace a rétoriky a moderátor zábavných televizních soutěží. Zbořil se narodil v Brně, kde studoval na místním gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu v Brně pracoval jeden rok jako kulisák v Městském divadle Brno. V 19 letech se přihlásil na brněnskou JAMU na obor herectví, kde studoval v letech 1987-1991. Absolvoval také půlroční stáž ve Francii. Po návratu z Francie pracoval jako rozhlasový moderátor v Rádio Brno a poté v rádiu Krokodýl. Zbořil se po pracovních zkušenostech v rádiích přemístil na televizní obrazovky. Působil jako moderátor televizního pořadu Očko bere, Telekvíz (Česká televize Brno), Ypsilon (Česká televize Brno), Rexeso (Prima TV). Nejvíce jej proslavilo moderování vědomostního pořadu AZ-kvíz, ve kterém působí již od jeho uvedení na obrazovky v roce 1997. Zúčastnil se také moderování AZ-kvíz Junior a AZ-kvíz Speciál. Roku 2004 byl nominován na cenu TýTý v kategorii Moderátor zábavných pořadů.
Aleš Zbořil si rovněž zahrál ve filmu V meste plnom dáždnikov (1989) a Správnej dres (2015).
Objevil se také v několika epizodách televizního seriálu Detektiv Martin Tomsa (1995), Četnické humoresky (2001) nebo Okno do hřbitova (2011).
Zbořil se také občas věnuje dabování. Svůj hlas propůjčil jedné postavě z legendárního amerického seriálu Dallas (Sasha Mitchell).
Je otcem dvou dětí (Karolín a Daniel).Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Aleš Zbořil

Národnost: česká
Datum narození: 1. 7. 1968
Místo narození: Brno, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Aleš Zbořil? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Stupeň Celsia? Znáte pojem Kreml? Víte, co je to Limbus? Vzpomenete si na definici slova ISIC?

Klíčová slova: osobnosti, herectví, wiki, wikipedie, osobnost, zajímavosti, vysvětlení, kdy se narodil Aleš Zbořil?, život, datum narození, Aleš Zbořil, kdo je Aleš Zbořil?, národnost, Aleš Zbořil, herectví, popis

Pojem Aleš Zbořil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Aleš Zbořil doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít Aleš Zbořil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Aleš Zbořil ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Aleš Zbořil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aleš Zbořil na Youtube

Najít heslo Aleš Zbořil ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Zbořil například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Zbořil?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Aleš Zbořil? Kdy se narodil Aleš Zbořil? Kde se narodil Aleš Zbořil? Aleš Zbořil je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Zbořil řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Zbořil i v jiné kategorii než je herectví.