Kdo je to?
Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Aleš Zbořil?

Kdo je Aleš Zbořil? Životopis, informace, biografie, herectví

Aleš Zbořil je český divadelní herec, dabér, lektor komunikace a rétoriky a moderátor zábavných televizních soutěží. Zbořil se narodil v Brně, kde studoval na místním gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu v Brně pracoval jeden rok jako kulisák v Městském divadle Brno. V 19 letech se přihlásil na brněnskou JAMU na obor herectví, kde studoval v letech 1987-1991. Absolvoval také půlroční stáž ve Francii. Po návratu z Francie pracoval jako rozhlasový moderátor v Rádio Brno a poté v rádiu Krokodýl. Zbořil se po pracovních zkušenostech v rádiích přemístil na televizní obrazovky. Působil jako moderátor televizního pořadu Očko bere, Telekvíz (Česká televize Brno), Ypsilon (Česká televize Brno), Rexeso (Prima TV). Nejvíce jej proslavilo moderování vědomostního pořadu AZ-kvíz, ve kterém působí již od jeho uvedení na obrazovky v roce 1997. Zúčastnil se také moderování AZ-kvíz Junior a AZ-kvíz Speciál. Roku 2004 byl nominován na cenu TýTý v kategorii Moderátor zábavných pořadů.
Aleš Zbořil si rovněž zahrál ve filmu V meste plnom dáždnikov (1989) a Správnej dres (2015).
Objevil se také v několika epizodách televizního seriálu Detektiv Martin Tomsa (1995), Četnické humoresky (2001) nebo Okno do hřbitova (2011).
Zbořil se také občas věnuje dabování. Svůj hlas propůjčil jedné postavě z legendárního amerického seriálu Dallas (Sasha Mitchell).
Je otcem dvou dětí (Karolín a Daniel).Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Aleš Zbořil

Národnost: česká
Datum narození: 1. 7. 1968
Místo narození: Brno, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Aleš Zbořil? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Paradigma? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čtečka knih? Víte, co je to Fukar? Víte co je Anekdota?

Klíčová slova: kdy se narodil Aleš Zbořil?, herectví, život, wiki, informace, Aleš Zbořil, kde se narodil Aleš Zbořil?, národnost, vysvětlení, narození, zajímavosti, kdo je Aleš Zbořil?, osobnost, herectví, wikipedie, místo narození

Pojem Aleš Zbořil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Aleš Zbořil na Youtube

Hledat frázi Aleš Zbořil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Aleš Zbořil ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Aleš Zbořil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Aleš Zbořil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Zbořil například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Zbořil?

Právě jste zjistili Kdo je to Aleš Zbořil? Kdy se narodil Aleš Zbořil? Kde se narodil Aleš Zbořil? Aleš Zbořil patří do sekce Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Zbořil například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Zbořil i v jiné kategorii než je herectví.