Kdo je to?
Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Aleš Zbořil

Kdo je Aleš Zbořil? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Aleš Zbořil je český divadelní herec, dabér, lektor komunikace a rétoriky a moderátor zábavných televizních soutěží. Zbořil se narodil v Brně, kde studoval na místním gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu v Brně pracoval jeden rok jako kulisák v Městském divadle Brno. V 19 letech se přihlásil na brněnskou JAMU na obor herectví, kde studoval v letech 1987-1991. Absolvoval také půlroční stáž ve Francii. Po návratu z Francie pracoval jako rozhlasový moderátor v Rádio Brno a poté v rádiu Krokodýl. Zbořil se po pracovních zkušenostech v rádiích přemístil na televizní obrazovky. Působil jako moderátor televizního pořadu Očko bere, Telekvíz (Česká televize Brno), Ypsilon (Česká televize Brno), Rexeso (Prima TV). Nejvíce jej proslavilo moderování vědomostního pořadu AZ-kvíz, ve kterém působí již od jeho uvedení na obrazovky v roce 1997. Zúčastnil se také moderování AZ-kvíz Junior a AZ-kvíz Speciál. Roku 2004 byl nominován na cenu TýTý v kategorii Moderátor zábavných pořadů.
Aleš Zbořil si rovněž zahrál ve filmu V meste plnom dáždnikov (1989) a Správnej dres (2015).
Objevil se také v několika epizodách televizního seriálu Detektiv Martin Tomsa (1995), Četnické humoresky (2001) nebo Okno do hřbitova (2011).
Zbořil se také občas věnuje dabování. Svůj hlas propůjčil jedné postavě z legendárního amerického seriálu Dallas (Sasha Mitchell).
Je otcem dvou dětí (Karolín a Daniel).Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Aleš Zbořil

Národnost: česká
Datum narození: 1. 7. 1968
Místo narození: Brno, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Aleš Zbořil? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lumen? Vzpomněli byste si na význam slova Egalizace? Víte, co je to Finanční leasing? Znáte definici termínu Smetana?

Klíčová slova: kdy se narodil Aleš Zbořil?, kdo je Aleš Zbořil?, osobnosti, herectví, Aleš Zbořil, Aleš Zbořil, životopis, wiki, wikipedie, narození, biografie, život, místo narození, herectví, popis, lexikon

Pojem Aleš Zbořil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Aleš Zbořil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Aleš Zbořil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aleš Zbořil ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Aleš Zbořil ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Aleš Zbořil ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Zbořil například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Aleš Zbořil?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Aleš Zbořil? Kdy se narodil Aleš Zbořil? Kde se narodil Aleš Zbořil? Aleš Zbořil je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, brunet, aleš Zbořil, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Aleš Zbořil například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Zbořil i v jiné kategorii než je herectví.