Kdo je to?
Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Aleš Zbořil?

Kdo je Aleš Zbořil? Životopis, informace, biografie, herectví

Aleš Zbořil je český divadelní herec, dabér, lektor komunikace a rétoriky a moderátor zábavných televizních soutěží. Zbořil se narodil v Brně, kde studoval na místním gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu v Brně pracoval jeden rok jako kulisák v Městském divadle Brno. V 19 letech se přihlásil na brněnskou JAMU na obor herectví, kde studoval v letech 1987-1991. Absolvoval také půlroční stáž ve Francii. Po návratu z Francie pracoval jako rozhlasový moderátor v Rádio Brno a poté v rádiu Krokodýl. Zbořil se po pracovních zkušenostech v rádiích přemístil na televizní obrazovky. Působil jako moderátor televizního pořadu Očko bere, Telekvíz (Česká televize Brno), Ypsilon (Česká televize Brno), Rexeso (Prima TV). Nejvíce jej proslavilo moderování vědomostního pořadu AZ-kvíz, ve kterém působí již od jeho uvedení na obrazovky v roce 1997. Zúčastnil se také moderování AZ-kvíz Junior a AZ-kvíz Speciál. Roku 2004 byl nominován na cenu TýTý v kategorii Moderátor zábavných pořadů.
Aleš Zbořil si rovněž zahrál ve filmu V meste plnom dáždnikov (1989) a Správnej dres (2015).
Objevil se také v několika epizodách televizního seriálu Detektiv Martin Tomsa (1995), Četnické humoresky (2001) nebo Okno do hřbitova (2011).
Zbořil se také občas věnuje dabování. Svůj hlas propůjčil jedné postavě z legendárního amerického seriálu Dallas (Sasha Mitchell).
Je otcem dvou dětí (Karolín a Daniel).Kdo je Aleš Zbořil? Životopis Aleš Zbořil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Aleš Zbořil

Národnost: česká
Datum narození: 1. 7. 1968
Místo narození: Brno, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Aleš Zbořil sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Voucher? Vzpomenete si na definici slova Chlorofyl? Víte, co je to Xanthan? Vzpomněli byste si na význam slova Prezenční studium?

Klíčová slova: kde se narodil Aleš Zbořil?, biografie, narození, Aleš Zbořil, Aleš Zbořil, kdy se narodil Aleš Zbořil?, datum narození, herectví, kdo je Aleš Zbořil?, wikipedie, národnost, zajímavosti, místo narození, informace, život, herectví

Pojem Aleš Zbořil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aleš Zbořil ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aleš Zbořil na Youtube

Zkusit najít frázi Aleš Zbořil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Aleš Zbořil na Google obrázcích

Vyhledat termín Aleš Zbořil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Zbořil například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Aleš Zbořil

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Aleš Zbořil? Kdy se narodil Aleš Zbořil? Kde se narodil Aleš Zbořil? Aleš Zbořil se nachází v sekci Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Aleš Zbořil dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Zbořil i v jiné kategorii než je herectví.