Kdo je to?
Kdo je to Vilma Cibulková? Životopis Vilma Cibulková, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vilma Cibulková?

Kdo je to Vilma Cibulková? Stručný životopis

Vilma Cibulková je česká divadelní a filmová herečka.
Vystudovala DAMU. Během své divadelní kariéry působila v angažmá na několika pražských scénách, kromě Národního divadla to byla prkna Divadla Na zábradlí, Divadla na Vinohradech nebo Divadla pod Palmovkou.
Objevila se v mnoha divácky oblíbených filmech - výběrem: Dva lidi v zoo (1989), Výchova dívek v Čechách (1997), Báječná léta pod psa (1997), Pupendo (2003), Pohádky pro Emu (2016), Tátova volha (2018).
Za své herecké výkony obdržela řadu ocenění. Z oblasti filmu je to Český lev za herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Pupendo (2003). Získala i Cenu Františka Filipovského za dabing. Je držitelkou dvou cen Thálie - za rok 2006, kdy zazářila ve hře Picasso; v roce 2014 zaujala v hlavní roli ve známé hře Valerie Schulczové a Romana Olekšáka Leni, sledující osud kontroverzní herečky a režisérky Leni Riefenstahlové.Kdo je to Vilma Cibulková? Životopis Vilma Cibulková, lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Vilma Cibulková

Národnost: česká
Datum narození: 26. března 1963
Místo narození: Ostrov

Zaujala vás biografie osobnosti Vilma Cibulková? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Ešus? Rozumíte pojmu Relativismus? Pamatujete si definici pojmu Volatilita? Znáte pojem Kochova vločka?

Klíčová slova: definice, termín, význam slova, synonymum, lexikon, popis, pojem, kdo je Vilma Cibulková?, herectví, význam, původ slova, heslo, odborný výraz, kdo to je, Vilma Cibulková, přesný význam

Pojem Vilma Cibulková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Vilma Cibulková lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Vilma Cibulková na Google.cz

Zkusit najít Vilma Cibulková ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Vilma Cibulková ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Vilma Cibulková ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilma Cibulková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vilma Cibulková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Vilma Cibulková? Kdo to byl Vilma Cibulková? Kdy se narodil Vilma Cibulková? Kde se narodil Vilma Cibulková? Vilma Cibulková se nachází v sekci herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Vilma Cibulková dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilma Cibulková i v jiné kategorii než je herectví.