Kdo je to?
Kdo je Chris Rea? Životopis Chris Rea, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Chris Rea

Kdo je Chris Rea? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Christopher Anton Rea (Chris Rea) je nejenom známý anglický rockový a bluesový zpěvák, ale také kytarista a skladatel. Narodil se 4. března 1951 v Middlesbrough v severní Anglii. Jeho otec Camillo Rea byl Ital a matka Winifred K. Slee Irka. Jednalo se o rodinu římskokatolického vyznání, ve níž se narodilo celkem 7 dětí. Jméno Rea ale již dříve proslavila továrna na zmrzlinu a řetězec kaváren jeho otce. A právě v nich začal Chris coby dvanáctiletý kluk pracovat jako uklízeč stolů a později v továrně vyráběl zmrzlinu. V té době už toužil stát se novinářem nebo aspoň skládat hudbu, a to nejlépe k filmům.
Svoji první kytaru, na kterou se naučil hrát sám a 25ti wattový zesilovač si pořídil až ve dvaceti letech. Roku 1973 se začala psát jeho kariéra. Připojil se k místní kapele Magdalene a začal pro ni nejenom psát písně, ale také zpívat. Téhož roku založil svoji vlastní skupinu, kterou pojmenoval The Beautiful Losers. S tou se dostavil první větší úspěch, když ještě v témže roce získala cenu Melody Makers Best Newcomers. O rok později vydal svůj první singl s názvem So Much Love. S touto skupinou působil až do roku 1977, kdy se rozpadla. V roce 1978 byl nominován na Grammy jako Best New Artist. V témže roce nazpíval i slavný duet s Eltonem Johnem: If You Were Me.
V letech 1983 – 1988 nastal pro Chrise Reu kariérní průlom, kdy doslova dobyl celou Evropu. Dopomohl tomu i rok 1986, kdy byl Rea předkapelou pro Queen a to na koncertě Slane, kde bylo odhadem cca 80 000 fanoušků. Kam se však nikdy nepodíval, bylo USA. A to dokonce ani na vrcholu své slávy, kdy odmítl uspořádat americké turné.
Jako nejlepší britský umělec byl Rea v letech 1988,1989 a 1990 nominován na Brit Awards. A ačkoliv jeho hvězda letěla strmě vzhůru, v roce 1994 se u něho začaly objevovat vleklé zdravotní potíže. Jako první mu byly diagnostikovány žaludeční vředy, které o rok později přerostly v zánět pobřišnice, kdy málem zemřel. Díky tomu se začal věnovat filmu. To ho přivedlo až před kamery, jako filmového herce.
Tato nemoc ale nebyla první, která mu byla diagnostikována. V jeho 33 letech mu lékaři potvrdili rakovinu slinivky. S tou bojoval až do roku 2000, kdy podstoupil odstranění části dvanáctníku, žlučovodu a žlučníku. Roku 2016 prodělal Rea mrtvici, po které zůstal částečně postižen. Od té doby ho trápí nezřetelná řeč a snížený pohyb v pažích a prstech. Přes tento handicap vydává v roce 2017 své 24. album a rozjíždí se na další evropské turné, které trvalo od října do prosince. A právě v prosinci Rea během představení zkolaboval a musel být hospitalizovaný v nemocnici.
Rea je od roku 1968 ženatý s Joan Lesley, s níž má dvě dcery. Je také fanouškem automobilových závodů, na nichž sám závodí s Ferrari.Kdo je Chris Rea? Životopis Chris Rea, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Chris Rea

Národnost: anglická
Datum narození: 4. března 1951
Místo narození: Middlesbourgh v Nort Riding of Yorkshire, Spojené království

Tento text (Chris Rea) můžete samozřejmě sdílet s jinými osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Pokrytectví? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kvasnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Násobek? Znáte termín Oxidační stres?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, datum narození, wiki, vysvětlení, popis, život, Chris Rea, hudba, životopis, místo narození, osobnosti, kde se narodil Chris Rea?, kdo je Chris Rea?, Chris Rea, národnost

Pojem Chris Rea je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Chris Rea v následujících zdrojích

Hledat výraz Chris Rea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Chris Rea ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Chris Rea na Google obrázcích

Najít pojem Chris Rea ve Wikislovníku

Najít heslo Chris Rea ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chris Rea například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Chris Rea? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Chris Rea? Kdy se narodil Chris Rea? Kde se narodil Chris Rea? Chris Rea je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, marimba dřevěná, chris Rea, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Chris Rea dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Chris Rea i v jiné kategorii než je hudba.