Kdo je to?
Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Václav Klaus?

Kdo je to Václav Klaus? Stručný životopis

Václav Klaus byl po Havlovi druhým prezidentem ČR. Poprvé byl zvolen v roce 2003 a ve funkci setrval po dvě pětiletá období (více ústava ČR neumožňuje). Před revolucí pracoval Klaus v Prognostickém ústavu, po roce 1989 vstoupil do politiky - byl předsedou Občanského fóra a v roce 1990 založil stranu ODS. Vystřídal funkce ministra financí a byl ministerským předsedou. Podílel se na tzv. kopónové privatizaci, což byl převod státního majetku do rukou soukromých vlastníků, dodnes hodnocený kontroverzně (mnozí při tom "výhodně" přišli k rozsáhlému majetku). V roce 1998 umožnil uzavřením tzv. opoziční smlouvy fungování menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana. Jako prezident Klaus proslul odporem k EU a popíráním globálního oteplování. Na začátku roku 2013 vyhlásil rozsáhlou amnestii, která silně popudila veřejnost, neboť se vztahovala i na osoby souzené za korupci aj., jejichž soudní procesy se táhly neúměrně dlouho.Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Václav Klaus

Národnost: česká
Datum narození: 19.6.1941
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Václav Klaus s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Astigmatismus? Pamatujete si definici pojmu LPG? Znáte termín Tiráž? Vzpomněli byste si co znamená slovo Freska?

Klíčová slova: popis, význam, přesný výraz, politici, pojem, kdo je Václav Klaus?, popis, slovo, význam pojmu, informace, odborný výraz, vysvětlení, termín, formulace, původ slova, kdo to je

Pojem Václav Klaus je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Václav Klaus

Hledat videa s názvem Václav Klaus na Youtube

Najít pojem Václav Klaus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Václav Klaus ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Václav Klaus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Klaus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Václav Klaus? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Václav Klaus? Kdo to byl Václav Klaus? Kdy se narodil Václav Klaus? Kde se narodil Václav Klaus? Václav Klaus se nachází v kategorii politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Václav Klaus dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Klaus i v jiné kategorii než je politici.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?