Kdo je to?
Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Václav Klaus?

Kdo je to Václav Klaus? Stručný životopis

Václav Klaus byl po Havlovi druhým prezidentem ČR. Poprvé byl zvolen v roce 2003 a ve funkci setrval po dvě pětiletá období (více ústava ČR neumožňuje). Před revolucí pracoval Klaus v Prognostickém ústavu, po roce 1989 vstoupil do politiky - byl předsedou Občanského fóra a v roce 1990 založil stranu ODS. Vystřídal funkce ministra financí a byl ministerským předsedou. Podílel se na tzv. kopónové privatizaci, což byl převod státního majetku do rukou soukromých vlastníků, dodnes hodnocený kontroverzně (mnozí při tom "výhodně" přišli k rozsáhlému majetku). V roce 1998 umožnil uzavřením tzv. opoziční smlouvy fungování menšinové vlády ČSSD Miloše Zemana. Jako prezident Klaus proslul odporem k EU a popíráním globálního oteplování. Na začátku roku 2013 vyhlásil rozsáhlou amnestii, která silně popudila veřejnost, neboť se vztahovala i na osoby souzené za korupci aj., jejichž soudní procesy se táhly neúměrně dlouho.Kdo je to Václav Klaus? Životopis Václav Klaus, lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Václav Klaus

Národnost: česká
Datum narození: 19.6.1941
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Václav Klaus sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Astigmatismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Scholastika? Znáte termín Tiráž? Znáte termín Justiční vražda?

Klíčová slova: původ slova, slovo, definice, odborný výraz, politici, heslo, pojem, kdo je Václav Klaus?, termín, wiki, kdo to je, Václav Klaus, co znamená, vysvětlení, formulace, etymologie

Pojem Václav Klaus je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Václav Klaus v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Václav Klaus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Klaus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Václav Klaus v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Václav Klaus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Klaus například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Klaus

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Václav Klaus? Kdo to byl Václav Klaus? Kdy se narodil Václav Klaus? Kde se narodil Václav Klaus? Václav Klaus se nachází v sekci politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Václav Klaus např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Klaus i v jiné kategorii než je politici.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?