Kdo je to?
Kdo byla Anna Stuartovna? Životopis Anna Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Anna Stuartovna

Kdo byla Anna Stuartovna? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Anna Stuartovna byla anglickou, skotskou a irskou královnou. Stuartovna se narodila v paláci St. James v Londýně do rodiny vévody z Yorku Jakuba a jeho ženy Anny Hydeové. Anna měla starší sestru Marii (později Marie II. Stuartovna).
Až do roku 1670 pobývala Anna se svou sestrou ve Francii, kde se taktéž léčila s oční infekcí. O tři roky později její otec Jakub konvertoval ke katolictví, načež její strýc Karel II. nařídil, aby byla Anna i se sestrou Marií vyučovány přísně v protestantské víře. V roce 1683 si Anna vzala dánského prince Jiřího, který byl synem dánského krále Frederika III. a jmenovala jej admirálem královského loďstva. Během následujících 17 let byla Anna alespoň 18krát těhotná, avšak většina z nich skončila potratem nebo porodem mrtvého dítěte. Nejstarším potomkem se stal její syn Vilém, který se dožil pouhých jedenácti let, kdy nakonec zemřel na neštovice.
Anna měla tedy jako jediná právo na nástupnictví na trůn podle listiny Bill of Rights. Proto parlament vydal roku 1701 zákon s názvem Act of Settlement, který určil, kdo bude po Anně jejím nástupcem.
Po smrti krále Viléma III. v roce 1702 se stala Anna Stuartovna královnou dne 23. dubna.
Roku 1705 byl anglickým parlamentem vydán zákon s názvem Alien Act, který prohlásil Skoty jako své nepřátele, pokud nezruší zákon Act of Security. Skotsko nakonec souhlasilo s podmínkami Anglie a dne 1. května 1707 vzniklo sjednocené Království Velké Británie a Anna tak jeho první královnou. V následujícím roce zemřel Annin manžel Jiří (1708). V roce 1709 vydala první světový zákon o autorském právu.
Anna Stuartovna zemřela v roce 1714 ve věku 49 let. Jejím nástupcem se stal Jiří I. z Hannoverské dynastie.Kdo byla Anna Stuartovna? Životopis Anna Stuartovna, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Anna Stuartovna

Národnost: anglická
Datum narození: 6. 2. 1665
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 1. 8. 1714

Sdílejte tuto stránku s osobností Anna Stuartovna s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Spropitné? Víte co je First minute? Víte, co je to Zrychlení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mandala?

Klíčová slova: panovníci, Anna Stuartovna, kdo je Anna Stuartovna?, Anna Stuartovna, nežijící, osobnosti, informace, narození, život, osobnost, místo narození, biografie, popis, panovníci, wiki, kde se narodila Anna Stuartovna?

Pojem Anna Stuartovna je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Anna Stuartovna zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Anna Stuartovna na Google obrázcích

Najít pojem Anna Stuartovna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Anna Stuartovna na Google.cz

Vyhledat výraz Anna Stuartovna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Anna Stuartovna ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Stuartovna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Anna Stuartovna

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byla Anna Stuartovna? Kdy se narodila Anna Stuartovna? Kde se narodila Anna Stuartovna? Kdy zemřela Anna Stuartovna? Anna Stuartovna patří do kategorie Panovníci

Kategorie panovníci, česká princezna, anna Stuartovna, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Anna Stuartovna např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.