Kdo je to?
Kdo je Jan Šťastný? Životopis Jan Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Šťastný

Kdo je Jan Šťastný? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jan Šťastný je český filmový a divadelní herec, dabér. Šťastný se narodil ve Zlíně. Po střední škole se přihlásil na pražskou DAMU, kde byl následně přijat. Po dokončení studia hrál čtyři roky v Národním divadle v Praze, odkud roku 1992 přešel do činoherního souboru v pražském Divadle na Vinohradech. V Divadle na Vinohradech se Jan Šťastný od roku 1993 začal objevovat ve hře Cid, kde hrál Dona Rodriga. Šťastný si zahrál v divadelních hrách jako Bratři Karamazovi, Rodinný večer, Vernisáž, Král krysa, Měsíční běs, To pravé, Richard Druhý, Herkules a Augiášův chlív nebo Ideální manžel.
Šťastný debutoval ve filmu v roce 1981 v hudební komedii Mezi námi kluky. Následovala pohádka Za humny je drak (1982). Mezi jeho další filmové role patřily zejména televizní pohádky jako O princi, který měl smůlu (1989), O kouzelné šišce (1989), Král a zloděj nebo Princezna za dukát (1991). Objevil se ještě ve filmech Je třeba zabít Sekala (1998), Bathory (2008), Bastardi (2010), Bastardi 2 (2011) a další.
Jan Šťastný je hojně obsazován do seriálových rolí. Jeden z jeho prvních seriálů se jmenoval Bylo nás šest (1986), následoval seriál Rodáci (1988), kultovní seriál Život na zámku (1997-98), Ordinace v růžové zahradě (2007-09), Vyprávěj (2009-12), Gympl s (r)učením omezeným (2013), Vraždy v kruhu (2015), Doktorka Kellerová (2016-17), Krejzovi (2018-19) a Slunečná (2020-21).
Svůj hlas propůjčil Šťastný jedné z postav české počítačové hry Mafia 2, počítačové hře Assassin’s Creed a hře NiBiRu: Age of Secrets.
Namluvil také knihu Jan Masaryk – Pravdivý příběh (2017).Kdo je Jan Šťastný? Životopis Jan Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Šťastný

Národnost: česká
Datum narození: 9. 12. 1965
Místo narození: Zlín, Československo

Popis osobnosti Jan Šťastný můžete sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Archetyp? Víte, co je to Detenční zařízení? Znáte pojem Kryptoměna? Rozumíte pojmu Embolie?

Klíčová slova: život, biografie, popis, kdy se narodil Jan Šťastný?, vysvětlení, životopis, Jan Šťastný, narození, zajímavosti, herectví, informace, datum narození, osobnosti, wiki, národnost, místo narození

Pojem Jan Šťastný je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jan Šťastný doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Jan Šťastný na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Jan Šťastný ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Šťastný ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jan Šťastný na Google.cz

Zkusit najít slovo Jan Šťastný ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Šťastný například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jan Šťastný?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jan Šťastný? Kdy se narodil Jan Šťastný? Kde se narodil Jan Šťastný? Jan Šťastný je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Šťastný kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Šťastný i v jiné kategorii než je herectví.