Kdo je to?
Kdo je Jan Šťastný? Životopis Jan Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Jan Šťastný?

Kdo je Jan Šťastný? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Šťastný je český filmový a divadelní herec, dabér. Šťastný se narodil ve Zlíně. Po střední škole se přihlásil na pražskou DAMU, kde byl následně přijat. Po dokončení studia hrál čtyři roky v Národním divadle v Praze, odkud roku 1992 přešel do činoherního souboru v pražském Divadle na Vinohradech. V Divadle na Vinohradech se Jan Šťastný od roku 1993 začal objevovat ve hře Cid, kde hrál Dona Rodriga. Šťastný si zahrál v divadelních hrách jako Bratři Karamazovi, Rodinný večer, Vernisáž, Král krysa, Měsíční běs, To pravé, Richard Druhý, Herkules a Augiášův chlív nebo Ideální manžel.
Šťastný debutoval ve filmu v roce 1981 v hudební komedii Mezi námi kluky. Následovala pohádka Za humny je drak (1982). Mezi jeho další filmové role patřily zejména televizní pohádky jako O princi, který měl smůlu (1989), O kouzelné šišce (1989), Král a zloděj nebo Princezna za dukát (1991). Objevil se ještě ve filmech Je třeba zabít Sekala (1998), Bathory (2008), Bastardi (2010), Bastardi 2 (2011) a další.
Jan Šťastný je hojně obsazován do seriálových rolí. Jeden z jeho prvních seriálů se jmenoval Bylo nás šest (1986), následoval seriál Rodáci (1988), kultovní seriál Život na zámku (1997-98), Ordinace v růžové zahradě (2007-09), Vyprávěj (2009-12), Gympl s (r)učením omezeným (2013), Vraždy v kruhu (2015), Doktorka Kellerová (2016-17), Krejzovi (2018-19) a Slunečná (2020-21).
Svůj hlas propůjčil Šťastný jedné z postav české počítačové hry Mafia 2, počítačové hře Assassin’s Creed a hře NiBiRu: Age of Secrets.
Namluvil také knihu Jan Masaryk – Pravdivý příběh (2017).Kdo je Jan Šťastný? Životopis Jan Šťastný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jan Šťastný

Národnost: česká
Datum narození: 9. 12. 1965
Místo narození: Zlín, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Šťastný? s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Palindrom? Víte, co je to Cloudové úložiště? Znáte pojem CNC stroj? Rozumíte pojmu Tělesný trest?

Klíčová slova: místo narození, wikipedie, osobnost, kdo je Jan Šťastný?, život, narození, herectví, biografie, kdy se narodil Jan Šťastný?, lexikon, herectví, wiki, informace, popis, životopis, kde se narodil Jan Šťastný?

Pojem Jan Šťastný je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jan Šťastný doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Jan Šťastný v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Jan Šťastný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Šťastný ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Jan Šťastný na Google.cz

Najít výraz Jan Šťastný na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Šťastný například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Šťastný?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Šťastný? Kdy se narodil Jan Šťastný? Kde se narodil Jan Šťastný? Jan Šťastný je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jan Šťastný řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Šťastný i v jiné kategorii než je herectví.