Kdo je to?
Kdo je Princezna Beatrice? Životopis Princezna Beatrice, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo je Princezna Beatrice?

Kdo je Princezna Beatrice? Životopis, informace, biografie, panovníci

Princezna Beatrice, rodným jménem Beatrice Elizabeth Mary, též paní Edoardo Mapelli Mozzi, je členkou britské královské rodiny. Princezna Beatrice se narodila v Londýně v nemocnici v Portlandu do rodiny prince Andrewa (vévoda z Yorku) a její matky Sarah (vévodkyně z Yorku). Její babičkou byla královna Alžběta II. Jméno ji rodiče dali po nejmladší dceři britské královny Viktorie. Má mladší sestru Eugenii. Její rodiče se rozvedli, když měla Beatrice sedm let.
V dětství ji zjistili dyslexii. Základnímu vzdělání se ji nejprve dostávalo na školách Upton House School ve Winsdoru a v Coworth Park School. Poté absolvovala školu St. George School v Ascotu a následně od roku 2008 studovala na univerzitě Goldsmiths College. Po úspěšném studiu na univerzitě získala bakalářský titul z historie (2011).
Po studiích získala pracovní zkušenosti ve společnosti Sony Pictures a také na ministerstvu zahraničí. Pak získala práci jako viceprezidentka pro strategická partnerství v softwarové společnosti Afiniti. Kromě práce se princezna Beatrice věnuje také charitativním organizacím jako Outward Bound (organizace se věnuje hraní her a pobytu v přírodě) a Teenage Cancer Trust (organizace na podporu lidem nakažených rakovinou).
V létě 2020 si Beatrice vzala za manžela podnikatele přes nemovitosti Edoarda Mapelliho Mozziho, a proto je označovaná jako Její královská výsost princezna Beatrice, paní Edoardo Mapelli Mozzi. V následujícím roce se manželům narodila dcera Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi (v pořadí dvanácté pravnouče bývalé královny Alžběty II.).Kdo je Princezna Beatrice? Životopis Princezna Beatrice, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Princezna Beatrice

Národnost: anglická
Datum narození: 8. 8. 1988
Místo narození: Londýn, Anglie

Sdílejte tuto stránku s osobností Princezna Beatrice s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Přestupek? Víte, co je to Datová schránka? Znáte pojem Perioda? Rozumíte pojmu Kadence?

Klíčová slova: národnost, místo narození, panovníci, Princezna Beatrice, wiki, biografie, vysvětlení, informace, Princezna Beatrice, panovníci, lexikon, datum narození, osobnosti, kdo je Princezna Beatrice?, život, popis

Pojem Princezna Beatrice je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Princezna Beatrice na Google.cz

Vyhledat heslo Princezna Beatrice na Google obrázcích

Hledat slovo Princezna Beatrice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Princezna Beatrice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Princezna Beatrice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Princezna Beatrice například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Princezna Beatrice?

Nyní již víte Kdo je to Princezna Beatrice? Kdy se narodila Princezna Beatrice? Kde se narodila Princezna Beatrice? Princezna Beatrice se nachází v kategorii Panovníci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Princezna Beatrice například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Princezna Beatrice i v jiné kategorii než je panovníci.