Kdo je to?
Kdo je Princezna Beatrice? Životopis Princezna Beatrice, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Princezna Beatrice

Kdo je Princezna Beatrice? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Princezna Beatrice, rodným jménem Beatrice Elizabeth Mary, též paní Edoardo Mapelli Mozzi, je členkou britské královské rodiny. Princezna Beatrice se narodila v Londýně v nemocnici v Portlandu do rodiny prince Andrewa (vévoda z Yorku) a její matky Sarah (vévodkyně z Yorku). Její babičkou byla královna Alžběta II. Jméno ji rodiče dali po nejmladší dceři britské královny Viktorie. Má mladší sestru Eugenii. Její rodiče se rozvedli, když měla Beatrice sedm let.
V dětství ji zjistili dyslexii. Základnímu vzdělání se ji nejprve dostávalo na školách Upton House School ve Winsdoru a v Coworth Park School. Poté absolvovala školu St. George School v Ascotu a následně od roku 2008 studovala na univerzitě Goldsmiths College. Po úspěšném studiu na univerzitě získala bakalářský titul z historie (2011).
Po studiích získala pracovní zkušenosti ve společnosti Sony Pictures a také na ministerstvu zahraničí. Pak získala práci jako viceprezidentka pro strategická partnerství v softwarové společnosti Afiniti. Kromě práce se princezna Beatrice věnuje také charitativním organizacím jako Outward Bound (organizace se věnuje hraní her a pobytu v přírodě) a Teenage Cancer Trust (organizace na podporu lidem nakažených rakovinou).
V létě 2020 si Beatrice vzala za manžela podnikatele přes nemovitosti Edoarda Mapelliho Mozziho, a proto je označovaná jako Její královská výsost princezna Beatrice, paní Edoardo Mapelli Mozzi. V následujícím roce se manželům narodila dcera Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi (v pořadí dvanácté pravnouče bývalé královny Alžběty II.).Kdo je Princezna Beatrice? Životopis Princezna Beatrice, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Základní údaje o osobě Princezna Beatrice

Národnost: anglická
Datum narození: 8. 8. 1988
Místo narození: Londýn, Anglie

Zaujala vás biografie osobnosti Princezna Beatrice? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kopra? Znáte definici termínu Ich-forma? Znáte pojem Flame war? Pamatujete si definici pojmu Trdelník?

Klíčová slova: kdy se narodila Princezna Beatrice?, životopis, biografie, osobnost, Princezna Beatrice, vysvětlení, wiki, informace, zajímavosti, kdo je Princezna Beatrice?, místo narození, život, osobnosti, Princezna Beatrice, národnost, panovníci

Pojem Princezna Beatrice je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Princezna Beatrice lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Princezna Beatrice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Princezna Beatrice ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Princezna Beatrice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Princezna Beatrice ve Wikipedii

Hledat výraz Princezna Beatrice v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Princezna Beatrice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Princezna Beatrice? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Princezna Beatrice? Kdy se narodila Princezna Beatrice? Kde se narodila Princezna Beatrice? Princezna Beatrice se nachází v kategorii Panovníci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Princezna Beatrice dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Princezna Beatrice i v jiné kategorii než je panovníci.