Kdo je to?
Kdo byl Karel Čáslavský? Životopis Karel Čáslavský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Karel Čáslavský

Kdo byl Karel Čáslavský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Karel Čáslavský byl český historik, publicista, moderátor a filmový archivář. Čáslavský se narodil v Lipnici nad Sázavou. Po základní škole studoval Střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicicíh. Po maturitě na střední škole začal roku 1956 pracovat na Barrandově ve filmovém studiu nejprve jako asistent produkce a poté jako asistent režie. Po sedmi letech na Barrandově nastoupil do Československého filmového ústavu (1963). Specializoval se na němý film, americkou filmovou grotesku, zpravodajský film a český film do roku 1945.
Čáslavský se podílel na tvorbě televizních filmů jako asistent režie a odborný poradce. Spolupracoval na filmech Kdyby tisíc klarinetů (1964), Všichni moji blízcí (1999) a Obsluhoval jsem anglického krále (2006). Dále se podílel na dokumentárních filmech Vltava v obrazech (2001), Sesazený král (2007) a také na televizních pořadech Komik a jeho svět, Videostop (1985), Hledání ztraceného času (1992-2012), Genus (1995) nebo To byl … (2007). Pořad Videostop také moderoval s moderátorem Janem Rosákem. Zahrál si i ve dvou epizodách televizního seriálu Bylo nás pět (1994).
Během života Čáslavský napsal několik knih. Spolu s Ondřejem Zahradníčkem a Václavem Merhautem napsali knihu Hvězdy českého filmu 1. Následně napsal společně s Tomášek Řízkem a V. Merhautem pokračování s názvem Hvězdy českého filmu 2. Později sám napsal knihy Filmový Vlasta Burian, Tváře před kamerou a Vlasta Burian – Král komiků.
V roce 2002 mu byla udělena Čestná medaile T. G. Masaryka od předsedy Masarykova demokratického hnutí. V anketě TýTý 2009 jej uvedli do Dvorany slávy.
Karel Čáslavský byl ženatý s Květoslavou Čáslavskou, se kterou měl dceru Helenu a syna Petra.
Zemřel dne 2. ledna 2013 ve věku 75 let.Kdo byl Karel Čáslavský? Životopis Karel Čáslavský, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Karel Čáslavský

Národnost: česká
Datum narození: 28. 1. 1937
Místo narození: Lipnice nad Sázavou, Československo
Datum úmrtí: 2. 1. 2013

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Čáslavský s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Minimalismus? Vzpomněli byste si na význam slova Audiokniha? Znáte termín HIV? Znáte definici termínu Goretex?

Klíčová slova: narození, národnost, wiki, životopis, Karel Čáslavský, život, kdo je Karel Čáslavský?, místo narození, biografie, zajímavosti, informace, kdy se narodil Karel Čáslavský?, datum narození, wikipedie, Karel Čáslavský, nežijící

Pojem Karel Čáslavský je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Karel Čáslavský v následujících zdrojích

Najít heslo Karel Čáslavský ve Wikipedii

Hledat heslo Karel Čáslavský na Google obrázcích

Vyhledat termín Karel Čáslavský ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Karel Čáslavský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Karel Čáslavský na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Čáslavský například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Karel Čáslavský? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Karel Čáslavský? Kdy se narodil Karel Čáslavský? Kde se narodil Karel Čáslavský? Kdy zemřel Karel Čáslavský? Karel Čáslavský patří do sekce Věda

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Čáslavský kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Čáslavský i v jiné kategorii než je věda.