Kdo je to?
Kdo byl Ian Fleming? Životopis Ian Fleming, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Ian Fleming

Kdo byl Ian Fleming? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Ian Lancaster Fleming byl anglický spisovatel, námořní důstojník, novinář, bankovní úředník a člen tajné služby britského námořnictva, který se nejvíce proslavil jako autor knih o agentovi Jamesi Bondovi.
Ian Lancaster Fleming se narodil 28. května 1908 v Londýně do prominentní a bohaté rodiny. Jeho otec byl válečný hrdina a poslanec britského parlamentu, Valentine Fleming.
Fleming získal vzdělání na prestižních školách, a to včetně Eton College a Royal Military College Sandhurst. Později studoval na kontinentálních univerzitách v Mnichově a Ženevě.
Před druhou světovou válkou pracoval Fleming jako novinář. V roce 1933 působil jako dopisovatel agentury Reuters v Moskvě a poté v Šanghaji. Po dvou letech začal pracovat v bance Gull and Co. Od roku 1939 působil také jako pobočník admirála Johna Godfreye. Během války se stal důležitou součástí námořní rozvědky, kde byl pověřen plánováním a dohledem nad tajnými operacemi. Stál také u zrodu sekce č. 30. V té době údajně vykouřil 70 cigaret denně. Spolupracoval s MI6 a MI5 a roku 1941 navštívil USA, kde se ve Stephensonově škole u jezera Ontario naučil několik špionážních triků. Tato zkušenost ovlivnila jeho pozdější psaní.
Po válce se Fleming stal spisovatelem a v roce 1953 vydal svůj první román o Jamesi Bondovi s názvem Casino Royale. Následovalo dalších 13 knih o Bondovi, které se staly mezinárodními bestsellery. Patří mezi ně např. Live and Let Die (1954), Moonraker (1955), From Russia With Love (1957), Dr. No (1958), Goldfinger (1959) a další. Flemingovy knihy zpopularizovaly žánr špionážních thrillerů a charakter Jamesa Bonda se stal kulturní ikonou.
Fleming se oženil s Ann Charteris v roce 1952. Ve stejném roce se jim narodil syn Caspar.
Jedním z nejzajímavějších aspektů Flemingova života bylo jeho láskyplné propojení s Jamajkou, kde napsal většinu svých románů o Jamesi Bondovi na svém sídle Goldeneye.
Fleming zemřel na srdeční selhání 12. srpna 1964 ve věku 56 let během korektury románu Muž se zlatou zbraní. Flemingův odkaz přežívá v jeho knihách a v mnoha filmových adaptacích jeho díla, které inspirovaly generace čtenářů a diváků po celém světě.Kdo byl Ian Fleming? Životopis Ian Fleming, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Ian Fleming

Národnost: anglická
Datum narození: 28. 5. 1908
Místo narození: Londýn, Anglie
Datum úmrtí: 12. 8. 1964

Tento text (Ian Fleming) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Isofix? Víte co je Lidová slovesnost? Rozumíte pojmu Gnóze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poetika?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, literatura, životopis, informace, datum úmrtí, národnost, kdy se narodil Ian Fleming?, literatura, kde se narodil Ian Fleming?, biografie, Ian Fleming, kdo je Ian Fleming?, Kdy zemřel Ian Fleming, nežijící, kdo to je

Pojem Ian Fleming je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ian Fleming doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Ian Fleming ve Wikipedii

Najít termín Ian Fleming v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Ian Fleming ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Ian Fleming na Google.cz

Zkusit najít pojem Ian Fleming ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ian Fleming například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ian Fleming?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Ian Fleming? Kdy se narodil Ian Fleming? Kde se narodil Ian Fleming? Kdy zemřel Ian Fleming? Ian Fleming patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatel starý, ian Fleming, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ian Fleming třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ian Fleming i v jiné kategorii než je literatura.