Kdo je to?
Kdo je Dana Hlaváčová? Životopis Dana Hlaváčová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Dana Hlaváčová?

Kdo je Dana Hlaváčová? Životopis, informace, biografie, herectví

Dana Hlaváčová je česká filmová a seriálová herečka. Hlaváčová se narodila v Suchdolu u Prahy do rodiny divadelních ochotnických herců. Její mladší sestra je herečka Jana Hlaváčová. Po základní škole studovala na gymnáziu. Původně chtěla po gymnáziu studovat matematiku, ale nakonec se po maturitě rozhodla pro studium herectví na DAMU. DAMU úspěšně dokončila v roce 1967 a nastoupila do angažmá v Divadle E. F. Buriana, kde působila až do jeho zrušení v roce 1991. Následně pohostinsky vystupovala na různých divadelních scénách, vyučovala na dramatickém oddělení na Základní umělecké škole v pražské Libni a pracovala i jako dabingová herečka.
Ještě jako studentka debutovala v komedii Tři chlapi v chalupě (1963). Od té doby ztvárnila více než padesát filmových rolí. Vytvořila role v úspěšných snímcích Pasťák (1968), Zabil jsem Einsteina, pánové… (1969), Tři oříšky pro Popelku - Dora (1973), Dva muži hlásí příchod (1975), „Já to tedy beru, šéfe…!“ , Jen ho nechte, ať se bojí (1977), „Já už budu hodný, dědečku!“ (1978), Kam doskáče ranní ptáče (1987), Anděl Páně (2005).
Hlaváčová předvedla svůj herecký talent ve spoustě televizních pohádek, např. O princezně, která pořád vařila (1967), Popelka (1969), Vodník z Kaňky (1971), O Bumbrlíčkovi (1972), Pohádka o lidské duši (1986), To nám byl čert dlužen (1988), aj.
Spolu se svou sestrou Janou vytvořily sesterskou dvojici také v seriálu Eliška a její rod z roku 1966. Hlaváčová má za sebou také role v televizních seriálech Tajemství proutěného košíku (1977), Dnes v jednom domě (1980), Lékař umírajícího času (1983), My všichni školou povinni (1984), Třetí patro (1985), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003), Josef a Ly (2004) a další.
Hlaváčová má dceru Lucii, která je divadelní herečkou v Mladé Boleslavi.Kdo je Dana Hlaváčová? Životopis Dana Hlaváčová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Dana Hlaváčová

Národnost: česká
Datum narození: 20. 6. 1945
Místo narození: Suchdol u Prahy, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Hlaváčová s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Deteriorace? Víte, co je to Traumatologie? Vzpomenete si na definici slova Zajišťovací příkaz? Rozumíte pojmu Atomismus?

Klíčová slova: herectví, kdy se narodila Dana Hlaváčová?, kdo je Dana Hlaváčová?, Dana Hlaváčová, informace, herectví, národnost, popis, osobnost, Dana Hlaváčová, vysvětlení, život, osobnosti, datum narození, wiki, wikipedie

Pojem Dana Hlaváčová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Dana Hlaváčová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Dana Hlaváčová ve Wikipedii

Hledat frázi Dana Hlaváčová na Google.cz

Hledat heslo Dana Hlaváčová ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Dana Hlaváčová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Hlaváčová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Dana Hlaváčová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Dana Hlaváčová? Kdy se narodila Dana Hlaváčová? Kde se narodila Dana Hlaváčová? Dana Hlaváčová patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Dana Hlaváčová dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Hlaváčová i v jiné kategorii než je herectví.