Kdo je to?
Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Andor Šándor?

Kdo je Andor Šándor? Životopis, informace, biografie, politika

Andor Šándor je bývalý český voják a mediálně známý bezpečnostní expert.
Získal titul Ing na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody. V Československé lidové armádě působil mimo jiné i na generálním štábu. U armády zůstal i po sametové revoluci. V rámci struktur NATO studoval i v zahraničí a působil jako vojenský přidělenec ve Velké Británii. Po roce 2000 krátce vedl českou Vojenskou zpravodajskou službu. V roce 2001 se stal brigádním generálem.
Aktivní službu v armádě ČR ukončil v roce 2002.
Poté začal působit jako bezpečnostní expert. Především se však stal veřejně známým pro své analýzy, komentáře a rozhovory, které začal poskytovat v rámci bezpečnostní a mezinárodní situace řadě médií.
S jeho osobou se pojí určité kontroverze. Kvůli některým svým postojům bývá označován za proruského či proputinovského. V roce 2022 veřejně oznámil, že začíná obchodovat s bunkry.
Je autorem několika knih. Například Jak přežít nejen teroristický útok (2017).Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Andor Šándor

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1957

Popis osobnosti Andor Šándor můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Widget? Víte co je Draslík? Vzpomněli byste si na význam slova Cenný papír? Vzpomněli byste si co označuje výraz Smart TV?

Klíčová slova: kdy se narodil Andor Šándor?, život, Andor Šándor, politika, kdo je Andor Šándor?, biografie, zajímavosti, popis, Andor Šándor, národnost, wikipedie, životopis, datum narození, osobnosti, politika, osobnost

Pojem Andor Šándor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Andor Šándor

Zkusit najít slovo Andor Šándor ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Andor Šándor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Andor Šándor na Google obrázcích

Najít výraz Andor Šándor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Andor Šándor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Andor Šándor například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Andor Šándor

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Andor Šándor? Kdy se narodil Andor Šándor? Andor Šándor je v sekci Politika

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Andor Šándor dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andor Šándor i v jiné kategorii než je politika.