Kdo je to?
Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Andor Šándor

Kdo je Andor Šándor? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Andor Šándor je bývalý český voják a mediálně známý bezpečnostní expert.
Získal titul Ing. na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody. V Československé lidové armádě působil mimo jiné i na generálním štábu. U armády zůstal i po sametové revoluci. V rámci struktur NATO studoval i v zahraničí a působil jako vojenský přidělenec ve Velké Británii. Po roce 2000 krátce vedl českou Vojenskou zpravodajskou službu. V roce 2001 se stal brigádním generálem.
Aktivní službu v armádě ČR ukončil v roce 2002.
Poté začal působit jako bezpečnostní expert. Především se však stal veřejně známým pro své analýzy, komentáře a rozhovory, které začal poskytovat v rámci bezpečnostní a mezinárodní situace řadě médií.
S jeho osobou se pojí určité kontroverze. Kvůli některým svým postojům bývá označován za proruského či proputinovského. V roce 2022 veřejně oznámil, že začíná obchodovat s bunkry.
Je autorem několika knih. Například Jak přežít nejen teroristický útok (2017).Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Andor Šándor

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1957

Popis osobnosti Andor Šándor můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Velikonoční pondělí? Víte co je Kulturní dědictví? Vzpomněli byste si na význam slova Letnice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hubertova jízda?

Klíčová slova: informace, wikipedie, kdo je Andor Šándor?, kdy se narodil Andor Šándor?, život, životopis, národnost, osobnost, zajímavosti, osobnosti, vysvětlení, lexikon, wiki, Andor Šándor, datum narození, popis

Pojem Andor Šándor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Andor Šándor hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Andor Šándor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andor Šándor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Andor Šándor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Andor Šándor ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Andor Šándor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Andor Šándor například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Andor Šándor? Stručná biografie

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Andor Šándor? Kdy se narodil Andor Šándor? Andor Šándor se nachází v kategorii Politika

Kategorie politika, politická mapa, andor Šándor, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Andor Šándor třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andor Šándor i v jiné kategorii než je politika.