Kdo je to?
Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Andor Šándor?

Kdo je Andor Šándor? Životopis, informace, biografie, politika

Andor Šándor je bývalý český voják a mediálně známý bezpečnostní expert.
Získal titul Ing. na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody. V Československé lidové armádě působil mimo jiné i na generálním štábu. U armády zůstal i po sametové revoluci. V rámci struktur NATO studoval i v zahraničí a působil jako vojenský přidělenec ve Velké Británii. Po roce 2000 krátce vedl českou Vojenskou zpravodajskou službu. V roce 2001 se stal brigádním generálem.
Aktivní službu v armádě ČR ukončil v roce 2002.
Poté začal působit jako bezpečnostní expert. Především se však stal veřejně známým pro své analýzy, komentáře a rozhovory, které začal poskytovat v rámci bezpečnostní a mezinárodní situace řadě médií.
S jeho osobou se pojí určité kontroverze. Kvůli některým svým postojům bývá označován za proruského či proputinovského. V roce 2022 veřejně oznámil, že začíná obchodovat s bunkry.
Je autorem několika knih. Například Jak přežít nejen teroristický útok (2017).Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní informace o osobě Andor Šándor

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1957

Líbí se stručný životopis s osobou Andor Šándor? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Vylučovací žaloba? Vzpomněli byste si co znamená slovo Omachel? Vzpomněli byste si na význam slova Osciloskop? Víte co je Asteroid?

Klíčová slova: politika, Andor Šándor, informace, biografie, vysvětlení, Andor Šándor, osobnosti, wiki, datum narození, životopis, wikipedie, popis, zajímavosti, lexikon, kdo je Andor Šándor?, život

Pojem Andor Šándor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Andor Šándor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Andor Šándor ve Wikipedii

Hledat výraz Andor Šándor ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Andor Šándor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Andor Šándor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Andor Šándor například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Andor Šándor?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Andor Šándor? Kdy se narodil Andor Šándor? Andor Šándor je v kategorii Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Andor Šándor například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andor Šándor i v jiné kategorii než je politika.