Kdo je to?
Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Andor Šándor?

Kdo je Andor Šándor? Životopis, informace, biografie, politika

Andor Šándor je bývalý český voják a mediálně známý bezpečnostní expert.
Získal titul Ing. na Vysoké vojenské škole pozemního vojska Ludvíka Svobody. V Československé lidové armádě působil mimo jiné i na generálním štábu. U armády zůstal i po sametové revoluci. V rámci struktur NATO studoval i v zahraničí a působil jako vojenský přidělenec ve Velké Británii. Po roce 2000 krátce vedl českou Vojenskou zpravodajskou službu. V roce 2001 se stal brigádním generálem.
Aktivní službu v armádě ČR ukončil v roce 2002.
Poté začal působit jako bezpečnostní expert. Především se však stal veřejně známým pro své analýzy, komentáře a rozhovory, které začal poskytovat v rámci bezpečnostní a mezinárodní situace řadě médií.
S jeho osobou se pojí určité kontroverze. Kvůli některým svým postojům bývá označován za proruského či proputinovského. V roce 2022 veřejně oznámil, že začíná obchodovat s bunkry.
Je autorem několika knih. Například Jak přežít nejen teroristický útok (2017).Kdo je Andor Šándor? Životopis Andor Šándor, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní informace o osobě Andor Šándor

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1957

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Andor Šándor? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Pomlázka? Znáte definici termínu Absolutní? Vzpomněli byste si na význam slova Rýžové víno? Pamatujete si definici pojmu Kraslice?

Klíčová slova: wiki, politika, wikipedie, Andor Šándor, informace, kdy se narodil Andor Šándor?, biografie, životopis, politika, kdo je Andor Šándor?, Andor Šándor, zajímavosti, osobnosti, národnost, vysvětlení, život

Pojem Andor Šándor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Andor Šándor

Hledejte bez špehování slovo Andor Šándor ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Andor Šándor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Andor Šándor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Andor Šándor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Andor Šándor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Andor Šándor například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Andor Šándor? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Andor Šándor? Kdy se narodil Andor Šándor? Andor Šándor patří do sekce Politika

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Andor Šándor kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Andor Šándor i v jiné kategorii než je politika.