Kdo je to?
Kdo je Sting? Životopis Sting, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Sting?

Kdo je Sting? Životopis, informace, biografie, hudba

Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, je anglický zpěvák, hudebník, kytarista, skladatel, bývalý baskytarista kapely The Police a herec. Sting se narodil ve Wallsendu v Anglii do rodiny kadeřnice a mlékaře. V deseti letech byl posedlý starou kytarou, na kterou se učil hrát. Navštěvoval školu St. Cuthbert’s Grammar School ve městě Newcastle upon Tyne.
V roce 1969 se přihlásil na University of Warwick, ale po chvilce odešel. Následně pracoval jako řidič autobusu, výběrčí daní a dělník na stavbě. Později v letech 1971-1974 studoval učitelství na Northern Counties College of Education. Po studiích dva roky vyučoval na St. Paul’s First School v Cramlingtonu.
Sting v té době hrával Jazz spolu s kapelami Phoenix Jazzmen, Newcastle Big Band a Last Exit.
Umělecké jméno vzniklo podle jeho žluto-černého svetru, který připomínal včelu (Sting – angl. žihadlo).
V letech 1977-1984 se nejvíce proslavil jako frontman, baskytarista a skladatel pro novou rockovou kapelu The Police. S kapelou vydal celkem 5 studiových alb. Album Synchronicity z roku 1983 obsahovalo skladbu Every Breath You Take, která se stala jejich nejlepší skladbou vůbec. Za dobu v působení v The Police Sting získal 6 cen Grammy a cenu Brit Awards.
V roce 1985 se rozhodl pro sólovou dráhu. Debutové album The Dream of the Blue Turtles (1985) se do jednoho roku stalo třikrát platinové. Od té doby vydal dalších 14 studiových alb jako …Nothing Like the Sun (1987), The Soul Cages (1991), Ten Summoner’s Tales (1993), Mercury Falling (1996), The Last Ship (2013) nebo The Bridge (2021). Mezi jeho nejznámější písně patří Desert Rose, If I Ever Lose My Faith in You, Seven Days , Fields of God a mnoho dalších.
Během své kariéry obdržel Sting celkem 17 cen Grammy a 3 ceny Brit Awards, Zlatý glóbus a cenu BMI Award za písen Every Breath You Take, která se stala nejhranější skladbou v historii. V roce 2002 se dostal do skladatelské síně slávy a roku 2003 získal z rukou královny Alžběty II. ocenění CBE za přínos v hudbě. Jeho sólových desek a desek The Police se celosvětově prodalo přes více než 100 miliónů kusů.Kdo je Sting? Životopis Sting, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Sting

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 10. 1951
Místo narození: Wallsend, Anglie

Popis osobnosti Sting můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Post Bellum? Víte, co je to Jalovice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ravioly? Rozumíte pojmu Pole dance?

Klíčová slova: informace, lexikon, hudba, osobnosti, osobnost, kdy se narodil Sting?, místo narození, datum narození, wikipedie, zajímavosti, hudba, narození, kdo je Sting?, popis, Sting, biografie

Pojem Sting je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Sting ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sting ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sting na Youtube

Zkusit najít frázi Sting ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sting ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sting například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Sting?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Sting? Kdy se narodil Sting? Kde se narodil Sting? Sting se nachází v kategorii Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Sting kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sting i v jiné kategorii než je hudba.