Kdo je to?
Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Erik Weisz?

Kdo byl Erik Weisz? Životopis, informace, biografie, umělci

Erik Weisz, známý pod uměleckým jménem Harry Houdini, byl maďarsko-americký iluzionista, kouzelník, kaskadér, filmový herec, filmový producent a letec. Weisz se narodil v Maďarsku v Budapešti. Jeho bratr Ferenc Weisz (později známý jako Theodore Hardeen) se stal rovněž kouzelníkem. Weisz si zvolil umělecké jméno Harry Houdini podle známého kouzelníka Harry Kellara a Jeana Eugena Roberta-Houdina.
Mezi jeho přednosti a známé triky patřily tzv. eskapády, tzn. únik z pout, svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní a klecí. Dostal také přezdívku handcuff king (král pout). Předváděl věci, které nikdo předtím nedokázal. Jednou jej zavřeli ve Washingtonu ve věznici do cely smrti. Když následně strážní odemkli dveře do cely, Houdini stál spokojeně u dveří. Jako iluzionista vystupoval v USA a také v Evropě (roku 1901 vystoupil v pražském varieté Karlín s vystoupením „Král lamačů okovů“). Přednášel také o antispiritismu a demonstroval různé triky. Díky tomu odhalil spoustu podvodníků. Když jednou přednášel v kanadském Montréalu, byl udeřen několikrát pěstí do břicha jedním studentem. Následně odjel do Detroitu, kde se po svém vystoupení zhroutil a musel být převezen do nemocnice. Tam mu zjistili prasklé slepé střevo a zánět pobrišnice. Poté byl dvakrát operován, avšak dne 31. 10. 1926 zemřel. Nakonec se zjistilo, že smrt nebyla způsobena úderem do břicha, nýbrž zánětem slepého střeva. V den smrti měl Harry Houdini 52 let.
Roku 2007 vznikl film Iluze lásky, který byl právě o Houdinim. Hlavní roli si zde zahrál herec Guy Pearce. O sedm let později vyšel dvoudílní snímek Houdini, kde si kouzelníka zahrál herec Adrien Brody (2014).Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní údaje o osobě Erik Weisz

Národnost: maďarská
Datum narození: 24. 3. 1874
Místo narození: Budapešť, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 31. 10. 1926

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Erik Weisz s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Weber? Znáte termín Epitaf? Pamatujete si definici pojmu Nirvána? Víte, co je to HAARP?

Klíčová slova: umělci, vysvětlení, wiki, nežijící, zajímavosti, národnost, život, lexikon, narození, wikipedie, informace, osobnosti, kdo to je, kde se narodil Erik Weisz?, datum narození, Kdy zemřel Erik Weisz

Pojem Erik Weisz je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo Erik Weisz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Erik Weisz ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Erik Weisz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Erik Weisz ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Erik Weisz ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Erik Weisz například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Erik Weisz

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Erik Weisz? Kdy se narodil Erik Weisz? Kde se narodil Erik Weisz? Kdy zemřel Erik Weisz? Erik Weisz patří do sekce Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Erik Weisz dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erik Weisz i v jiné kategorii než je umělci.