Kdo je to?
Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Erik Weisz

Kdo byl Erik Weisz? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Erik Weisz, známý pod uměleckým jménem Harry Houdini, byl maďarsko-americký iluzionista, kouzelník, kaskadér, filmový herec, filmový producent a letec. Weisz se narodil v Maďarsku v Budapešti. Jeho bratr Ferenc Weisz (později známý jako Theodore Hardeen) se stal rovněž kouzelníkem. Weisz si zvolil umělecké jméno Harry Houdini podle známého kouzelníka Harry Kellara a Jeana Eugena Roberta-Houdina.
Mezi jeho přednosti a známé triky patřily tzv. eskapády, tzn. únik z pout, svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní a klecí. Dostal také přezdívku handcuff king (král pout). Předváděl věci, které nikdo předtím nedokázal. Jednou jej zavřeli ve Washingtonu ve věznici do cely smrti. Když následně strážní odemkli dveře do cely, Houdini stál spokojeně u dveří. Jako iluzionista vystupoval v USA a také v Evropě (roku 1901 vystoupil v pražském varieté Karlín s vystoupením „Král lamačů okovů“). Přednášel také o antispiritismu a demonstroval různé triky. Díky tomu odhalil spoustu podvodníků. Když jednou přednášel v kanadském Montréalu, byl udeřen několikrát pěstí do břicha jedním studentem. Následně odjel do Detroitu, kde se po svém vystoupení zhroutil a musel být převezen do nemocnice. Tam mu zjistili prasklé slepé střevo a zánět pobrišnice. Poté byl dvakrát operován, avšak dne 31. 10. 1926 zemřel. Nakonec se zjistilo, že smrt nebyla způsobena úderem do břicha, nýbrž zánětem slepého střeva. V den smrti měl Harry Houdini 52 let.
Roku 2007 vznikl film Iluze lásky, který byl právě o Houdinim. Hlavní roli si zde zahrál herec Guy Pearce. O sedm let později vyšel dvoudílní snímek Houdini, kde si kouzelníka zahrál herec Adrien Brody (2014).Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Erik Weisz

Národnost: maďarská
Datum narození: 24. 3. 1874
Místo narození: Budapešť, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 31. 10. 1926

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Erik Weisz? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Kondolence? Pamatujete si definici pojmu Hardware? Pamatujete si definici pojmu Vyměřovací základ? Vzpomněli byste si co znamená slovo MATLAB?

Klíčová slova: kdo to je, nežijící, život, zajímavosti, Kdy zemřel Erik Weisz, biografie, popis, životopis, datum narození, kde se narodil Erik Weisz?, kdy se narodil Erik Weisz?, kdo je Erik Weisz?, datum úmrtí, umělci, narození, lexikon

Pojem Erik Weisz je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Erik Weisz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Erik Weisz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Erik Weisz ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Erik Weisz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Erik Weisz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Erik Weisz například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Erik Weisz?

Nyní již víte Kdo byl Erik Weisz? Kdy se narodil Erik Weisz? Kde se narodil Erik Weisz? Kdy zemřel Erik Weisz? Erik Weisz patří do sekce Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Erik Weisz řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erik Weisz i v jiné kategorii než je umělci.