Kdo je to?
Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Erik Weisz?

Kdo byl Erik Weisz? Životopis, informace, biografie, umělci

Erik Weisz, známý pod uměleckým jménem Harry Houdini, byl maďarsko-americký iluzionista, kouzelník, kaskadér, filmový herec, filmový producent a letec. Weisz se narodil v Maďarsku v Budapešti. Jeho bratr Ferenc Weisz (později známý jako Theodore Hardeen) se stal rovněž kouzelníkem. Weisz si zvolil umělecké jméno Harry Houdini podle známého kouzelníka Harry Kellara a Jeana Eugena Roberta-Houdina.
Mezi jeho přednosti a známé triky patřily tzv. eskapády, tzn. únik z pout, svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní a klecí. Dostal také přezdívku handcuff king (král pout). Předváděl věci, které nikdo předtím nedokázal. Jednou jej zavřeli ve Washingtonu ve věznici do cely smrti. Když následně strážní odemkli dveře do cely, Houdini stál spokojeně u dveří. Jako iluzionista vystupoval v USA a také v Evropě (roku 1901 vystoupil v pražském varieté Karlín s vystoupením „Král lamačů okovů“). Přednášel také o antispiritismu a demonstroval různé triky. Díky tomu odhalil spoustu podvodníků. Když jednou přednášel v kanadském Montréalu, byl udeřen několikrát pěstí do břicha jedním studentem. Následně odjel do Detroitu, kde se po svém vystoupení zhroutil a musel být převezen do nemocnice. Tam mu zjistili prasklé slepé střevo a zánět pobrišnice. Poté byl dvakrát operován, avšak dne 31. 10. 1926 zemřel. Nakonec se zjistilo, že smrt nebyla způsobena úderem do břicha, nýbrž zánětem slepého střeva. V den smrti měl Harry Houdini 52 let.
Roku 2007 vznikl film Iluze lásky, který byl právě o Houdinim. Hlavní roli si zde zahrál herec Guy Pearce. O sedm let později vyšel dvoudílní snímek Houdini, kde si kouzelníka zahrál herec Adrien Brody (2014).Kdo byl Erik Weisz? Životopis Erik Weisz, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Erik Weisz

Národnost: maďarská
Datum narození: 24. 3. 1874
Místo narození: Budapešť, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 31. 10. 1926

Tento text (Erik Weisz) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Kraslice? Vzpomněli byste si na význam slova Kyselica? Pamatujete si definici pojmu AČR? Znáte definici termínu Pyrolýza?

Klíčová slova: umělci, Kdy zemřel Erik Weisz, wiki, biografie, wikipedie, nežijící, zajímavosti, datum narození, datum úmrtí, život, místo narození, kde se narodil Erik Weisz?, národnost, popis, kdy se narodil Erik Weisz?, osobnosti

Pojem Erik Weisz je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Erik Weisz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Erik Weisz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Erik Weisz na Google obrázcích

Najít termín Erik Weisz ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Erik Weisz ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Erik Weisz ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Erik Weisz například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Erik Weisz? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Erik Weisz? Kdy se narodil Erik Weisz? Kde se narodil Erik Weisz? Kdy zemřel Erik Weisz? Erik Weisz patří do kategorie Umělci

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Erik Weisz třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Erik Weisz i v jiné kategorii než je umělci.