Kdo je to?
Kdo je Herbert Grönemeyer? Životopis Herbert Grönemeyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Herbert Grönemeyer

Kdo je Herbert Grönemeyer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Hudebník Herbert Grönemeyer, celým jménem Herbert Arthur Wiglev Clamor Grönemeyer, se narodil 12. dubna 1956 v německém Göttingenu. Kromě zpívání se věnuje také herectví nebo skládá muziku. Již v osmi letech se zamiloval do hudby v době, kdy začal chodit na hodiny klavíru. Od té doby jeho sláva jen rostla a v dnešní době je to úspěšný zpěvák hlavně v rodné zemi.
Věnuje se především rocku a pop rocku, ale v jeho repertoáru najdete také soft rock.
U nás jeho jméno není tolik známé, ale například v Německu nebo sousedním Rakousku je uznávaným hudebníkem.
Má zkušenosti také s herectvím, v roce 1981 si zahrál poručíka Wernera ve snímku Das Boot. Poté se ale zaměřil na hudební kariéru a dobře udělal. Vydal již několik alb, jeho páté 4630 Bochum a jedenácté Mensch patří mezi nejprodávanější desky v Německu. Díky tomu je Herbert Grönemeyer nejúspěšnějším německým umělcem, na kontě má více jak 13 milionů prodaných alb.
S herectvím má malé zkušenosti, vystudované ho nemá. Objevil se ale v Městském divadle v Kolíně nad Rýnem, kdy v roce 1979 vystoupil v Kupci benátském. Právě u natáčení filmu se později seznámil se svou manželkou, herečkou Annou Henkel.
První sólové album vydal Grönemeyer v roce 1979 a nazval ho podle sebe. Bohužel za jeho ošklivý obal dostal cenu Zlatý citron. O dva roky později vyšlo další album, ale ani s jedním nepoznal velký úspěch. Filmovou hudbu složil pro Spring Symphony, kdy trávil dlouhé měsíce ve východním Německu. Až poté se stal uznávaným hudebníkem - v roce 1984 mu vyšlo již zmíněné album 4630 Bochum. Do rádií vypustil singly Männer a Flugzeuge im Bauch, které mu vynesly slávu.
Díky tomu dostal nabídku zahrát si ve filmu Väter und Söhne. Po několika vydaných albech v němčině se rozhodl vydat písničky také v angličtině. Jeho album What’s all this bylo úspěšné, a dokonce absolvoval turné po Kanadě. Jeho texty byly věnované především politice a dění v celém Německu.
Dalšího životního milníku dosáhl Grönemeyer v roce 1994, kdy si ho pozvala MTV na unplugged koncert. Stal se prvním neanglickým umělcem, který měl tu čest. Za 4 roky se pak přestěhoval do Londýna, založil nahrávací společnost Grönland Records. V témže roce ale bohužel přišel o svého bratra Wilhema a také manželku Annu. Oba zemřeli krátce po sobě na rakovinu. Trvalo rok, než se zpěvák znovu postavil na nohy a začal pracovat na nových textech. V roce 2000 spolupracoval s filharmonickým orchestrem a také vydal DVD s názvem Stand der Dinge.Kdo je Herbert Grönemeyer? Životopis Herbert Grönemeyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Herbert Grönemeyer

Národnost: německá
Datum narození: 12. dubna 1956
Místo narození: Göttingen, Německo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Herbert Grönemeyer? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Kontroverze? Vzpomněli byste si na význam slova Národ? Znáte definici termínu Mohyla? Znáte definici termínu Povodí?

Klíčová slova: kdo je Herbert Grönemeyer?, wikipedie, informace, datum narození, wiki, osobnosti, lexikon, zajímavosti, popis, Herbert Grönemeyer, biografie, hudba, život, kdy se narodil Herbert Grönemeyer?, hudba, místo narození

Pojem Herbert Grönemeyer je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Herbert Grönemeyer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Herbert Grönemeyer na Google.cz

Vyhledat slovo Herbert Grönemeyer na Google obrázcích

Vyhledat termín Herbert Grönemeyer ve Wikislovníku

Zkusit najít Herbert Grönemeyer ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Herbert Grönemeyer například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Herbert Grönemeyer?

Právě nyní již víte Kdo je to Herbert Grönemeyer? Kdy se narodil Herbert Grönemeyer? Kde se narodil Herbert Grönemeyer? Herbert Grönemeyer je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, metalické housle, herbert Grönemeyer, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Herbert Grönemeyer třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Herbert Grönemeyer i v jiné kategorii než je hudba.