Kdo je to?
Kdo je Igor Stříž? Životopis Igor Stříž, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Igor Stříž

Kdo je Igor Stříž? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Igor Stříž je od roku 2021 nejvyšší státní zástupce České republiky.
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a po studiích působil jako vojenský prokurátor.
V devadesátých letech začal působit u Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a do roku 2007 zde zastával funkci náměstka. V roce 2011 se potom přesunul na Nejvyšší státní zastupitelství, kde taktéž působil jako první náměstek.
V roce 2021 se za vlády premiéra Andreje Babiše stal nejvyšším státním zástupcem. Kolem jeho jmenování panovaly určité kontroverze: jeho předchůdce Pavel Zeman totiž veřejně prohlásil, že na funkci rezignuje, protože se cítí pod tlakem Babišovy vlády a ministryně Marie Benešové. Zároveň se hojně diskutovala Střížova minulost, kdy byl členem KSČ a za komunistického režimu zastával roli vojenského prokurátora. Opozice vedená Petrem Fialou tehdy deklarovala, že pokud vyhraje parlamentní volby v roce 2021, Stříže z postu nejvyššího státního zástupce odvolá - nicméně k tomu nedošlo.Kdo je Igor Stříž? Životopis Igor Stříž, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní informace o osobě Igor Stříž

Národnost: česká
Datum narození: 15. září 1964

Líbí se stručný životopis s osobou Igor Stříž? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Luxusní statek? Znáte definici termínu Esprit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Gravírování? Pamatujete si definici pojmu Valuta?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, vysvětlení, biografie, kdo je Igor Stříž?, život, zajímavosti, osobnost, informace, politika, Igor Stříž, národnost, popis, politika, wiki, wikipedie

Pojem Igor Stříž je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Igor Stříž

Najít heslo Igor Stříž v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Igor Stříž na Youtube

Najít výraz Igor Stříž ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Igor Stříž ve Wikislovníku

Najít slovo Igor Stříž ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Igor Stříž například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Igor Stříž

Právě nyní již víte Kdo je to Igor Stříž? Kdy se narodil Igor Stříž? Igor Stříž je v kategorii Politika

Text vytvořen pro server Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Igor Stříž např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Igor Stříž i v jiné kategorii než je politika.