Kdo je to?
Kdo je Igor Stříž? Životopis Igor Stříž, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Igor Stříž?

Kdo je Igor Stříž? Životopis, informace, biografie, politika

Igor Stříž je od roku 2021 nejvyšší státní zástupce České republiky.
Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a po studiích působil jako vojenský prokurátor.
V devadesátých letech začal působit u Vrchního státního zastupitelství v Olomouci a do roku 2007 zde zastával funkci náměstka. V roce 2011 se potom přesunul na Nejvyšší státní zastupitelství, kde taktéž působil jako první náměstek.
V roce 2021 se za vlády premiéra Andreje Babiše stal nejvyšším státním zástupcem. Kolem jeho jmenování panovaly určité kontroverze: jeho předchůdce Pavel Zeman totiž veřejně prohlásil, že na funkci rezignuje, protože se cítí pod tlakem Babišovy vlády a ministryně Marie Benešové. Zároveň se hojně diskutovala Střížova minulost, kdy byl členem KSČ a za komunistického režimu zastával roli vojenského prokurátora. Opozice vedená Petrem Fialou tehdy deklarovala, že pokud vyhraje parlamentní volby v roce 2021, Stříže z postu nejvyššího státního zástupce odvolá - nicméně k tomu nedošlo.Kdo je Igor Stříž? Životopis Igor Stříž, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní údaje o osobě Igor Stříž

Národnost: česká
Datum narození: 15. září 1964

Zaujala vás biografie osobnosti Igor Stříž? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Covid-19? Vzpomněli byste si co označuje výraz Studená válka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Radler? Znáte termín Afebrilní?

Klíčová slova: datum narození, osobnosti, Igor Stříž, biografie, kdy se narodil Igor Stříž?, informace, osobnost, zajímavosti, život, wikipedie, národnost, politika, životopis, Igor Stříž, vysvětlení, popis

Pojem Igor Stříž je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Igor Stříž ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Igor Stříž na Youtube

Zkusit najít frázi Igor Stříž ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Igor Stříž ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Igor Stříž ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Igor Stříž například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Igor Stříž

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Igor Stříž? Kdy se narodil Igor Stříž? Igor Stříž je v sekci Politika

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Igor Stříž dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Igor Stříž i v jiné kategorii než je politika.