Kdo je to?
Kdo byl Milan Černohouz? Životopis Milan Černohouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Milan Černohouz?

Kdo byl Milan Černohouz? Životopis, informace, biografie, hudba

Milan Černohouz byl český podnikatel a hlavní zpěvák Orchestru Gustava Broma. Černohouz se narodil v Kolíně. Během druhé světové války pobýval v Poděbradech a po válce žil v Liberci. Od dětství patřil k libereckému dětskému pěveckému sboru Severáček, který vedl Milan Uherek s manželkou Jiřinou Uherkovou. Po základní škole studoval na Střední elektrotechnické škole ve městě Semily. V době studií zpíval v orchestru Ladislava Bímana v nedalekém Jablonci nad Nisou.
Od roku 1966 žil v Brně, kde začal působit v Orchestru Gustava Broma v hlavní pěvecké dvojici se zpěvačkou Vladěnou Pavlíčkovou. V orchestru Černohouz zpíval až do roku 1984. Během působení v orchestru nahrál spoustu sólových písní a také velké množství duetů s Janou Matysovou, Zuzanou Bubeníkovou, Štěpánem Mátlem nebo Helenou Blehárovou. Se sborem vystupoval v Sovětském svazu, Belgii, Holandsku, Rakousku, Východním a Západním Německu. Zároveň působil v Brněnském rozhlasovém orchestru. Za svůj život nahrál s oběma orchestry přibližně 900 písniček.
Dále vystupoval se Skupinou Miroslava Hanáka, Skupinou Igora Vavrdy, Tanečním orchestrem Čs. rozhlasu nebo Orchestrem Karla Vlacha. V televizi jej diváci mohli vídat v televizním pořadu Brněnské kolo a na festivalech Děčínská kotva nebo Bratislavská lyra. Roku 1980 mohl společně s kapelou Moravanka Jana Slabáka vycestovat na turné po USA. Během let 1976-1982 dálkově studoval obor zpěv na konzervatoři v Brně u Rudolfa Zavadila.
Černohouz odešel v roce 1984 z Orchestru Gustava Broma společně s Vladěnou Pavlíčkovou. Připojili se na chvíli ke skupině Miroslava Hanáka. Roku 1987 se Milan přestěhoval do Prahy a vzal místo zpěváka v dechové kapele Veselka, ve které zpíval 31 let (do roku 2018). Ve Veselce zpíval se zpěvačkami jako Vlasta Kahovcová, Vendula Práglová, Ivana Jelínková, Blanka Tůmová a Ivana Zbořilová. Kromě Veselky zpíval v dechových uskupeních Vejvodova kapela, Salonní orchestr Josefa Vejvody či Veselí muzikanti.
Černohouz měl rád i swing, který měl možnost zpívat se skupinami jako Bohemian Big Band Bohuslava Wolfa, Big Band Václava Kozla nebo s Orchestrem Mercury Karla Stiefela.
Roku 1993 si otevřel vlastní vinárnu U Stréců na Praze 2.
Milan Černohouz zemřel roku 2020 ve věku 77 let.Kdo byl Milan Černohouz? Životopis Milan Černohouz, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Milan Černohouz

Národnost: česká
Datum narození: 20. 4. 1943
Místo narození: Kolín, Protektorát Čechy a Morava
Datum úmrtí: 1. 6. 2020

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Milan Černohouz sdílet s ostatnímina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Stalinismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nota bene? Pamatujete si definici pojmu Záhlubník? Víte co je Vitamín E?

Klíčová slova: informace, lexikon, datum úmrtí, Milan Černohouz, wikipedie, život, wiki, osobnost, vysvětlení, kdo je Milan Černohouz?, místo narození, kdy se narodil Milan Černohouz?, životopis, biografie, hudba, Kdy zemřel Milan Černohouz

Pojem Milan Černohouz je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Milan Černohouz ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Milan Černohouz ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Milan Černohouz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Milan Černohouz na Youtube

Najít výraz Milan Černohouz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Černohouz například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Milan Černohouz

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Milan Černohouz? Kdy se narodil Milan Černohouz? Kde se narodil Milan Černohouz? Kdy zemřel Milan Černohouz? Milan Černohouz patří do kategorie Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Milan Černohouz např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Černohouz i v jiné kategorii než je hudba.