Kdo je to?
Kdo je Petr Harazin? Životopis Petr Harazin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Petr Harazin

Kdo je Petr Harazin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Zpěvák a kytarista Petr Harazim se narodil 10. října 1989 v Karviné. V pouhých čtrnácti letech založil kapelu Nebe a je spoluautorem textu písně Srdce nehasnou, kterou nazpíval Karel Gott s dcerou Charlotte. Dlouhá léta se potýkal se závislostí na alkoholu, dokázal se s ní však vypořádat.
Nebe je česká indie-pop-rocková hudební skupina, která byla založena v roce 2005 v Havířově. Tehdy se skupina ještě jmenovala Fat Skewers. Ten se v roce 2009 změnil na Caledonia a pak o dva roky později na Nebe. Kromě Petra Harazima stáli u jejího zrodu i Štěpán Petrů, Tomas Kuluris, Vlastimil Škoda a Adam Matýsek. Zakládající členové se poznali na Základní umělecké škole Bohuslava Martinů. Jejich prvními nahranými skladbami byli písně Legosvět a Knoflíková válka.
V roce 2012 vznikla pod názvem Legosvět i celá deska, jejímž manažerem byl frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo. Za tuto desku bylo Nebe nominováno na Objev roku v anketě Český slavík. Později skupině vyšlo ještě několik alb jako Než se rozední nebo Souřadnice.
V roce 2020 založila skupina vlastní hudební vydavatelství Nebe Records s.r.o.
V sedmnácti letech se Petr Harazim poprvé opil. Tehdy si vzal „na pomoc“ červené víno a velmi brzy se stal závislým na pocitu bezstarostnosti, který by pití přicházel. Díky alkoholu nemusel řešit problémy každodenního života, což se mu brzy zalíbilo. Velmi často měl několikahodinová okna. Navíc jednou, když byl pod vlivem spadl do řeky a nechybělo málo, aby se utopil.
Pít vydržel dlouhých jedenáct let. Přestalo se mu dařit i po profesní stránce. Potom se jeho kapela a rodina spojily a donutili jej nastoupit na protialkoholní léčení. On sám, když na tuto cestu přistoupil přitom věřil, že všechny své blízké oklame, léčení nějak „přežije“ a po návratu se vrátí i k alkoholu.
V léčebně v Opavě však spatřil, kam až může zajít závislost na alkoholu, když se jiný z pacientů dostal do stavu zvaného delirium tremens. Tento moment byl pro něj ohledně léčení převratný. Řekl si, že to zkusí bez alkoholu a od té doby se nenapil.
Podporuje iniciativu Suchý únor, která má lidem pomocí měsíce bez alkoholu ukázat možnosti a rizika nadměrné konzumace alkoholických nápojů. Také na téma závislosti na alkoholu pořádá besedy.
Je ženatý a má dceru. Ta se narodila jako nedonošené miminko a pro rodinu nastalo těžké období strachu o její život a zdraví. Naštěstí ale vše dobře dopadlo.Kdo je Petr Harazin? Životopis Petr Harazin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Petr Harazin

Národnost: česká
Datum narození: 10. října 1989
Místo narození: Karviná

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Harazin? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Jalovice? Vzpomenete si na definici slova Idea? Rozumíte pojmu Globalizace? Vzpomněli byste si na význam slova Přísudek?

Klíčová slova: kdy se narodil Petr Harazin?, biografie, hudba, datum narození, wiki, hudba, Petr Harazin, wikipedie, osobnost, vysvětlení, lexikon, národnost, život, místo narození, kdo je Petr Harazin?, narození

Pojem Petr Harazin je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Petr Harazin v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Harazin ve Wikimedia Commons

Najít termín Petr Harazin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Petr Harazin na Google obrázcích

Vyhledat termín Petr Harazin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Petr Harazin ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Harazin například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Petr Harazin? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Petr Harazin? Kdy se narodil Petr Harazin? Kde se narodil Petr Harazin? Petr Harazin je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Petr Harazin dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Harazin i v jiné kategorii než je hudba.