Kdo je to?
Kdo je to, byl Předseda vlády? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Předseda vlády? Lidé, politika

Kdo je to Předseda vlády?

Jaký je význam slova Předseda vlády? Co to znamená?

Předseda vlády neboli premiér je představitel nejvyšší výkonné moci ve státě. Stojí v čele vlády a většinou je i předsedou strany, která zvítězila ve volbách. To platí pro země s parlamentním systémem. Předseda vlády může být označován také jako ministerský předseda či premiér. V Německu a Rakousku se používá označení kancléř. Předseda vlády je zodpovědný za její sestavení a výběr ministrů. Pokud některý ministr neplní svou funkci vyhovujícím způsobem, může ho v některých zemích odvolat přímo předseda vlády, nebo jeho odvolání navrhuje hlavě státu, tedy prezidentovi. Ten pak návrhu na odvolání může a nemusí vyhovět. Zástupce ministerského předsedy se nazývá vicepremiér, případně místopředseda vlády. Tato funkce často náleží předsedovi koaliční vládní strany.Kdo je to, byl Předseda vlády? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Předseda vlády? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Předseda vlády? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Ad hoc? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přírodní památka? Pamatujete si definici pojmu DVTV? Víte co je Chemická kotva?

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, popis, přesný výraz, původ slova, formulace, termín, etymologie, co je to Předseda vlády?, slovo, co znamená, informace, odborný výraz, pojem, kdo to je, definice

Pojem Předseda vlády je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Předseda vlády ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Předseda vlády ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Předseda vlády na Google.cz

Najít slovo Předseda vlády ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Předseda vlády například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Vysvětlení významu slova Předseda vlády, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Předseda vlády? Kdo to byl Předseda vlády? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Předseda vlády? Definice pojmu Předseda vlády je v kategorii politika. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.