Kdo je to?
Kdo byl Knut Veliký? Životopis Knut Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Knut Veliký?

Kdo byl Knut Veliký? Životopis, informace, biografie, panovníci

Knut Veliký byl králem Severské říše, která zahrnovala Dánsko, Anglii, Norsko a část Švédska. Knut se narodil do rodiny dánského krále Svena Forkbearda. Neví se však, kdo byla jeho matka. O jeho životě se nedochovaly skoro žádné informace až do doby, kdy stál po boku vikingů při útoku na Anglii v roce 1013. Následně vikingové dobyli Anglii a jeho otec Sven se stal králem. Nicméně brzy zemřel a novým králem se měl stát Knut. Avšak angličtí panovníci Knuta neuznali za svého krále a místo toho zvolili jako nového krále Ethelreda. Knut se tak vrátil do Dánska, kde začal vládnout jeho starší bratr Harald. Knut navrhl Haraldovi, že budou vládnout spolu, ale to se Haraldovi nelíbilo. Místo toho jej dosadil do čela vojska, které se mělo zmocnit celé Anglie. Flotila o 200 lodích s 10 000 vojáky dorazila do Anglie v roce 1015. Knut postupně dobyl Wessex a Northumbrii a poté začal s obléháním Londýna. Král Edmund, syn Ethelreda z Londýna uprchl do Wessexu, kde shromáždil nové vojsko. Poté Knuta porazil u Selwood Forest a Sherstonu. Rozhodující bitva proběhla u Assandunu v Essexu, kde Knut vyhrál a podepsal mírovou smlouvu s Edmundem. Krátce na to Edmund zemřel a celé území připadlo Knutovi. Konečně byl korunován na krále Anglie.
Knut si vzal za ženu Emmu Normanskou roku 1017. Emma byla vdovou po Ethelredovi. Následovaly roky plné blahobytu a prosperity. Anglie s Dánskem navázaly obchodní styky a obě země tak prosperovaly. Dánský král Harald zemřel v roce 1018 a roku 1020 se stal vládcem Dánska Knut.
Knut se roku 1027 vydal na pouť do Říma, aby vykoupil své duše a spásu svých národů. Během této návštěvy se také zúčastnil korunovace Konráda II., který se stal císařem Svaté říše římské. Poté se vypravil do Norského Trondheimu, kde byl korunován norským králem.
Knut zemřel roku 1035 v Dorsetu. Přezdívalo se mu Císař severu. Nástupcem se stal jeho syn Hardiknut (Knut III.)Kdo byl Knut Veliký? Životopis Knut Veliký, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Knut Veliký

Národnost: dánská
Datum narození: 985
Místo narození: Dánsko
Datum úmrtí: 12. 11. 1035

Tento text (Knut Veliký) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Úvaha? Vzpomněli byste si na význam slova Článek? Vzpomenete si na definici slova Erasmus? Znáte definici termínu Kolagen?

Klíčová slova: kde se narodil Knut Veliký?, datum narození, kdo je Knut Veliký?, národnost, wiki, život, osobnosti, Knut Veliký, vysvětlení, informace, kdy se narodil Knut Veliký?, lexikon, Kdy zemřel Knut Veliký, národnost, osobnost, zajímavosti

Pojem Knut Veliký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Knut Veliký ve Wikipedii

Vyhledat heslo Knut Veliký ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Knut Veliký na Youtube

Hledat pojem Knut Veliký v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Knut Veliký ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Knut Veliký například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Knut Veliký? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Knut Veliký? Kdy se narodil Knut Veliký? Kde se narodil Knut Veliký? Kdy zemřel Knut Veliký? Knut Veliký patří do sekce Panovníci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Knut Veliký dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Knut Veliký i v jiné kategorii než je panovníci.