Kdo je to?
Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Marta Kubišová?

Kdo je to Marta Kubišová? Stručný životopis

Marta Kubišová je známá česká zpěvačka. Začínala jako zpěvačka vystupující s taneční kapelou a při odpoledních čajích. Do povědomí veřejnosti se dostala na soutěžích, kde se hledaly nové talenty. Působila také v divadlech. V divadle Rokoko začala spolupráci s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou.
Píseň Modlitba pro Martu se stala protestem proti okupaci spojeneckými vojsky v roce 1968. Od roku 1970 měla Marta Kubišová zakázáno vystupovat. Jako umělkyně se realizovala na undergroundových akcích. Represe se stupňovaly po podpisu Charty 77. Znovu vystupovat začala po roce 1989, kariéru ukončila v roce 2017.Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Marta Kubišová

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1942
Místo narození: Plzeň

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marta Kubišová? s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Klišé? Vzpomenete si na definici slova Fusilli? Vzpomněli byste si na význam slova Krokant? Vzpomněli byste si na význam slova DNS?

Klíčová slova: význam pojmu, etymologie, wiki, lexikon, informace, Marta Kubišová, heslo, kdo to je, popis, odborný výraz, vysvětlení, formulace, přesný výraz, popis, slovo, původ slova

Pojem Marta Kubišová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Marta Kubišová

Zkusit najít Marta Kubišová na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Marta Kubišová ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Marta Kubišová ve Wikipedii

Vyhledat termín Marta Kubišová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Marta Kubišová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Marta Kubišová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marta Kubišová? Kdo to byl Marta Kubišová? Kdy se narodil Marta Kubišová? Kde se narodil Marta Kubišová? Marta Kubišová je v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Marta Kubišová třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Kubišová i v jiné kategorii než je hudba.