Kdo je to?
Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Marta Kubišová?

Kdo je to Marta Kubišová? Stručný životopis

Marta Kubišová je známá česká zpěvačka. Začínala jako zpěvačka vystupující s taneční kapelou a při odpoledních čajích. Do povědomí veřejnosti se dostala na soutěžích, kde se hledaly nové talenty. Působila také v divadlech. V divadle Rokoko začala spolupráci s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou.
Píseň Modlitba pro Martu se stala protestem proti okupaci spojeneckými vojsky v roce 1968. Od roku 1970 měla Marta Kubišová zakázáno vystupovat. Jako umělkyně se realizovala na undergroundových akcích. Represe se stupňovaly po podpisu Charty 77. Znovu vystupovat začala po roce 1989, kariéru ukončila v roce 2017.Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Marta Kubišová

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1942
Místo narození: Plzeň

Sdílejte tuto stránku s osobností Marta Kubišová se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Catering? Rozumíte pojmu Hip hop? Vzpomněli byste si na význam slova Agar? Znáte pojem Gyroskop?

Klíčová slova: slovo, pojem, co je to Marta Kubišová?, Marta Kubišová, synonymum, původ slova, definice, význam pojmu, co znamená, kdo to je, popis, etymologie, kdo je Marta Kubišová?, hudba, formulace, vysvětlení

Pojem Marta Kubišová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Marta Kubišová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Marta Kubišová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marta Kubišová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Marta Kubišová ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Marta Kubišová například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marta Kubišová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Marta Kubišová? Kdo to byl Marta Kubišová? Kdy se narodil Marta Kubišová? Kde se narodil Marta Kubišová? Marta Kubišová je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Marta Kubišová dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Kubišová i v jiné kategorii než je hudba.