Kdo je to?
Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Marta Kubišová?

Kdo je to Marta Kubišová? Stručný životopis

Marta Kubišová je známá česká zpěvačka. Začínala jako zpěvačka vystupující s taneční kapelou a při odpoledních čajích. Do povědomí veřejnosti se dostala na soutěžích, kde se hledaly nové talenty. Působila také v divadlech. V divadle Rokoko začala spolupráci s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou.
Píseň Modlitba pro Martu se stala protestem proti okupaci spojeneckými vojsky v roce 1968. Od roku 1970 měla Marta Kubišová zakázáno vystupovat. Jako umělkyně se realizovala na undergroundových akcích. Represe se stupňovaly po podpisu Charty 77. Znovu vystupovat začala po roce 1989, kariéru ukončila v roce 2017.Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Marta Kubišová

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1942
Místo narození: Plzeň

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marta Kubišová sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Jedlá soda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Think tank? Vzpomněli byste si na význam slova Aritmetický průměr? Znáte termín Okluze?

Klíčová slova: wiki, etymologie, kdo to je, popis, odborný výraz, vysvětlení, informace, přesný význam, pojem, formulace, původ slova, synonymum, termín, význam pojmu, co je to Marta Kubišová?, heslo

Pojem Marta Kubišová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Marta Kubišová

Zkusit najít Marta Kubišová ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Marta Kubišová ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Marta Kubišová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marta Kubišová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marta Kubišová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Marta Kubišová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Marta Kubišová? Kdo to byl Marta Kubišová? Kdy se narodil Marta Kubišová? Kde se narodil Marta Kubišová? Marta Kubišová se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Marta Kubišová dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Kubišová i v jiné kategorii než je hudba.