Kdo je to?
Kdo je Jaroslav Plesl? Životopis Jaroslav Plesl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jaroslav Plesl

Kdo je Jaroslav Plesl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslav Plesl je český filmový, seriálový a divadelní herec. Plesl se narodil v Hradci Králové. Na střední školu chodil ve městě Litomyšl, kde studoval obor vychovatelství na Střední pedagogické škole. Po maturitě začal studovat na Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) v Brně (divadelní fakulta). Po absolvování akademie působil v Městském divadle Zlín (1999-2001), kde se objevil v divadelních hrách Revizor, Lucerna, Chytrolín a hňup, Hrobka s vyhlídkou, Hráči, Romeo a Jana nebo Lakomec. Roku 2001 získal stálé angažmá v Dejvickém divadle v Praze. Od té doby si zahrál v divadelních hrách Neuvěřitelný a tklivý příběh o bezelstné Edéndiře a její ukrutné babičce, Pošťák, Revizor, Tři sestry, Sirup, Kouzelná flétna, Tramvaj do stanice Touha, Love Story, Teremin, Hamlet, Spříznění volbou, Černá díra, 39 stupňů, Hlasy, Krajina se zbraní, Muž bez minulosti, Ucpanej systém, Racek, Kakadu, Zimní pohádka a další. Plesl rovněž hostoval v Činoherním klubu Praha ve hře Hrdina západu (2007).
Jaroslav Plesl debutoval ve snímku Boháč a chudák (2005). Dále se objevil v úspěšných filmech Pravidla lži, Grandhotel (2006), O život (2007), Muži v říji (2009), Největší z Čechů (2010), Čtyři Slunce, Ve stínu, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Můj vysvlečenej deník (2012), Díra u Hanušovic (2014), Rodinný film (2015), Zločin v Polné, Jak se zbavit nevěsty, Anděl Páně 2 (2016), Kvarteto (2017), Úsměvy smutných mužů, Toman, Dvě nevěsty a jedna svatba (2018), LOVEní, Hodinářův učeň (2019), Žáby bez jazyka (2020) a Zátopek (2021).
Jaroslav Plesl si zahrál i v televizních seriálech Letiště (2006), Zdivočelá země, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl (2008), Helena (2012), Čtvrtá hvězda (2014), Doktor Martin, Kancelář Blaník (2015), Četníci z Luhačovic (2017), Zkáza Dejvického divadla (2019) nebo Ochránce (2021).Kdo je Jaroslav Plesl? Životopis Jaroslav Plesl, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Jaroslav Plesl

Národnost: česká
Datum narození: 20. 10. 1974
Místo narození: Hradec Králové, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Jaroslav Plesl? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Vbočený palec? Vzpomněli byste si na význam slova Polygon? Víte, co je to Malus? Znáte definici termínu Amnestie?

Klíčová slova: popis, wiki, biografie, osobnost, Jaroslav Plesl, kde se narodil Jaroslav Plesl?, osobnosti, vysvětlení, lexikon, wikipedie, místo narození, kdy se narodil Jaroslav Plesl?, herectví, herectví, zajímavosti, informace

Pojem Jaroslav Plesl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Jaroslav Plesl ve vyhledávači Yandex

Najít termín Jaroslav Plesl na Google.cz

Hledat výraz Jaroslav Plesl ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jaroslav Plesl ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Jaroslav Plesl ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslav Plesl například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslav Plesl

Teď už víte Kdo je to Jaroslav Plesl? Kdy se narodil Jaroslav Plesl? Kde se narodil Jaroslav Plesl? Jaroslav Plesl je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž v cylindru, jaroslav Plesl, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jaroslav Plesl dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Plesl i v jiné kategorii než je herectví.