Kdo je to?
Kdo je Alexander Choupenitch? Životopis Alexander Choupenitch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Alexander Choupenitch

Kdo je Alexander Choupenitch? Životopis, informace, biografie, sport

Alexander Choupenitch je český reprezentant v šermu (fleretista) a bronzový medailistka z Letních Olympijských her v Tokiu. Choupenitch se narodil v květnu 1994 v Brně operním pěvcům. Jeho rodiče pochází z Běloruska.
Choupenitch hrál nejdříve basketbal, ale později jej přivedla vlastní matka k šermu. Připojil se k týmu Sokol Brno I, kde začal šermovat fleretem.
Roku 2011 Choupenitch vyhrál Mistrovství Evropy kadetů do 17 let. V následujících dvou letech 2012 a 2013 skončil vždy druhý na Mistrovství Evropy juniorů. Na MS juniorů 2012 získal bronz a na MS juniorů 2013 stříbro. Ve španělské La Coruni na turnaji Světového poháru seniorů 2014 vybojoval stříbrnou medaili.
Roku 2016 se Alexander kvalifikoval na Letní Olympijské hry v Rio de Janeiru, kde se však neprobojoval mezi šestnáct nejlepších šermířů.
Další medaili si přivezl z Mistrovství Evropy 2018 v srbském Novim Sadu, kde získal bronzovou medaili.
V roce 2021 se podruhé kvalifikoval na své druhé Letní Olympijské hry. Ještě před začátkem olympiády se stal olympijským ambasadorem pro pojišťovnu Allianz. Z Tokia si po skvělých výkonech Choupenitch přivezl bronzovou olympijskou medaili.Kdo je Alexander Choupenitch? Životopis Alexander Choupenitch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Alexander Choupenitch

Národnost: česká
Datum narození: 2. 5. 1994
Místo narození: Brno, Česká republika

Sdílejte tuto stránku s osobností Alexander Choupenitch s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Amnézie? Pamatujete si definici pojmu Debet? Rozumíte pojmu MBA? Vzpomněli byste si co znamená slovo Silice?

Klíčová slova: životopis, narození, wikipedie, osobnosti, kde se narodil Alexander Choupenitch?, sport, osobnost, vysvětlení, lexikon, Alexander Choupenitch, informace, datum narození, biografie, život, wiki, národnost

Pojem Alexander Choupenitch je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Alexander Choupenitch

Zkusit najít slovo Alexander Choupenitch ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alexander Choupenitch ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Alexander Choupenitch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Alexander Choupenitch ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Alexander Choupenitch na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Choupenitch například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Alexander Choupenitch? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alexander Choupenitch? Kdy se narodil Alexander Choupenitch? Kde se narodil Alexander Choupenitch? Alexander Choupenitch se nachází v sekci Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alexander Choupenitch dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Choupenitch i v jiné kategorii než je sport.