Kdo je to?
Kdo byla Elizabeth Taylor? Životopis Elizabeth Taylor, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Elizabeth Taylor

Kdo byla Elizabeth Taylor? Životopis, informace, biografie, herectví

Elizabeth Taylor, celým jménem Elizabeth Rosemond Taylor, byla jednou z největších amerických filmových hvězd, dvojnásobná držitelka Oscara a také návrhářka legendárních parfémů. Byla známým sex-symbolem své doby a proslula nejen díky jedinečnému hereckému talentu, ale také kvůli vysoké mediální pozornosti, které se jí dostávalo už od dětských let. Její výrazná krása, působivý herecký talent a jedinečný osobní život z ní učinily jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších osobností hollywoodské historie.
Elizabeth Taylor (známá také jako Liz Taylor) se narodila v Londýně v roce 1932. Její rodiče byli Američané dlouhodobě žijící v Anglii, v roce 1939 se ale kvůli válce vrátili do USA. Její matka měla zkušenosti s divadlem, proto ji od útlého dětství vedla k herectví a tanci. První smlouvu s filmovým studiem uzavřela v pouhých devíti letech. Velmi rychle se stala dětskou hvězdou a její pozici upevnil fenomenální výkon ve snímku Lassie se vrací. Následovalo mnoho větších i menších rolí, kvůli nimž byla Elizabeth vzdělávána svou matkou a filmovým studiem. Světovou hvězdu udělal z ní pak udělal film Místo na výsluní.
V dospělosti její hvězda nevyhasla, právě naopak. Zazářila v desítkách filmů, seriálů a televizních pořadů. Hrála hlavní roli ve filmu Kleopatra a legendární se stala také její role Maggie v Kočce na rozpálené plechové střeše. Za filmy Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Telefon Butterfield 8 získala Oscara, byla také držitelkou Zlatého Glóbu.
V průběhu let se stala známou nejen díky svým hereckým výkonům, ale také díky svému výraznému vzhledu s hlubokýma fialovýma očima a havraními vlasy. Rychle se stala módní ikonou a její jedinečný styl a elegance inspirovaly ženy po celém světě. Její osobní život byl velmi bouřlivý a často kvůli tomu byla v centru mediální pozornosti. Byla osmkrát vdaná za sedm různých mužů, včetně herce Richarda Burtona, kterého si vzala hned dvakrát. Měla tři vlastní děti a jedno postižené si adoptovala.
Kromě herecké kariéry byla také velmi úspěšnou podnikatelkou. Jako vůbec první filmová hvězda uvedla na trh vlastní řadu parfémů, která se stala jednou z nejúspěšnějších vůní celebrit všech dob. Velmi se angažovala také v humanitární oblasti. Byla zastánkyní výzkumu HIV/AIDS, na který vybrala miliony dolarů a pomohla destigmatizovat tuto nemoc.Kdo byla Elizabeth Taylor? Životopis Elizabeth Taylor, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Elizabeth Taylor

Národnost: americká
Datum narození: 27.2.1932
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Datum úmrtí: 23.3.2011

Líbí se stručný životopis s osobou Elizabeth Taylor? Pak se podělte s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu OMG? Vzpomněli byste si co znamená slovo Právní norma? Znáte termín Rokoko? Víte co je Pleonasmus?

Klíčová slova: datum úmrtí, místo narození, kdo je Elizabeth Taylor?, Elizabeth Taylor, zajímavosti, lexikon, vysvětlení, kdo to je, Kdy zemřela Elizabeth Taylor, národnost, datum narození, nežijící, wiki, herectví, osobnosti, narození

Pojem Elizabeth Taylor je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Elizabeth Taylor hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Elizabeth Taylor ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Elizabeth Taylor ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Elizabeth Taylor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Elizabeth Taylor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elizabeth Taylor ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elizabeth Taylor například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Elizabeth Taylor? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byla Elizabeth Taylor? Kdy se narodila Elizabeth Taylor? Kde se narodila Elizabeth Taylor? Kdy zemřela Elizabeth Taylor? Elizabeth Taylor patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Elizabeth Taylor dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Elizabeth Taylor i v jiné kategorii než je herectví.