Kdo je to?
Kdo byl Ric Ocasek? Životopis Ric Ocasek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ric Ocasek

Kdo byl Ric Ocasek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ric Ocasek, vlastním jménem Richard T. Otcasek, byl americký hudebník, zpěvák, kytarista, skladatel a hudební producent. Ocasek se narodil v březnu 1944 v Baltimoru ve státě Maryland v USA do katolické rodiny. Jeho rodiče, především matka, měli kořeny v Československu. Otec pracoval jako systémový analytik a také spolupracoval s vesmírnou agenturou NASA.
Po absolvování střední školy roku 1963 se Ocasek dostal na Bowling Green State University. Školu však nedokončil, protože se chtěl naplno věnovat hudební kariéře. Na začátku sedmdesátých let se připojil k folkové kapele s názvem Milkwood. Roku 1976 se stal spoluzakladatelem kapely The Cars, ve které působil do roku 1988, kdy se uskupení rozpadlo. Znovu se dala kapela dohromady v roce 2010 a Ocasek v ní působil až do své smrti.
V roce 1982 vydal debutové sólové album Beatitude. Následovala alba This Side of Paradise (1986), Fireball Zone (1991), Quick Change World (1993), Negative Theater (1993), Troublizing (1997) a Nexterday (2005).
Ocasek pracoval také jako hudební producent. Spolupracoval s hudebními kapelami jako Weezer, No Doubt či Bad Religion. Roku 2015 pomáhal hollywoodskému herci Johnu Malkovichovi s albem Like a Puppet Show.
Během života se Ocasek oženil celkem třikrát. Poprvé si vzal za manželku Constance Campbell, se kterou žil v letech 1963-1971. Páru se narodili dva synové – Christopher (*1964) a Adam (*1970). Podruhé se oženil v roce 1971 se vzdálenou příbuznou Suzanne. Manželství skončilo rozvodem v roce 1988. Z manželství pochází další dva synové – Eron (*1973) a Derek (*1981). Třetí Ocasekovou manželkou se stala československá modelka Pavlína Pořízková, se kterou Ric žil v letech 1989-2017. Ze třetího manželství vzešli další dva synové – Jonathan Raven (*1993) a Oliver (*1998).
Ric Ocasek zemřel v září 2019 na ischemickou chorobu srdce ve věku 75 let. V závěti vydědil poslední dva syny a bývalou ženu Pavlínu Pořízkovou. Jako důvod uvedl, že jej v roce 2017 opustila.Kdo byl Ric Ocasek? Životopis Ric Ocasek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ric Ocasek

Národnost: americká
Datum narození: 23. 3. 1944
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Datum úmrtí: 15. 9. 2019

Líbí se stručný životopis s osobou Ric Ocasek? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Imunoglobulin? Vzpomněli byste si na význam slova Logopedie? Znáte definici termínu Anarchismus? Znáte definici termínu Požární sport?

Klíčová slova: hudba, národnost, osobnost, zajímavosti, kdy se narodil Ric Ocasek?, Kdy zemřel Ric Ocasek, hudba, Ric Ocasek, wiki, osobnosti, národnost, kdo to je, informace, kde se narodil Ric Ocasek?, život, datum narození

Pojem Ric Ocasek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Ric Ocasek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ric Ocasek ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ric Ocasek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Ric Ocasek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ric Ocasek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Ric Ocasek například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Ric Ocasek? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo byl Ric Ocasek? Kdy se narodil Ric Ocasek? Kde se narodil Ric Ocasek? Kdy zemřel Ric Ocasek? Ric Ocasek je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, černá kytara, ric Ocasek, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Ric Ocasek třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ric Ocasek i v jiné kategorii než je hudba.