Kdo je to?
Kdo je to Petrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Petrolog? Lidé, věda

Kdo je to Petrolog?

Jaký je význam slova Petrolog? Co to znamená?

Petrolog je vědec, který se v rámci své profese zabývá vznikem, složením, vlastnostmi a výskytem hornin.
Výzkum hornin je důležitý z hlediska historického vývoje Země. Petrologie také přispívá k výzkumu zemětřesení, sopečných erupcí a dalších jevů spojených s pohybem tektonických desek. V posledních desítkách let je petrologie zásadní složkou ve vyhledávání a hodnocení nových ložisek nerostných surovin.
Termín petrologie či petrolog vzniklo spojením řeckých slov petra a logos - tedy výrazů pro kámen (skálu) a vědu.Kdo je to Petrolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Petrolog? Lidé, věda

Definici slova Petrolog můžete sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Benelux? Znáte definici termínu Holismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo ASLO? Pamatujete si definici pojmu Plast?

Klíčová slova: význam slova, původ slova, lexikon, slovo, popis, vysvětlení, věda, přesný výraz, přesný význam, pojem, Petrolog, wiki, definice, wikipedie, synonymum, význam pojmu

Pojem Petrolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Petrolog na Youtube

Hledat výraz Petrolog ve Wikipedii

Hledat termín Petrolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Petrolog ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Petrolog na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petrolog například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Petrolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petrolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Petrolog? Definice pojmu Petrolog je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pokuste se též vyhledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Petrolog i v jiné části webu než je kategorie věda.