Kdo je to?
Kdo je to Muzejník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Muzejník? Lidé, profese

Muzejník

Jaký je význam slova Muzejník? Co to znamená?

Muzejník je osoba, která se profesně věnuje muzejnictví.
Posláním muzejnictví jako oboru je ochrana hmotného (ale i nehmotného) kulturního dědictví. Součástí jeho práce je vyhledávat předměty vhodné k zařazení do muzejních sbírek, jejich zkoumání, katalogizace a odborná péče. Mohou se též starat o restaurování a renovaci předmětů, dohledávat jejich historický kontext, pořádat výstavy apod. Součástí muzejní práce je i vedení sbírky a plnění zákonných norem s muzejnictvím spojených.
Muzejní studia u nás lze vystudovat na univerzitě. Vedoucí a odborní pracovníci v muzejnictví obvykle mají vysokoškolský titul, často je však také důležitá praxe, zkušenost, manažerské schopnosti či vize.Kdo je to Muzejník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Muzejník? Lidé, profese

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Muzejník s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Dodací list? Znáte definici termínu Šrapnel? Znáte pojem Fungicid? Pamatujete si definici pojmu Firewall?

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, etymologie, wikipedie, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, Muzejník, heslo, synonymum, formulace, vysvětlení, wiki, pojem, Muzejník, popis

Pojem Muzejník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Muzejník zkuste tyto odkazy

Najít slovo Muzejník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Muzejník ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muzejník ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Muzejník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Muzejník na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzejník například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Vysvětlení významu slova Muzejník, definice, vysvětlení pojmu

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Muzejník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muzejník? Definice pojmu Muzejník se nachází v sekci Profese

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Muzejník i v jiné kategorii než je sekce profese.