Kdo je to?
Kdo je to Mydlář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mydlář? Lidé, profese

Mydlář

Co znamená a jaký je význam slova Mydlář?

Mydlář je označení historického povolání výrobce mýdel.
Historicky se mýdlo vyrábělo z vody, popela, vápna, loje a soli a šlo o fyzicky náročnou práci. Postupně se do mýdlových směsí začaly přidávat například vonné oleje, případně mydláři vyráběli například i svíčky apod. Mydláři se ve městech začali objevovat ve středním až pozdním středověku, časem začali zakládat vlastní cechy. Specifické pro toto povolání bylo, že ho v některých případech vykonávaly i ženy - mydlářky.
V moderní době je většina mýdel průmyslově zpracovaná a mydlářství víceméně zaniklo. Přesto se však objevují i ručně vyráběná mýdla, nicméně název mydlářství už je i v takovém případě považován spíše za archaický.
V českém prostředí je jméno Mydlář spojeno se známým pražským katem Janem Mydlářem, který mimo jiné vedl popravu 27 českých pánů v roce 1621.Kdo je to Mydlář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mydlář? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Mydlář se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Funkční prádlo? Vzpomněli byste si na význam slova Islámský stát? Víte co je Squash? Znáte definici termínu Mlátek?

Klíčová slova: přesný význam, Mydlář, termín, popis, Mydlář, profese, etymologie, lexikon, pojem, význam slova, slovo, přesný výraz, heslo, význam pojmu, původ slova, synonymum

Pojem Mydlář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Mydlář na Youtube

Najít termín Mydlář ve Wikislovníku

Hledat termín Mydlář ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Mydlář na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mydlář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mydlář například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Mydlář, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Mydlář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mydlář? Definice pojmu Mydlář je v kategorii Profese

Kategorie profese, záchranářka, mydlář, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Mydlář i v jiné části webu než je kategorie profese.