Kdo je to?
Kdo je Antonio Banderas? Životopis Antonio Banderas, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Antonio Banderas?

Kdo je Antonio Banderas? Životopis, informace, biografie, herectví

Antonio Banderas, celým jménem José Antonio Domínguez Banderas je světoznámý španělský herec a režisér. Narodil se v přístavním městě Málaga na jihu Španělska v Andalusii.
Jako malý se chtěl stát profesionálním fotbalistou, ale ve 14 letech si Antonio zlomil nohu, a to znamenal konec fotbalového snu. Avšak o rok později se začal věnovat herectví. V Málaze studoval na Škole dramatického umění a poté se přestěhoval do Madridu, kde začal působit ve španělském Národním divadle. Tam si jej vyhlédl španělský režisér Pedro Almodóvar, který poprvé obsadil Antonia do filmu. Debutoval v roce 1982 ve filmu Labyrint vášně. Následovalo několik dalších filmových spoluprací a v roce 1988 si Banderas zahrál v mezinárodně uznávaném snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Průlomovou se stala následující role v kontroverzním filmu Svaž mě! (1990), která Banderase posunula směrem do Hollywoodu.
I přes jeho problémy s anglickým přízvukem se Antonio vypracoval a zahrál si po boku Toma Hankse v úspěšném dramatu Philadelphia (1993), následující rok si zahrál v Interview s upírem spolu s Bradem Pittem a Tomem Cruisem. Následovalo legendární Desperado (1995), akční thriller Nájemní vrazi se Sylvestrem Stallonem a v roce 1998 přišla jeho nejznámější role. Zorro: Tajemná tvář. Propůjčil také hlas v dětských pohádkách Shrek (2004, 2007, 2010), kde namluvil Kocoura v botách. V roce 2011 se Kocour v botách dočkal také celovečerního snímku.
V roce 2017 Banderas prodělal infarkt a musel být hospitalizován. Poté následovala operace srdce. Podle jeho slov mu tato událost otevřela oči.
Mezi jeho majetek patří i polovina vinařství ve španělském Burgosu se jménem Anta Banderas. Vyrábí se zde červená a růžová vína.
Banderas je také znám z reklam na parfémy společnosti Puig.
Ačkoliv je ze Španělska a pracuje v Hollywoodu, tak i přesto Banderas bydlí v Anglii poblíž města Surrey.Kdo je Antonio Banderas? Životopis Antonio Banderas, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Antonio Banderas

Národnost: španělská
Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Antonio Banderas? s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Pišingr? Rozumíte pojmu Stud? Vzpomněli byste si na význam slova Černá stavba? Znáte pojem Opruzenina?

Klíčová slova: lexikon, informace, Antonio Banderas, kdy se narodil Antonio Banderas?, popis, místo narození, národnost, wikipedie, datum narození, kdo je Antonio Banderas?, život, narození, herectví, zajímavosti, herectví, vysvětlení

Pojem Antonio Banderas je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Antonio Banderas zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Antonio Banderas ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Antonio Banderas ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Antonio Banderas na Youtube

Zkusit najít frázi Antonio Banderas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Banderas například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonio Banderas

Právě nyní již víte Kdo je to Antonio Banderas? Kdy se narodil Antonio Banderas? Kde se narodil Antonio Banderas? Antonio Banderas patří do sekce Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Antonio Banderas dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Banderas i v jiné kategorii než je herectví.