Kdo je to?
Kdo je to Antonio Banderas? Životopis Antonio Banderas, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Antonio Banderas?

Kdo je to Antonio Banderas? Stručný životopis

Antonio Banderas, celým jménem José Antonio Domínguez Banderas je světoznámý španělský herec a režisér. Narodil se v přístavním městě Málaga na jihu Španělska v Andalusii.
Jako malý se chtěl stát profesionálním fotbalistou, ale ve 14 letech si Antonio zlomil nohu, a to znamenal konec fotbalového snu. Avšak o rok později se začal věnovat herectví. V Málaze studoval na Škole dramatického umění a poté se přestěhoval do Madridu, kde začal působit ve španělském Národním divadle. Tam si jej vyhlédl španělský režisér Pedro Almodóvar, který poprvé obsadil Antonia do filmu. Debutoval v roce 1982 ve filmu Labyrint vášně. Následovalo několik dalších filmových spoluprací a v roce 1988 si Banderas zahrál v mezinárodně uznávaném snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Průlomovou se stala následující role v kontroverzním filmu Svaž mě! (1990), která Banderase posunula směrem do Hollywoodu.
I přes jeho problémy s anglickým přízvukem se Antonio vypracoval a zahrál si po boku Toma Hankse v úspěšném dramatu Philadelphia (1993), následující rok si zahrál v Interview s upírem spolu s Bradem Pittem a Tomem Cruisem. Následovalo legendární Desperado (1995), akční thriller Nájemní vrazi se Sylvestrem Stallonem a v roce 1998 přišla jeho nejznámější role. Zorro: Tajemná tvář. Propůjčil také hlas v dětských pohádkách Shrek (2004, 2007, 2010), kde namluvil Kocoura v botách. V roce 2011 se Kocour v botách dočkal také celovečerního snímku.
V roce 2017 Banderas prodělal infarkt a musel být hospitalizován. Poté následovala operace srdce. Podle jeho slov mu tato událost otevřela oči.
Mezi jeho majetek patří i polovina vinařství ve španělském Burgosu se jménem Anta Banderas. Vyrábí se zde červená a růžová vína.
Banderas je také znám z reklam na parfémy společnosti Puig.
Ačkoliv je ze Španělska a pracuje v Hollywoodu, tak i přesto Banderas bydlí v Anglii poblíž města Surrey.Kdo je to Antonio Banderas? Životopis Antonio Banderas, lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Antonio Banderas

Národnost: španělská
Datum narození: 10. 8. 1960
Místo narození: Málaga, Andalusie, Španělsko

Tento text (Antonio Banderas) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Pišingr? Znáte termín Inverze? Vzpomněli byste si na význam slova Arduino? Víte, co je to Melasa?

Klíčová slova: přesný význam, popis, kdo to je, lexikon, wiki, herectví, slovo, význam slova, Antonio Banderas, popis, informace, heslo, etymologie, odborný výraz, pojem, kdo je Antonio Banderas?

Pojem Antonio Banderas je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Antonio Banderas ve Wikipedii

Hledat frázi Antonio Banderas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Antonio Banderas ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Antonio Banderas ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonio Banderas například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Antonio Banderas? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Antonio Banderas? Kdo to byl Antonio Banderas? Kdy se narodil Antonio Banderas? Kde se narodil Antonio Banderas? Antonio Banderas je v sekci herectví. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Antonio Banderas kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonio Banderas i v jiné kategorii než je herectví.