Kdo je to?
Kdo je Steve Perry? Životopis Steve Perry, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Steve Perry

Kdo je Steve Perry? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Stephen Ray Perry je americký zpěvák a skladatel. Nejvíce jej proslavilo vystupování v rockové kapele Journey. Narodil se v Hanfordu v Kalifornii. Steve Perry se zajímalo o hudbu již od útlého věku (jeho otec byl zpěvák a spoluvlastník rádia KNGS). V osmi letech se jeho rodiče rozvedli a Perry poté žil s matkou u jejich prarodičů na farmě. Když měl Perry deset let, přestěhovali se do města Lemoore, kde navštěvoval střední školu. Po střední škole chodil na univerzitu College of the Sequoias ve městě Visalia. Během studií se věnoval hudbě a také zpíval v univerzitním sboru.
Po studiu se odstěhoval do Sacramenta. Později s kamarádem nahrál album Talking Book ve studiu Record Plant v Los Angeles, ale kvůli neúspěchu se Perry přestěhoval do Thousand Oaks v Kalifornii. Založil zde kapelu Pieces, která se však po roce rozpadla. Chtěl se vzdát hudební kariéry, když v tom dostal nabídku od kapely Journey ze San Francisca. Perry se stal hlavním zpěvákem kapely (1977). První album Infinity vydal roku 1978. Ve stejném roce vyšlo druhé album King Biscuit Flower Hout: Superjam II a rok na to třetí album Evolution. Následovaly alba Departure (1980), Dream,After Dream (1980), Escape (1981), které se umístilo na 1. místě žebříčku Billboard chart. S kapelou vydal ještě alba Frontiers (1983), Raised on Radio (1986) a Trial by Fire (1996).
Steve Perry se poté začal věnovat sólové dráze, kdy vydal celkem 4 alba. Perry’s Coming (1995), Greatest Hits + Five Unreleased (1998), Playlist: The Very Best of Steve Perry (2009) a Oh Sherrie: The Best of Steve Perry (2010).
V roce 2020 byl nominován do Songwriter’s Hall of Fame.Kdo je Steve Perry? Životopis Steve Perry, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Steve Perry

Národnost: americká
Datum narození: 22. 1. 1949
Místo narození: Hanford, Kalifornie, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Steve Perry s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Urbex? Vzpomněli byste si na význam slova Shareware? Vzpomněli byste si na význam slova Minela? Znáte definici termínu Moneta Money Bank?

Klíčová slova: osobnost, život, narození, Steve Perry, kde se narodil Steve Perry?, národnost, zajímavosti, lexikon, wikipedie, kdo je Steve Perry?, hudba, životopis, informace, biografie, hudba, popis

Pojem Steve Perry je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Steve Perry na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Steve Perry ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Steve Perry ve Wikipedii

Hledat pojem Steve Perry ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Steve Perry v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Steve Perry například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Steve Perry? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Steve Perry? Kdy se narodil Steve Perry? Kde se narodil Steve Perry? Steve Perry je v sekci Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Steve Perry dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve Perry i v jiné kategorii než je hudba.