Kdo je to?
Kdo je Alan Jackson? Životopis Alan Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Alan Jackson

Kdo je Alan Jackson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alan Eugene Jackson je americký country hudebník, skladatel a jeden z nejlépe prodávaných muzikantů v historii country muziky. Jackson se narodil ve městě Newnan ve státě Georgia do rodiny muzikantů. Byl nejmladším potomkem a měl čtyři starší sestry. V Newnanu navštěvoval základní školu Elm Street Elementary. Po střední škole začal hrát v kapele Dixie Steel.
Roku 1979 se oženil se svou středoškolskou láskou Denise Jackson. Manželům se později narodily 3 dcery – Mattie Denise Selecman, Alexandra Jane a Dani Grace.
Jackson začal psát vlastní hudbu v roce 1983. O dva roky později se s ženou přestěhovali do Nashvillu v Tennessee, kde se začal věnovat hudbě na plný úvazek. Jeho žena Denise pracovala jako letuška a shodou okolností potkala zpěváka Glena Campbella, který ji dal vizitku na svého manažera. Díky tomu podepsal Jackson svou první smlouvu s nahrávací společností Arista Records (1989).
Debutové album New Traditional vydal Alan Jackson v roce 1987. Od té doby vydal dalších 15 studiových alb, mezi které patří např. Here in the Real World (1990), Don’t Rock the Jukebox (1991), A Lot About Livin’ (And a Little ‚bout Love) z roku 1993, Who I Am (1994), Everything I Love (1996), Drive (2002), Good Times (2008) a další. Celkem 3x získal ocenění Album of the Year (1991, 1993, 2002). 9 z jeho desek získalo platinovou desku. Jackson je rovněž dvojnásobným držitelem hudební ceny Grammy.
Mezi jeho známé písně patří Drive, Livin’ on Love, The Older I Get, I’ll Try, Little Bitty a mnoho dalších.
V roce 2001 byl uveden do Hudební síně slávy státu Georgia. O 3 roky později po něm byl pojmenován 8km dálniční úsek dálnice Interstate 85, která prochází jeho rodným městem Newnan – Alan Jackson Highway. Od roku 2010 má na chodníku slávy v Hollywoodu vlastní hvězdu a od roku 2017 je uveden do Síně slávy country hudby.
Celkem se prodalo 75 milionů nosičů, z toho 44 milionů v USA.Kdo je Alan Jackson? Životopis Alan Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Alan Jackson

Národnost: americká
Datum narození: 17. 10. 1958
Místo narození: Newnan, Georgia, Spojené státy americké

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alan Jackson? se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Svobodné zednářství? Rozumíte pojmu Sukralóza? Víte, co je to Alternativni léčba? Znáte pojem Pacht?

Klíčová slova: život, lexikon, wikipedie, biografie, kde se narodil Alan Jackson?, osobnost, vysvětlení, životopis, Alan Jackson, informace, narození, datum narození, kdy se narodil Alan Jackson?, wiki, národnost, kdo je Alan Jackson?

Pojem Alan Jackson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Alan Jackson ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Alan Jackson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Alan Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Alan Jackson na Youtube

Najít slovo Alan Jackson ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Jackson například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alan Jackson

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Alan Jackson? Kdy se narodil Alan Jackson? Kde se narodil Alan Jackson? Alan Jackson je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, housle, alan Jackson, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alan Jackson řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Jackson i v jiné kategorii než je hudba.