Kdo je to?
Kdo je Alan Jackson? Životopis Alan Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Alan Jackson?

Kdo je Alan Jackson? Životopis, informace, biografie, hudba

Alan Eugene Jackson je americký country hudebník, skladatel a jeden z nejlépe prodávaných muzikantů v historii country muziky. Jackson se narodil ve městě Newnan ve státě Georgia do rodiny muzikantů. Byl nejmladším potomkem a měl čtyři starší sestry. V Newnanu navštěvoval základní školu Elm Street Elementary. Po střední škole začal hrát v kapele Dixie Steel.
Roku 1979 se oženil se svou středoškolskou láskou Denise Jackson. Manželům se později narodily 3 dcery – Mattie Denise Selecman, Alexandra Jane a Dani Grace.
Jackson začal psát vlastní hudbu v roce 1983. O dva roky později se s ženou přestěhovali do Nashvillu v Tennessee, kde se začal věnovat hudbě na plný úvazek. Jeho žena Denise pracovala jako letuška a shodou okolností potkala zpěváka Glena Campbella, který ji dal vizitku na svého manažera. Díky tomu podepsal Jackson svou první smlouvu s nahrávací společností Arista Records (1989).
Debutové album New Traditional vydal Alan Jackson v roce 1987. Od té doby vydal dalších 15 studiových alb, mezi které patří např. Here in the Real World (1990), Don’t Rock the Jukebox (1991), A Lot About Livin’ (And a Little ‚bout Love) z roku 1993, Who I Am (1994), Everything I Love (1996), Drive (2002), Good Times (2008) a další. Celkem 3x získal ocenění Album of the Year (1991, 1993, 2002). 9 z jeho desek získalo platinovou desku. Jackson je rovněž dvojnásobným držitelem hudební ceny Grammy.
Mezi jeho známé písně patří Drive, Livin’ on Love, The Older I Get, I’ll Try, Little Bitty a mnoho dalších.
V roce 2001 byl uveden do Hudební síně slávy státu Georgia. O 3 roky později po něm byl pojmenován 8km dálniční úsek dálnice Interstate 85, která prochází jeho rodným městem Newnan – Alan Jackson Highway. Od roku 2010 má na chodníku slávy v Hollywoodu vlastní hvězdu a od roku 2017 je uveden do Síně slávy country hudby.
Celkem se prodalo 75 milionů nosičů, z toho 44 milionů v USA.Kdo je Alan Jackson? Životopis Alan Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Alan Jackson

Národnost: americká
Datum narození: 17. 10. 1958
Místo narození: Newnan, Georgia, Spojené státy americké

Tento text (Alan Jackson) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Databáze? Znáte definici termínu Trdelník? Víte, co je to Abdikace? Pamatujete si definici pojmu Seitan?

Klíčová slova: osobnost, popis, informace, lexikon, životopis, wiki, zajímavosti, hudba, národnost, kde se narodil Alan Jackson?, místo narození, biografie, Alan Jackson, narození, vysvětlení, datum narození

Pojem Alan Jackson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alan Jackson doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Alan Jackson na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Alan Jackson ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alan Jackson ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Alan Jackson na Google obrázcích

Vyhledat slovo Alan Jackson na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alan Jackson například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Alan Jackson?

Nyní již víte Kdo je to Alan Jackson? Kdy se narodil Alan Jackson? Kde se narodil Alan Jackson? Alan Jackson se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Alan Jackson řekněme třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alan Jackson i v jiné kategorii než je hudba.