Kdo je to?
Kdo je to Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Platnéř? Lidé, profese

Kdo je to Platnéř?

Co znamená a jaký je význam slova Platnéř?

Platnéř byl specializovaný kovář, který se věnoval výrobě zbrojí. Jeho práce zajišťovala bojovníkům bezpečí, chránila těla v boji. Od kovářů se platnéři začali oddělovat ve 13.století. Vyráběly se přilby, puklice, štíty, kryty ramen kolen, loktů a také rukavice.
Od 17. století vytvářeli platnéři celé zbroje. Ty byly tvarované, celoplátové a chránily většinu povrchu těla. Platnéři pracovali s měkkou ocelí, která je tvárná za studena i za tepla. K práci se používala kladiva a kovadliny, další nástroje a zdobidla již byly specifické.Kdo je to Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Platnéř? Lidé, profese

Zaujalo vás slovo, termín Platnéř? Potom se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Emulze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spam? Vzpomněli byste si na význam slova Etnikum? Znáte termín Klipart?

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, Platnéř, popis, přesný výraz, informace, wikipedie, Platnéř, slovo, wiki, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, formulace, definice, původ slova

Pojem Platnéř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Platnéř lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Platnéř na Google obrázcích

Vyhledat slovo Platnéř na Google.cz

Hledat frázi Platnéř ve Wikipedii

Najít pojem Platnéř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Platnéř ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Platnéř například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Platnéř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Platnéř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Platnéř? Definice pojmu Platnéř se nachází v kategorii Profese

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Platnéř i v jiné kategorii než je sekce profese.