Kdo je to?
Kdo je to, byl Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Platnéř? Lidé, profese

Kdo je to Platnéř?

Co znamená a jaký je význam slova Platnéř?

Platnéř byl specializovaný kovář, který se věnoval výrobě zbrojí. Jeho práce zajišťovala bojovníkům bezpečí, chránila těla v boji. Od kovářů se platnéři začali oddělovat ve 13.století. Vyráběly se přilby, puklice, štíty, kryty ramen kolen, loktů a také rukavice.
Od 17. století vytvářeli platnéři celé zbroje. Ty byly tvarované, celoplátové a chránily většinu povrchu těla. Platnéři pracovali s měkkou ocelí, která je tvárná za studena i za tepla. K práci se používala kladiva a kovadliny, další nástroje a zdobidla již byly specifické.Kdo je to, byl Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Platnéř? Lidé, profese

Definici slova Platnéř můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Žumpa? Vzpomenete si na definici slova Geneze? Vzpomněli byste si na význam slova USB-C? Vzpomněli byste si na význam slova Aktivní uhlí?

Klíčová slova: co znamená, původ slova, popis, formulace, synonymum, lexikon, definice, vysvětlení, význam pojmu, význam, profese, význam slova, co je to Platnéř?, přesný význam, heslo, etymologie

Pojem Platnéř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platnéř ve Wikimedia Commons

Najít slovo Platnéř ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Platnéř ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Platnéř na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Platnéř například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Platnéř

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Platnéř? Kdo to byl Platnéř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Platnéř? Definice pojmu Platnéř patří do sekce profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než profese).