Kdo je to?
Kdo je Peter Repka? Životopis Peter Repka, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Peter Repka

Kdo je Peter Repka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Peter Repka je slovenský básník a literát.
Repka se stal zakladatelem a jedním z nejvýznamnější autorů literární skupiny Osamelí bežci - tato skupina vznikla v 60. letech a její ideové a umělecké zaměření je ovlivněnou touto dobou: vymezovala se proti komunistickému establishmentu, proti zavedeným (a často komunisty podporovaným) autorům a pokoušela se najít nové cesty vyjádření. Souhrnná kniha věnovaná tvorbě autorů této skupiny vyšla v češtině v roce 2017 pod názvem Osamělí běžci.
Poetické tvorbě se Repka věnoval zhruba od počátku 60. let, vlastní sbírkou však debutoval až v roce 1969, a to knihou Sliepka v katedrále.
Nevěnoval se však jen poezii, například v roce 1970 vydal soubor reportáží Vstaň a choď.
Dále zmiňme například básnickou sbírku Že-lez-ni-ce z roku 1992.
Z novější tvorby pak zmiňme například knihu Chvála zápisníku (2011), která není jen sbírkou poezie, ale také deníkových zápisů, poznámek, reportáží a podobně a představuje Repkovu tvorbu v pestré směsici žánrů a nebývale osobně.Kdo je Peter Repka? Životopis Peter Repka, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Peter Repka

Národnost: slovenská
Datum narození: 14. ledna 1944
Místo narození: Bratislava

Líbí se stručný životopis s osobou Peter Repka? Pak se podělte s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Pučálka? Vzpomněli byste si na význam slova Katalyzátor? Znáte termín Freediving? Znáte definici termínu ASMR?

Klíčová slova: wiki, životopis, kdo je Peter Repka?, osobnost, datum narození, biografie, narození, život, popis, Peter Repka, kdy se narodil Peter Repka?, zajímavosti, kde se narodil Peter Repka?, literatura, Peter Repka, vysvětlení

Pojem Peter Repka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Peter Repka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Peter Repka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Peter Repka ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Peter Repka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Peter Repka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Repka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Peter Repka?

Nyní již víte Kdo je to Peter Repka? Kdy se narodil Peter Repka? Kde se narodil Peter Repka? Peter Repka patří do sekce Literatura

Text napsán pro Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Peter Repka řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Repka i v jiné kategorii než je literatura.