Kdo je to?
Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Prince?

Kdo to byl Prince? Stručný životopis

Prince, vlastním jménem Rogers Nelson, byl výraznou osobností v oblasti hudby. Vynikl jako zpěvák, textař, producent, multiinstrumentalista, podnikatel a také sexsymbol. Hrát a zpívat začal již ve 14 letech, naučil se hrát na všechny dostupné hudební nástroje. Do popředí se dostal deskou s názvem Prince, která odstartovala jeho sexuálně zaměřené texty.
Prošel více kapelami, některé z nich sám založil, prožil i méně úspěšné období, ale na výsluní slávy se dokázal vrátit. Zemřel pravděpodobně na předávkování opiáty.Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Prince

Národnost: USA
Datum narození: 7. 6. 1958
Místo narození: Minneapolis
Datum úmrtí: 21. 4. 2016

Popis osobnosti Prince můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Cílová částka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přirovnání? Znáte termín Cukrovka? Víte co je Asociace?

Klíčová slova: slovo, heslo, co je to Prince?, popis, informace, odborný výraz, přesný význam, etymologie, význam slova, wiki, vysvětlení, Prince, lexikon, přesný výraz, kdo to je, kdo je Prince?

Pojem Prince je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Prince doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat frázi Prince v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Prince ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Prince na Google.cz

Hledat termín Prince ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prince například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Prince

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Prince? Kdo to byl Prince? Kdy se narodil Prince? Kde se narodil Prince? Kdy zemřel Prince? Prince se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Prince např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Prince i v jiné kategorii než je hudba.