Kdo je to?
Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Prince?

Kdo to byl Prince? Stručný životopis

Prince, vlastním jménem Rogers Nelson, byl výraznou osobností v oblasti hudby. Vynikl jako zpěvák, textař, producent, multiinstrumentalista, podnikatel a také sexsymbol. Hrát a zpívat začal již ve 14 letech, naučil se hrát na všechny dostupné hudební nástroje. Do popředí se dostal deskou s názvem Prince, která odstartovala jeho sexuálně zaměřené texty.
Prošel více kapelami, některé z nich sám založil, prožil i méně úspěšné období, ale na výsluní slávy se dokázal vrátit. Zemřel pravděpodobně na předávkování opiáty.Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Prince

Národnost: USA
Datum narození: 7. 6. 1958
Místo narození: Minneapolis
Datum úmrtí: 21. 4. 2016

Sdílejte tuto stránku s osobností Prince se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Mass storage? Znáte termín Životní pojištění? Znáte termín Zelená káva? Víte, co je to Psotník?

Klíčová slova: význam slova, formulace, Prince, kdo to je, popis, etymologie, původ slova, informace, slovo, lexikon, termín, wiki, co je to Prince?, co znamená, odborný výraz, pojem

Pojem Prince je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Prince ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Prince na Youtube

Vyhledat výraz Prince ve Wikislovníku

Hledat pojem Prince ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Prince například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Prince

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Prince? Kdo to byl Prince? Kdy se narodil Prince? Kde se narodil Prince? Kdy zemřel Prince? Prince je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Prince řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Prince i v jiné kategorii než je hudba.