Kdo je to?
Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Prince?

Kdo to byl Prince? Stručný životopis

Prince, vlastním jménem Rogers Nelson, byl výraznou osobností v oblasti hudby. Vynikl jako zpěvák, textař, producent, multiinstrumentalista, podnikatel a také sexsymbol. Hrát a zpívat začal již ve 14 letech, naučil se hrát na všechny dostupné hudební nástroje. Do popředí se dostal deskou s názvem Prince, která odstartovala jeho sexuálně zaměřené texty.
Prošel více kapelami, některé z nich sám založil, prožil i méně úspěšné období, ale na výsluní slávy se dokázal vrátit. Zemřel pravděpodobně na předávkování opiáty.Kdo byl Prince? Životopis Prince, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Prince

Národnost: USA
Datum narození: 7. 6. 1958
Místo narození: Minneapolis
Datum úmrtí: 21. 4. 2016

Líbí se stručný životopis s osobou Prince? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Valorizace? Vzpomněli byste si na význam slova Blockchain? Znáte termín Unisex? Znáte definici termínu Scam?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, význam slova, původ slova, přesný význam, heslo, význam, termín, slovo, kdo to je, hudba, co je to Prince?, etymologie, co znamená

Pojem Prince je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Prince ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Prince na Google.cz

Najít pojem Prince ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Prince ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prince například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Prince?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Prince? Kdo to byl Prince? Kdy se narodil Prince? Kde se narodil Prince? Kdy zemřel Prince? Prince je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Prince například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Prince i v jiné kategorii než je hudba.