Kdo je to?
Kdo je Calvin Klein? Životopis Calvin Klein, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Calvin Klein?

Kdo je Calvin Klein? Životopis, informace, biografie, podnikání

Calvin Klein je americký módní návrhář.
Pochází z židovské rodiny - jeho otec pocházel z Maďarska a matka z rakousko-americké rodiny.
Studiu módy se věnoval už od střední školy; vystudoval New York’s Fashion Institute of Technology.
V roce 1968 založil spolu s Barrym Schwartzem módní společnost nesoucí jeho jméno - Calvin Klein. V prvních letech se trhu představili kolekcí kabátů, brzy se však společnost začala soustředit i na další kusy oblečení a také na řadu módních doplňků a později i kosmetiku.
Módní dům se pod vedením Kleina prezentoval nositelnou, minimalistickou módou, která si v 70. a 80. letech získala velkou oblibu po celém světě. Symbolem Kleinova úspěchu byly jeho kolekce džín, které slavily obrovský úspěch. Dařilo se však i jeho kolekcím sportovního oblečení nebo spodního prádla.
Calvin Klein se stal jedním z klasických módních domů, pro který fotili známí fotografové a předváděly pro něj slavné modelky i celebrity.
V roce 2005 Calvin Klein svou společnost prodal.Kdo je Calvin Klein? Životopis Calvin Klein, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Calvin Klein

Národnost: americká
Datum narození: 19. listopadu 1942
Místo narození: New York

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Calvin Klein s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Bazén? Znáte definici termínu Egocentrismus? Znáte pojem Parodie? Pamatujete si definici pojmu Kilogram?

Klíčová slova: lexikon, osobnosti, životopis, wiki, informace, vysvětlení, podnikání, popis, biografie, Calvin Klein, kdo je Calvin Klein?, datum narození, wikipedie, osobnost, kdy se narodil Calvin Klein?, podnikání

Pojem Calvin Klein je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Calvin Klein na Youtube

Najít heslo Calvin Klein ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Calvin Klein na Google obrázcích

Hledat pojem Calvin Klein ve Wikipedii

Vyhledat heslo Calvin Klein v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Calvin Klein například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Calvin Klein? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Calvin Klein? Kdy se narodil Calvin Klein? Kde se narodil Calvin Klein? Calvin Klein patří do kategorie Podnikání

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Calvin Klein dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Calvin Klein i v jiné kategorii než je podnikání.