Kdo je to?
Kdo je Glenn Close? Životopis Glenn Close, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Glenn Close

Kdo je Glenn Close? Životopis, informace, biografie, herectví

Glenn Close je známá americká herečka a zpěvačka. Za svou čtyřicetiletou kariéru získala řadu ocenění a nominací za práci na jevišti, v televizi i ve filmu, včetně sedmi nominací na Oscara. Několikrát vyhrály cenu Emmy a je dvojnásobnou držitelkou prestižního ocenění Zlatý Glóbus.
Glenn Closeová se narodila v roce 1947 v Greenwichi ve státě Connecticut a vyrůstala ve velmi významné rodině. Její otec byl osobním lékařem prezidenta Belgického Konga a její předkové pomáhali zakládat její rodné město. Vystudovala prestižní školu v Connecticutu a později také divadelní vědu na College of William & Mary ve Virginii, kde se zdokonalovala a rozvíjela své herecké schopnosti.
Svou kariéru začala v divadle a za své výkony rychle získala uznání kritiky. Ve filmu debutovala v roce 1982 v komediálním dramatu Svět podle Garpa, které jí vyneslo první nominaci na Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. V průběhu 80. a 90. let Closeová pokračovala v náročných rolích a získala uznání kritiky i oblibu diváků za výkony ve filmech jako Osudová přitažlivost či Nebezpečné známosti. V roce 2000 přešla k televizi a hrála v několika kritikou oceňovaných seriálech. Za své výkony si vysloužila několik nominací na cenu Emmy a tři také získala. Mimo jiné byla sedmkrát nominovaná na Oscara a vyhrála dva Zlaté Glóby. Na tvorbě filmů a pořadů se podílí také coby producentka a scénáristka.
V osobním životě je Glenn Closeová zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a boje proti stigmatizaci duševních nemocí. Otevřeně hovořila o svém boji s depresí, snažila se zvýšit povědomí o této nemoci a podpořit financování výzkumu a léčby. Je potřetí vdaná a má jednu dceru.Kdo je Glenn Close? Životopis Glenn Close, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Glenn Close

Národnost: americká
Datum narození: 19.3.1947
Místo narození: Greenwich, Connecticut, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Glenn Close? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Noob? Znáte definici termínu Kapavka? Víte co je Floskule? Pamatujete si definici pojmu Spořič obrazovky?

Klíčová slova: wikipedie, osobnosti, kdo je Glenn Close?, životopis, Glenn Close, kdy se narodila Glenn Close?, osobnost, Glenn Close, datum narození, herectví, informace, národnost, kde se narodila Glenn Close?, místo narození, život, wiki

Pojem Glenn Close je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Glenn Close ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Glenn Close ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Glenn Close ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Glenn Close ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glenn Close ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Glenn Close například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Glenn Close

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Glenn Close? Kdy se narodila Glenn Close? Kde se narodila Glenn Close? Glenn Close se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Glenn Close řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Glenn Close i v jiné kategorii než je herectví.