Kdo je to?
Kdo je Glenn Close? Životopis Glenn Close, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Glenn Close

Kdo je Glenn Close? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Glenn Close je známá americká herečka a zpěvačka. Za svou čtyřicetiletou kariéru získala řadu ocenění a nominací za práci na jevišti, v televizi i ve filmu, včetně sedmi nominací na Oscara. Několikrát vyhrály cenu Emmy a je dvojnásobnou držitelkou prestižního ocenění Zlatý Glóbus.
Glenn Closeová se narodila v roce 1947 v Greenwichi ve státě Connecticut a vyrůstala ve velmi významné rodině. Její otec byl osobním lékařem prezidenta Belgického Konga a její předkové pomáhali zakládat její rodné město. Vystudovala prestižní školu v Connecticutu a později také divadelní vědu na College of William & Mary ve Virginii, kde se zdokonalovala a rozvíjela své herecké schopnosti.
Svou kariéru začala v divadle a za své výkony rychle získala uznání kritiky. Ve filmu debutovala v roce 1982 v komediálním dramatu Svět podle Garpa, které jí vyneslo první nominaci na Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. V průběhu 80. a 90. let Closeová pokračovala v náročných rolích a získala uznání kritiky i oblibu diváků za výkony ve filmech jako Osudová přitažlivost či Nebezpečné známosti. V roce 2000 přešla k televizi a hrála v několika kritikou oceňovaných seriálech. Za své výkony si vysloužila několik nominací na cenu Emmy a tři také získala. Mimo jiné byla sedmkrát nominovaná na Oscara a vyhrála dva Zlaté Glóby. Na tvorbě filmů a pořadů se podílí také coby producentka a scénáristka.
V osobním životě je Glenn Closeová zastánkyní osvěty v oblasti duševního zdraví a boje proti stigmatizaci duševních nemocí. Otevřeně hovořila o svém boji s depresí, snažila se zvýšit povědomí o této nemoci a podpořit financování výzkumu a léčby. Je potřetí vdaná a má jednu dceru.Kdo je Glenn Close? Životopis Glenn Close, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Glenn Close

Národnost: americká
Datum narození: 19.3.1947
Místo narození: Greenwich, Connecticut, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Glenn Close sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Axióm? Pamatujete si definici pojmu Musaka? Víte co je Hubertova jízda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Clickbait?

Klíčová slova: herectví, datum narození, osobnost, místo narození, kdy se narodila Glenn Close?, wikipedie, Glenn Close, životopis, narození, kde se narodila Glenn Close?, kdo je Glenn Close?, popis, informace, vysvětlení, národnost, biografie

Pojem Glenn Close je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Glenn Close ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Glenn Close ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Glenn Close ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Glenn Close na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Glenn Close ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Glenn Close například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Glenn Close? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Glenn Close? Kdy se narodila Glenn Close? Kde se narodila Glenn Close? Glenn Close je v sekci Herectví

Kategorie herectví, muž v cylindru, glenn Close, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Glenn Close třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Glenn Close i v jiné kategorii než je herectví.