Kdo je to?
Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čtverák? Lidé, různé

Čtverák

Co znamená a jaký je význam slova Čtverák?

Čtverák je šprýmař; člověk, který rád tropí žerty.
V dnešním kontextu jde o člověka zábavného, takového, se kterým si vždy užijete hodně legrace, možná vás svými žertovnými nápady občas i vyvede z míry. Slovo je však poměrně zastaralé a z aktivní slovní zásoby pomalu mizí.
V minulosti však měl čtverák význam spíše negativní - ve smyslu darebák, lump nebo tulák. Ve starších textech je tedy nutné vnímat jiný význam.
Původ slova není zcela jasný. Téměř jisté je odvození od číslovky čtyři. Uvádí se například spojitost s hráči karet (čtyři karetní barvy) či se "čtvrtým stavem", tedy chudinou.Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čtverák? Lidé, různé

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Viskozita? Rozumíte pojmu Kontuze? Víte, co je to Zubní můstek? Znáte pojem Pravěk?

Klíčová slova: formulace, význam, informace, přesný význam, etymologie, popis, přesný výraz, synonymum, význam slova, termín, přesný výraz, původ slova, pojem, vysvětlení, slovo, různé

Pojem Čtverák je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Čtverák na Google obrázcích

Najít heslo Čtverák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Čtverák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Čtverák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Čtverák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtverák například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Čtverák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čtverák? Definice pojmu Čtverák je v kategorii Různé

Kategorie různé, zamyšlená stařenka, Čtverák, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace výraz,heslo, text, pojem kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé.