Kdo je to?
Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čtverák? Lidé, různé

Kdo je to Čtverák?

Jaký je význam slova Čtverák? Co to znamená?

Čtverák je šprýmař; člověk, který rád tropí žerty.
V dnešním kontextu jde o člověka zábavného, takového, se kterým si vždy užijete hodně legrace, možná vás svými žertovnými nápady občas i vyvede z míry. Slovo je však poměrně zastaralé a z aktivní slovní zásoby pomalu mizí.
V minulosti však měl čtverák význam spíše negativní - ve smyslu darebák, lump nebo tulák. Ve starších textech je tedy nutné vnímat jiný význam.
Původ slova není zcela jasný. Téměř jisté je odvození od číslovky čtyři. Uvádí se například spojitost s hráči karet (čtyři karetní barvy) či se "čtvrtým stavem", tedy chudinou.Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Čtverák? Lidé, různé

Zaujala vás definice slova Čtverák? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lustrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Adorace? Víte, co je to Wasabi? Znáte termín Blahopřání?

Klíčová slova: synonymum, různé, přesný výraz, přesný výraz, různé, lexikon, význam, formulace, informace, Čtverák, Čtverák, původ slova, termín, wiki, etymologie, odborný výraz

Pojem Čtverák je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Čtverák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Čtverák na Google.cz

Najít heslo Čtverák ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Čtverák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Čtverák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtverák například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Čtverák

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Čtverák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Čtverák? Definice pojmu Čtverák je v kategorii Různé

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, text, definici, například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé.