Kdo je to?
Kdo byl Frank Zappa? Životopis Frank Zappa, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Frank Zappa

Kdo byl Frank Zappa? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Frank Zappa byl hudebník, skladatel a zpěvák, který byl známý svým experimentálním a inovativním hudebním stylem. Narodil se 21. prosince 1940 v Baltimoru ve státě Maryland a svou kariéru zahájil v 60. letech 20. století jako lídr skupiny The Mothers of Invention.
Zappova hudba je obtížně zařaditelná, mísí totiž prvky rocku, jazzu, vážné a avantgardní hudby. Jeho styl byl tedy skutečně průkopnický. Do své hudby zapojoval prvky různých žánrů a vytvářel tak jedinečný zvuk, který se v té době nepodobal ničemu jinému. Snažil se posouvat hranice toho, co bylo v populární hudbě považováno za přijatelné. Byl také známý tím, že ve svých textech, které se často zabývaly politickými a sociálními otázkami, používal humor, což z něj dělalo skutečného hudebníka, který na pódiu vynikal.
Během své kariéry vydal Zappa více než 60 alb, včetně pozoruhodných děl jako „Hot Rats“, „Freak Out!“ a „Apostrophe (\')“. Byl také oddaným svým fanouškům a po celou dobu své kariéry pravidelně vystupoval na koncertech, což mu přineslo slávu ve Spojených státech i v Evropě. Spolupracoval také s řadou hudebníků včetně Adriana Belewa a Jeana-Luca Pontyho.
Kromě hudební kariéry se Frank angažoval také v politice. Byl kritikem cenzury a vládních zásahů do umění a v roce 1985 svědčil před Kongresem Spojených států na podporu svobody projevu.
Jeho život se neobešel bez řady milostných vztahů. Byl dvakrát ženatý, nejprve v roce 1961 s Kathryn J. „Kay“ Shermanovou a poté v roce 1967 s Gail Zappovou. S Gail měli čtyři společné děti a zůstali spolu až do jeho smrti v roce 1993.
Je známo, že během manželství s Gail měl Zappa mimomanželské vztahy, ale navzdory překážkám bylo Zappovo manželství s Gail považováno za pevné a láskyplné.
Zappův život vyhasl dne 4. prosince 1993 v důsledku vzácné formy rakoviny prostaty. Navzdory jeho úmrtí je Zappova hudba nadále poslouchána a studována. V roce 1995 byl posmrtně uveden do Rokenrolové síně slávy. Jeho umění nadále inspiruje nové generace hudebníků a jeho vliv je slyšet v tvorbě mnoha současných tvůrců.
Frank Zappa byl skutečným umělcem, který se nikdy nepodřizoval normám hudebního průmyslu a vždy posouval hranice toho, co je v hudbě i mimo ni přijatelné. Byl vizionářem, který předběhl svou dobu a jeho hudbu dodnes oslavují fanoušci po celém světě. Jeho dílo je i nadále důležitou a vlivnou součástí hudební historie a bude se na něj vzpomínat jako na skutečného inovátora v hudebním průmyslu.Kdo byl Frank Zappa? Životopis Frank Zappa, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Frank Zappa

Národnost: americká
Datum narození: 21. prosince 1940
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Datum úmrtí: 4. prosince 1993

Líbí se stručný životopis s osobou Frank Zappa? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Percepce? Vzpomněli byste si na význam slova Unisex? Znáte termín Klatba? Znáte definici termínu Pozdní sběr?

Klíčová slova: osobnost, informace, lexikon, národnost, osobnosti, místo narození, narození, život, datum narození, Frank Zappa, kde se narodil Frank Zappa?, zajímavosti, wiki, hudba, kdo je Frank Zappa?, datum úmrtí

Pojem Frank Zappa je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Frank Zappa ve Wikislovníku

Najít pojem Frank Zappa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frank Zappa ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Frank Zappa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Frank Zappa ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Frank Zappa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Frank Zappa? Stručná biografie

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Frank Zappa? Kdy se narodil Frank Zappa? Kde se narodil Frank Zappa? Kdy zemřel Frank Zappa? Frank Zappa je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, bubny, frank Zappa, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Frank Zappa dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frank Zappa i v jiné kategorii než je hudba.