Kdo je to?
Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Kdo je to Favorit?

Co znamená a jaký je význam slova Favorit?

Termín favorit má dva významy. Ve sportu či dalších soutěžích se jedná o osobu, která má největší šanci zvítězit. Dále se může jednat o oblíbence, někoho, koho máme rádi či ho protežujeme.
Termín favorit či favoritka se často používal u královských a šlechtických dvorů, kde označoval lidi, kterým panovník věnoval svou přízeň. Slovo mohlo mít sexuální podtext (ve smyslu milenka/milenec), ale mohlo označovat i blízké přátele vladaře, kteří byli v jeho úzkém kroužku a získávali z něj benefity.
Slovo pochází z latinského favor - přízeň.Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Sdílejte tento text s heslem Favorit se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Parkán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Melancholie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přímka? Znáte termín Čabajka?

Klíčová slova: různé, vysvětlení, lexikon, pojem, popis, heslo, slovo, informace, definice, synonymum, termín, přesný výraz, původ slova, Favorit, přesný výraz, odborný výraz

Pojem Favorit je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Favorit ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Favorit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Favorit ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Favorit ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Favorit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Favorit například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Favorit? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Favorit? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Favorit? Definice pojmu Favorit patří do kategorie Různé

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé.