Kdo je to?
Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Favorit

Jaký je význam slova Favorit? Co to znamená?

Termín favorit má dva významy. Ve sportu či dalších soutěžích se jedná o osobu, která má největší šanci zvítězit. Dále se může jednat o oblíbence, někoho, koho máme rádi či ho protežujeme.
Termín favorit či favoritka se často používal u královských a šlechtických dvorů, kde označoval lidi, kterým panovník věnoval svou přízeň. Slovo mohlo mít sexuální podtext (ve smyslu milenka/milenec), ale mohlo označovat i blízké přátele vladaře, kteří byli v jeho úzkém kroužku a získávali z něj benefity.
Slovo pochází z latinského favor - přízeň.Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Sdílejte text pojmu Favorit s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Systém? Znáte termín Roční obrat? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mojito? Víte, co je to Buňka?

Klíčová slova: co znamená, informace, původ slova, přesný výraz, wikipedie, různé, wiki, formulace, heslo, definice, přesný význam, lexikon, popis, vysvětlení, význam pojmu, pojem

Pojem Favorit je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Favorit zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Favorit na Google obrázcích

Vyhledat pojem Favorit ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Favorit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Favorit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Favorit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Favorit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Favorit, definice, vysvětlení pojmu

Teď už víte Kdo je to Favorit? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Favorit? Definice pojmu Favorit se nachází v kategorii Různé

Kategorie různé, zamyšlený muž, favorit, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než různé.