Kdo je to?
Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Kdo je to Favorit?

Jaký je význam slova Favorit? Co to znamená?

Termín favorit má dva významy. Ve sportu či dalších soutěžích se jedná o osobu, která má největší šanci zvítězit. Dále se může jednat o oblíbence, někoho, koho máme rádi či ho protežujeme.
Termín favorit či favoritka se často používal u královských a šlechtických dvorů, kde označoval lidi, kterým panovník věnoval svou přízeň. Slovo mohlo mít sexuální podtext (ve smyslu milenka/milenec), ale mohlo označovat i blízké přátele vladaře, kteří byli v jeho úzkém kroužku a získávali z něj benefity.
Slovo pochází z latinského favor - přízeň.Kdo je to Favorit? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Favorit? Lidé, různé

Zaujalo vás slovo, termín Favorit? Potom se podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Parkán? Vzpomněli byste si na význam slova Lilek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rozvracení republiky? Znáte definici termínu Suchý beton?

Klíčová slova: Favorit, vysvětlení, formulace, přesný význam, slovo, význam slova, odborný výraz, různé, různé, etymologie, termín, Favorit, co znamená, lexikon, význam pojmu, přesný výraz

Pojem Favorit je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Favorit ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Favorit na Youtube

Hledat pojem Favorit ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Favorit ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Favorit ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Favorit například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Favorit

Právě jste zjistili Kdo je to Favorit? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Favorit? Definice pojmu Favorit je v kategorii Různé

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, text, definici, kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Favorit i v jiné části webu než je kategorie různé.