Kdo je to?
Kdo je to Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Co znamená a jaký je význam slova Sinolog?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Sinolog? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sinolog? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Medovina? Znáte pojem Samospráva? Znáte definici termínu Holandská káva? Vzpomenete si na definici slova Disperzní?

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, slovo, co znamená, synonymum, formulace, etymologie, heslo, věda, přesný význam, věda, význam slova, přesný výraz, definice, termín, odborný výraz

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Sinolog

Najít výraz Sinolog na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Sinolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Sinolog ve Wikislovníku

Najít slovo Sinolog ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sinolog na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Sinolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog je v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda.