Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Líbí se vám definice kdo je to Sinolog? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Souřadné slovo? Víte co je Almanach? Znáte definici termínu VGA? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rekuperace?

Klíčová slova: kdo je Sinolog?, slovo, formulace, wiki, termín, popis, popis, význam pojmu, co je to Sinolog?, heslo, pojem, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, věda, definice

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Sinolog zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Sinolog ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Sinolog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Sinolog ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Sinolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sinolog

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog je v kategorii věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, termín, výraz, heslo řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Sinolog i jinde než v sekci než v věda.