Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sinolog s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Šafrán? Vzpomněli byste si co znamená slovo Krepdešín? Znáte definici termínu Geneze? Víte co je Drobný hmotný majetek?

Klíčová slova: odborný výraz, kdo je Sinolog?, synonymum, lexikon, význam slova, formulace, význam pojmu, heslo, věda, význam, vysvětlení, definice, etymologie, původ slova, co je to Sinolog?, přesný výraz

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Sinolog na Google.cz

Hledat frázi Sinolog ve Wikipedii

Vyhledat výraz Sinolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Sinolog ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Co znamená Sinolog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog se nachází v kategorii věda. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, text, definici, kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda.