Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sinolog sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Šafrán? Rozumíte pojmu Ultrazvuk? Znáte definici termínu Geneze? Znáte pojem Idiom?

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, co znamená, definice, věda, wiki, etymologie, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, termín, kdo je Sinolog?, pojem, přesný význam, heslo, význam slova

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Sinolog ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Sinolog ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Sinolog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sinolog na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sinolog

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog patří do sekce věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Sinolog hledat i v jiných kategoriích (než věda).