Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Definici slova Sinolog můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Souřadné slovo? Vzpomenete si na definici slova Volební právo? Znáte definici termínu VGA? Vzpomněli byste si na význam slova Okluze?

Klíčová slova: původ slova, co je to Sinolog?, definice, slovo, popis, termín, synonymum, kdo to je, vysvětlení, kdo je Sinolog?, význam pojmu, Sinolog, formulace, co znamená, popis, přesný význam

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sinolog ve Wikimedia Commons

Najít pojem Sinolog ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Sinolog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Sinolog ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Sinolog, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog se nachází v sekci věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda.