Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sinolog? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Šafrán? Vzpomněli byste si na význam slova Úplněk? Znáte definici termínu Geneze? Znáte definici termínu Granit?

Klíčová slova: wiki, popis, co znamená, heslo, popis, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, slovo, synonymum, odborný výraz, lexikon, význam slova, formulace, informace

Pojem Sinolog je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Sinolog

Hledat termín Sinolog ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sinolog ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Sinolog na Google.cz

Vyhledat termín Sinolog ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sinolog například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Sinolog, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog je v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než věda.