Kdo je to?
Kdo je Marie Magdalena? Životopis Marie Magdalena, osobnosti, slavná žena z kategorie křesťanství

Marie Magdalena

Kdo je Marie Magdalena? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, křesťanství

Marie Magdalena je jednou z nejdůležitějších postav Nového zákona a je uctívaná jako světice v mnoha křesťanských církvích. Její příběh o proměně a odpuštění je inspirací pro věřící po celém světě.
Nový zákon neposkytuje podrobné informace o rodinném původu Marie Magdalény. Její příjmení "Magdalena" se obvykle považuje za odkaz na město Magdala na severu Izraele, což by mohlo naznačovat, že pocházela z tohoto místa. Některé překlady zmiňují jméno Marie Magdalská.
Biblické záznamy neobsahují konkrétní informace o vzdělání Marie Magdalény nebo o tom, jakou profesi vykonávala. Je však známa jako jedna z několika žen, které následovaly Ježíše a poskytovaly mu materiální podporu.
Marie Magdalena je nejznámější pro svůj vztah s Ježíšem Kristem. Evangelium podle Lukáše ji popisuje jako ženu, z níž Ježíš vyhnal sedm démonů. Byla jednou z mála, kteří zůstali s Ježíšem během jeho ukřižování, a byla také první, které se Ježíš zjevil po svém vzkříšení.
Marie Magdalena je často mylně ztotožňována s nejmenovanou hříšnou ženou zmíněnou v Lukášově evangeliu, která pomazala Ježíšovy nohy. V uměleckých a literárních zobrazeních je někdy také prezentována jako bývalá prostitutka, ačkoliv biblický text to nepodporuje.
Přesné datum a okolnosti smrti Marie Magdalény nejsou známy. Její památku si však lidé připomínají 22. července, kdy slaví svátek.
Marie Magdalena je významnou postavou křesťanské tradice a její život příkladem transformace a oddanosti. Mnohými je uctívána jako světice, která hrála důležitou roli v Ježíšově životě a učení.
Je považovaná za patronkou holičů a prostitutek.Kdo je Marie Magdalena? Životopis Marie Magdalena, osobnosti, slavná žena z kategorie křesťanství

Základní údaje o osobě Marie Magdalena

Národnost: židovská
Místo narození: Magdala, Izrael

Zaujala vás biografie osobnosti Marie Magdalena? Potom se podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Overlock? Vzpomněli byste si co označuje výraz Frisbee? Znáte definici termínu Cestovní agentura? Znáte termín Překotné myšlení?

Klíčová slova: kde se narodila Marie Magdalena?, vysvětlení, informace, osobnost, křesťanství, popis, osobnosti, lexikon, Marie Magdalena, biografie, křesťanství, zajímavosti, wiki, život, wikipedie, národnost

Pojem Marie Magdalena je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Marie Magdalena ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Marie Magdalena ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Marie Magdalena ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Marie Magdalena na Youtube

Najít výraz Marie Magdalena ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Magdalena například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Marie Magdalena?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Marie Magdalena? Kde se narodila Marie Magdalena? Marie Magdalena patří do sekce Křesťanství

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Marie Magdalena dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Magdalena i v jiné kategorii než je křesťanství.