Kdo je to?
Kdo byl Radoslav Brzobohatý? Životopis Radoslav Brzobohatý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Radoslav Brzobohatý

Kdo byl Radoslav Brzobohatý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Radoslav Brzobohatý byl významný český divadelní a filmový herec.
Vystudoval DAMU a poté působil v řadě oblastních i pražských divadel, nejzásadnější je jeho více než třicetileté angažmá v Divadle na Vinohradech.
Radoslav Brzobohatý byl jedním z nejobsazovanějších českých herců 20. století, hrál ve více než 150 filmech a seriálech a vytvořil řadu výrazných charakterů. Hned jeho první filmová role byla hlavní, a to ve snímku Mstitel (1959). Poté se několik let objevoval ve vedlejšíh rolích, až v roce 1964 přišel jeden z jeho zásadních hereckých momentů - v Sequensově Atentátu. O čtyři roky později následovala ikonická role ve snímku Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci. V roce 1969 hrál například v komedii Zabil jsem Einsteina, pánové. Důležitým byl v Brzobohatého kariéře rok 1970: Natočil krimi Na kolejích čeká vrah; komedii Pěnička a Paraplíčko a především psychologické Ucho, které ovšem skončilo v komunistickém trezoru a českoslovenští diváci jej mohli vidět až po roce 1989.
Z jeho filmografie 70. let jmenujme: válečný snímek Kat nepočká, drama Noční jízda, dobrodružný film Horolezci, válečný Muži jdou ve tmě či pohádku Princ a Večernice. V další dekádě to pak byly třeba snímky Noční jezdci, Sněženky a machři, Anděl s ďáblem v těle, Proces s vrahy Martynové aj.
Ani po sametové revoluci Radoslavu Brzobohatému práce neubylo. Častěji hrál v pohádkách (Z pekla štěstí, Sedmero krkavců, Dvanáct měsíčků...), zůstal však i u dramatických rolí, např. Šťastlivec Sulla (1991), Černá karta (2005) či hlavní role v jednom z posledních snímků, který natočil, Vrásky z lásky (2012).
Ze seriálové tvorby si lidé budou Brzobohatého pamatovat ze seriálů F.L Věk, Dynastie Nováků, Dobrá voda, Rodáci či později Vyprávěj.
Na divadelních prknech jej diváci mohli vidět v desítkách rolí. Oceňované byly třeba jeho herecké výkony v inscenacích Zorba či Lev v zimě. V roce 2004 pak založil spolu se svou manželkou Hanou Gregorovou Divadlo Radka Brzobohatého.
Získal Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.
Radoslav Brzobohatý byl ženatý se třemi herečkami - Jarmilou Kolářovou, Jiřinou Bohdalovou a Hanou Gregorovou. Jeho synem je známý herec a hudebník Ondřej Brzobohatý.Kdo byl Radoslav Brzobohatý? Životopis Radoslav Brzobohatý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Radoslav Brzobohatý

Národnost: česká
Datum narození: 13. září 1932
Místo narození: Vrútky, Slovensko
Datum úmrtí: 12. září 2012

Popis osobnosti Radoslav Brzobohatý můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Užitná plocha? Pamatujete si definici pojmu UEFA? Znáte pojem Platový výměr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Synchronizace?

Klíčová slova: Kdy zemřel Radoslav Brzobohatý, kdy se narodil Radoslav Brzobohatý?, kdo je Radoslav Brzobohatý?, biografie, osobnost, lexikon, informace, vysvětlení, herectví, zajímavosti, osobnosti, wikipedie, wiki, kdo to je, nežijící, datum narození

Pojem Radoslav Brzobohatý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Radoslav Brzobohatý

Hledat výraz Radoslav Brzobohatý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Radoslav Brzobohatý ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Radoslav Brzobohatý ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Radoslav Brzobohatý ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Radoslav Brzobohatý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Radoslav Brzobohatý například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Radoslav Brzobohatý?

Právě jste zjistili Kdo byl Radoslav Brzobohatý? Kdy se narodil Radoslav Brzobohatý? Kde se narodil Radoslav Brzobohatý? Kdy zemřel Radoslav Brzobohatý? Radoslav Brzobohatý je v sekci Herectví

Kategorie herectví, modrooká kudrny, radoslav Brzobohatý, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Radoslav Brzobohatý dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Radoslav Brzobohatý i v jiné kategorii než je herectví.