Kdo je to?
Kdo byl Carl Sagan? Životopis Carl Sagan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Sagan?

Kdo byl Carl Sagan? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Edward Sagan byl americký astrofyzik, astronom a spisovatel. Narodil se v New Yorku v části Brooklyn. Po střední škole Rahway High School v New Jersey studoval na univerzitě v Chicagu, kde postupně získal dva bakalářské tituly (1954, 1955), jeden magisterský titul (1956) a doktorát (1960) v astronomii a astrofyzice. Mezi léty 1962-68 byl členem Smithsonova institutu v Cambridge. Do roku 1968 přednášel na Harvardově univerzitě. Odtud se přesunul do New Yorku na Cornellovu univerzitu, kde se v roce 1971 stal profesorem (vyučoval zde dalších 25 let). Rok na to hostoval v centru vesmírného výzkumu.
Carl Sagan se během 50. let stal poradcem v NASA. Instruoval astronauty Apolla 11 před jejich misí na Měsíc. Proslavil jej vědecký seriál Cosmos: Cesta do neznáma (1980), který měl celkem 13 dílů. Seriál získal 3 ceny Emmy a díky 500 miliónům sledujícím byl pořad nejsledovanější pořad na stanici PBS. Vyšla i kniha s názvem Cosmos. Kniha se stala bestsellerem v kategorii věda. Sagan také věřil na mimozemské civilizace. Napsal sci-fi román Kontakt, který byl v roce 1997 zfilmován. Za napsání knihy Draci z ráje: Úvahy o vývoji lidské inteligence získal Sagan Pulitzerovu cenu.
Za svůj život publikoval více než 600 vědeckých spisů a napsal více než 20 knih. Zemřel v roce 1996 na zápal plic ve věku 62 let.Kdo byl Carl Sagan? Životopis Carl Sagan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Carl Sagan

Národnost: americká
Datum narození: 9. 11. 1934
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Datum úmrtí: 20. 12. 1996

Popis osobnosti Carl Sagan můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Muškařský prut? Znáte definici termínu Mobogenie? Vzpomněli byste si na význam slova Secese? Pamatujete si definici pojmu Operativní leasing?

Klíčová slova: biografie, informace, životopis, život, popis, věda, vysvětlení, kdo to je, narození, osobnost, osobnosti, zajímavosti, národnost, národnost, Carl Sagan, lexikon

Pojem Carl Sagan je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Carl Sagan ve Wikislovníku

Hledat heslo Carl Sagan ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Carl Sagan na Google.cz

Zkusit najít pojem Carl Sagan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Carl Sagan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Sagan například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Carl Sagan? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Carl Sagan? Kdy se narodil Carl Sagan? Kde se narodil Carl Sagan? Kdy zemřel Carl Sagan? Carl Sagan se nachází v kategorii Věda

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Carl Sagan kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Sagan i v jiné kategorii než je věda.