Kdo je to?
Kdo byl Carl Sagan? Životopis Carl Sagan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Carl Sagan?

Kdo byl Carl Sagan? Životopis, informace, biografie, věda

Carl Edward Sagan byl americký astrofyzik, astronom a spisovatel. Narodil se v New Yorku v části Brooklyn. Po střední škole Rahway High School v New Jersey studoval na univerzitě v Chicagu, kde postupně získal dva bakalářské tituly (1954, 1955), jeden magisterský titul (1956) a doktorát (1960) v astronomii a astrofyzice. Mezi léty 1962-68 byl členem Smithsonova institutu v Cambridge. Do roku 1968 přednášel na Harvardově univerzitě. Odtud se přesunul do New Yorku na Cornellovu univerzitu, kde se v roce 1971 stal profesorem (vyučoval zde dalších 25 let). Rok na to hostoval v centru vesmírného výzkumu.
Carl Sagan se během 50. let stal poradcem v NASA. Instruoval astronauty Apolla 11 před jejich misí na Měsíc. Proslavil jej vědecký seriál Cosmos: Cesta do neznáma (1980), který měl celkem 13 dílů. Seriál získal 3 ceny Emmy a díky 500 miliónům sledujícím byl pořad nejsledovanější pořad na stanici PBS. Vyšla i kniha s názvem Cosmos. Kniha se stala bestsellerem v kategorii věda. Sagan také věřil na mimozemské civilizace. Napsal sci-fi román Kontakt, který byl v roce 1997 zfilmován. Za napsání knihy Draci z ráje: Úvahy o vývoji lidské inteligence získal Sagan Pulitzerovu cenu.
Za svůj život publikoval více než 600 vědeckých spisů a napsal více než 20 knih. Zemřel v roce 1996 na zápal plic ve věku 62 let.Kdo byl Carl Sagan? Životopis Carl Sagan, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Carl Sagan

Národnost: americká
Datum narození: 9. 11. 1934
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Datum úmrtí: 20. 12. 1996

Tento text (Carl Sagan) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Muškařský prut? Vzpomněli byste si co znamená slovo Úsudek? Vzpomněli byste si na význam slova Dezertní víno? Víte co je Operační systém?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, Kdy zemřel Carl Sagan, lexikon, informace, Carl Sagan, kdo je Carl Sagan?, biografie, Carl Sagan, životopis, národnost, datum narození, kde se narodil Carl Sagan?, zajímavosti, wikipedie, osobnosti

Pojem Carl Sagan je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Carl Sagan v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Carl Sagan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Carl Sagan ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Carl Sagan ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Carl Sagan na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Carl Sagan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Carl Sagan

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Carl Sagan? Kdy se narodil Carl Sagan? Kde se narodil Carl Sagan? Kdy zemřel Carl Sagan? Carl Sagan se nachází v sekci Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Carl Sagan dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Carl Sagan i v jiné kategorii než je věda.