Kdo je to?
Kdo je to Autor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autor? Lidé, literatura

Autor

Co znamená a jaký je význam slova Autor?

Autor literárního díla je tvůrce nebo původce textu, který může být prózou, poezií, dramatem nebo i jinou formou literatury. Chceme-li charakterizovat autora, musíme popsat jeho styl, témata jeho děl, postavy, ale například i kontext, ve kterém díla vznikala. Styl psaní má každý autor unikátní a originální, protože styl se může projevovat ve volbě slov, větné stavbě, rytmu a u poezie i v celkovém hudebním vyznění textu. Styl může být obrazný, metaforický nebo přímočarý a jednoduchý. Dalším charakteristickým znakem jednotlivých autorů jsou témata a motivy, které si ve svých dílech vybírají. Mnoho autorů vychází z osobních zkušeností a jejich romány a povídky jsou zčásti nebo zcela autobiografické. Někteří autoři se zabývají tématem smrti, lásky, společenských problémů nebo morálních dilemat. Někteří autoři zase tvoří zcela fantazijní příběhy (fantasy, sci-fi apod.) Ve všech dílech se však vždy menší či větší mírou odráží autorův pohled na svět. Některé autory poznáte i podle volby určitých postav. Postavy jsou totiž důležitou součástí literárních děl, zejména těch prozaických. Postavy mají určité vlastnosti, motivace a svůj vývoj. Nejvíce propracované postavy bývají v románech, protože tam přispívají k hloubce a komplexnosti díla.
Pro všechny autory je důležité, v jakém historickém a kulturním kontextu tvořili. Z toho totiž vycházejí jejich myšlenky, děj, postavy, názory... Romány a povídky, ale i básně tak mohou věrně odrážet například dobové události, společenské změny (revoluce, války) nebo kulturní hodnoty v určitých obdobích.
V současné době (ale i v minulosti) mnoho autorů experimentuje, a to s jazykem, formou děl, strukturou textu apod. Zajímavé mohou být experimenty s chronologií (jiné uspořádání kapitol, času - viz např. Radka Třeštíková v knize Kde jsi, když nejsi) nebo experimenty s perspektivou.
Mezi slavné světové autory patří například (výběr je opravdu jen orientační, protože autorů bylo za celou dobu literární tvorby velmi mnoho): William Shakespeare - známý především hloubkou svých postav, dramatičností a univerzálností svých děl, která jsou hrána po staletí; z žen můžeme jmenovat třeba Jane Austenovou, která nám přibližuje zejména anglickou společnost 19. století, a to detailním popisem společenských vztahů zejména ve vyšších společenských vrstvách; naopak spisovatel George Orwell nás ve svých dílech přivádí k otázkám manipulace s lidmi v rámci totalitních režimů.Kdo je to Autor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Autor? Lidé, literatura

Sdílejte tento text s heslem Autor s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Laryngitida? Víte co je Busta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lingerie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Desetiboj?

Klíčová slova: Autor, slovo, informace, definice, přesný výraz, literatura, wikipedie, pojem, formulace, význam, heslo, synonymum, Autor, význam slova, význam pojmu, původ slova

Pojem Autor je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Autor ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Autor na Google.cz

Najít výraz Autor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Autor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Autor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autor například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Autor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Autor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Autor? Definice pojmu Autor patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka kudrnatá, autor, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Autor i jinde než v sekci než v literatura.