Kdo je to?
Kdo je Jaroslava Tvrzníková? Životopis Jaroslava Tvrzníková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jaroslava Tvrzníková

Kdo je Jaroslava Tvrzníková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jaroslava Tvrzníková je česká herečka, novinářka a režisérka. S herectvím začínala už v dětství. Vůbec poprvé ji diváci mohli vidět v roce 1953 v psychologickém dramatu Jiřího Weisse Můj přítel Fabián. Proto není s podivem, že ačkoli jí v dětství učarovala archeologie, zamířily nakonec její kroky k herectví. Nejprve nastoupila do Studia E. F. Buriana, později pokračovala na DAMU, kterou v roce 1962 také úspěšně absolvovala.
Tři roky nato získala angažmá v činohře Národního divadla, kde setrvala dlouhých šestnáct let. Diváci ji mohli vidět v mnoha představeních jako Strýčkův sen, Paličova dcera, Myšky nebo Veranda v lese. V mezičase hrála Jaroslava na prknech Realistického divadla Zdeňka Nejedlého.
První významnou rolí byla osiřelá Bláža Borová v dramatu Robinsonka. Od té doby ztvárnila i řadu dalších rolí v oblíbených českých filmech. Zahrála si v komedii Bořivoje Zemana Páté kolo u vozu z roku 1957, ve sportovní komedii Vladimíra Síse z roku 1960 Ledoví Muži, v dramatu Králíci ve vysoké trávě nebo v úspěšném válečném dramatu Transport z ráje, který režíroval Zbyněk Brynych a v němž zazářil manžel Jaroslavy Tvrzníkové Zdeněk Štěpánek.
Dále se objevila v historickém válečném dramatu Spanilá jízda z roku 1963, v hudební komedii Lov na mamuta Oldřicha Daňka, v oceňovaném psychologickém dramatu Neviditelný, v dramatu na motivy románu Alexandra Sergejeviče Puškina Evžen Oněgin, v psychologickém dramatu Jiřího Svobody Dívka s mušlí z roku 1980 a v hororu Travis.
Na kontě má ale desítky dalších filmů. Zato seriálů za svůj život natočila jen pár. V roce 1965 se mihla v jedné epizodě kriminálky Případy komisaře Mejzlíka. O deset let později si zahrála v oblíbených Chalupářích. Drobné epizodní roličky ztvárnila také v Nemocnici na kraji města, Dynastii Nováků a Hotelu Herbich.
Jejím manželem byl od roku 1969 herec, režisér a ministr kultury České republiky Martin Štěpánek, syn herce a režiséra Zdeňka Štěpánka a bratr herce Petra Štěpánka, herečky Jany Štěpánkové a režisérky Kristiny Taberyové.
Manželům se narodily dvě společné děti – syna Jana a dceru Josefínu. V roce 1981 společně emigrovali do Rakouska a dva roky nato se celá rodina přesunula do západoněmeckého Mnichova. Zde Jaroslava působila jako herečka a divadelní pedagožka.
Oba manželé se podíleli na chodu rádia Svobodná Evropa a do rodné země se vrátili v roce 1994. Od roku 1996 působí Jaroslava Tvzníková jako školní režisérka a divadelní pedagožka na pražské DAMU.
Martin Štěpánek se 16. září 2010 v pražském bytě zastřelil. O jeho životě vznikl snímek Muž na toboganu.Kdo je Jaroslava Tvrzníková? Životopis Jaroslava Tvrzníková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jaroslava Tvrzníková

Národnost: česká
Datum narození: 17. dubna 1940
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Jaroslava Tvrzníková? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Reality show? Znáte termín Perioda? Vzpomněli byste si na význam slova Hemolýza? Víte, co je to Síra?

Klíčová slova: osobnost, popis, Jaroslava Tvrzníková, wiki, místo narození, biografie, herectví, zajímavosti, vysvětlení, kdy se narodila Jaroslava Tvrzníková?, wikipedie, Jaroslava Tvrzníková, herectví, kdo je Jaroslava Tvrzníková?, životopis, lexikon

Pojem Jaroslava Tvrzníková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Jaroslava Tvrzníková na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Jaroslava Tvrzníková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jaroslava Tvrzníková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jaroslava Tvrzníková na Youtube

Vyhledat termín Jaroslava Tvrzníková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaroslava Tvrzníková například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaroslava Tvrzníková

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jaroslava Tvrzníková? Kdy se narodila Jaroslava Tvrzníková? Kde se narodila Jaroslava Tvrzníková? Jaroslava Tvrzníková se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, kudrny blond, jaroslava Tvrzníková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jaroslava Tvrzníková řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslava Tvrzníková i v jiné kategorii než je herectví.