Kdo je to?
Kdo je Emerson Fittipaldi? Životopis Emerson Fittipaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Emerson Fittipaldi?

Kdo je Emerson Fittipaldi? Životopis, informace, biografie, sport

Emerson Fittipaldi je bývalý brazilský automobilový závodník a dvojnásobný mistr světa v F1.
Pocházel z rodiny automobilových závodníků, takže v tomto prostředí vyrůstal a závodění se věnoval od mládí. Svou šanci dostal na počátku 70. let, kdy se ze závodů nižší kategorie přesunul do prestižní F1, kde začal sbírat vítězství pro stáj Lotus. V roce 1972 se stal mistrem světa, o rok později se pak přesunul k McLarenu a v roce 1974 se mu podařilo znovu získat mistrovský titul. V roce 1976 však přestoupil do brazilské stáje Copersucar-Fittipaldi, a tím jeho úspěchy takřka skončily. Nějaký čas se ještě věnoval závodění (je například dvojnásobných vítězem závodu Indianapolis 500), ale už nikdy nebyl takovou hvězdou jako v 70. letech.
Emerson Fittipaldi je jedním z nejznámějších automobilových závodníků na světě a jeho jméno je v tomto sportu legendou.Kdo je Emerson Fittipaldi? Životopis Emerson Fittipaldi, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Emerson Fittipaldi

Národnost: brazilská
Datum narození: 12. prosince 1946
Místo narození: São Paulo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Emerson Fittipaldi sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Psychopatie? Znáte pojem Eufemismus? Vzpomněli byste si na význam slova Hedvábná stezka? Vzpomenete si na definici slova Rula?

Klíčová slova: wikipedie, Emerson Fittipaldi, životopis, osobnosti, kdo je Emerson Fittipaldi?, narození, sport, vysvětlení, popis, sport, datum narození, osobnost, informace, wiki, národnost, kde se narodil Emerson Fittipaldi?

Pojem Emerson Fittipaldi je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Emerson Fittipaldi doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Emerson Fittipaldi ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Emerson Fittipaldi na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Emerson Fittipaldi ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Emerson Fittipaldi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Emerson Fittipaldi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emerson Fittipaldi například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Emerson Fittipaldi?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Emerson Fittipaldi? Kdy se narodil Emerson Fittipaldi? Kde se narodil Emerson Fittipaldi? Emerson Fittipaldi je v sekci Sport

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Emerson Fittipaldi dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emerson Fittipaldi i v jiné kategorii než je sport.