Kdo je to?
Kdo je Jan Potměšil? Životopis Jan Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Potměšil

Kdo je Jan Potměšil? Životopis, informace, biografie, herectví

Jan Potměšil je český filmový, divadelní a seriálový herec. Potměšil se narodil v Praze do rodiny pedagoga Jaroslava Potměšila a už od mala se věnoval herectví. V televizi se poprvé objevil již v 8 letech v divácky úspěšném televizním cyklu Bakaláři. Zahrál si celkem ve dvou epizodách (Vánoce, na které nikdy nezapomenu a povídka Lokomotiva). V Bakalářích se objevil po boku úspěšného českého herce Vladimíra Menšíka. O tři roky později si zahrál v dalším úspěšném seriálu Žena za pultem (1977). Následně herectví vystudoval a začal hrát i ve filmech.
Jan Potměšil debutoval ve snímku Tajemství ocelového města z roku 1978. Následovaly role v úspěšných filmech jako Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979), Proč?, Bony a klid, O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Šakalí léta (1993), Bolero (2004), Bony a klid 2 (2014). Doposud si zahrál ve více než 25 filmech.
Další role ztvárnil v seriálech Třetí patro (1985), Druhý dech (1988), Dlouhá míle (1989), O zvířatech a lidech (1994), Pojišťovna štěstí (2004), Kancelář Blaník (2014-2015) a další.
Osudným dnem byl pro Potměšila 8. prosinec 1989, kdy při autonehodě utrpěl poranění páteře a částečně ochrnul. Po léčbě a rehabilitaci byl upoután na invalidní vozík. Nicméně v herectví pokračoval i nadále.
Jako divadelní herec působí v Divadelním spolku Kašpar, se kterým hraje v pražském Divadle v Celetné. Jako divadelní herec získal za roli ve hře Richard III. Cenu Alfréda Radoka. Dále si zahrál ve hrách Růže pro Algernon, Účtování v domě božím nebo Hamlet.
Jan Potměšil je od roku 2004 ženatý s Radkou Prchalovou, se kterou má dva sny (Jana a Šimona).Kdo je Jan Potměšil? Životopis Jan Potměšil, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Jan Potměšil

Národnost: česká
Datum narození: 31. 3. 1966
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Potměšil? Potom se podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Alias? Víte co je Dedukce? Vzpomenete si na definici slova Kalibrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Demokracie?

Klíčová slova: osobnosti, kdy se narodil Jan Potměšil?, wiki, místo narození, kde se narodil Jan Potměšil?, informace, zajímavosti, biografie, Jan Potměšil, Jan Potměšil, herectví, vysvětlení, životopis, národnost, herectví, narození

Pojem Jan Potměšil je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Jan Potměšil ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Jan Potměšil na Google obrázcích

Najít heslo Jan Potměšil ve Wikipedii

Zkusit najít Jan Potměšil v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Jan Potměšil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Potměšil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Potměšil?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Potměšil? Kdy se narodil Jan Potměšil? Kde se narodil Jan Potměšil? Jan Potměšil se nachází v sekci Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Potměšil třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Potměšil i v jiné kategorii než je herectví.