Kdo je to?
Kdo je Lenka Krobotová? Životopis Lenka Krobotová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Lenka Krobotová?

Kdo je Lenka Krobotová? Životopis, informace, biografie, herectví

Lenka Krobotová je česká filmová a divadelní herečka. Krobotová se narodila v Plzni do rodiny slavného českého režiséra a herce Miroslava Krobota. Od malička se věnovala lidovému tanci, ale později se rozhodla pro herectví. Po střední škole se přihlásila na DAMU, kde vystudovala činoherní herectví. Během studií zaskakovala v pražském divadle Kašpar a hostovala také v Divadle Labyrint, v Divadle na Vinohradech nebo v Činoherním klubu. Zahrála si v divadelních hrách Bratři Karamazovi, Don Juan se vrací z války nebo Král nekrál.
Poté, co úspěšně ukončila studia na DAMU se připojila roku 2000 k Dejvickému divadlu v Praze, kde tak mohla spolupracovat se svým otcem Miroslavem Krobotem, který Dejvické divadlo vedl od roku 1996. Během působení v Dejvickém divadle Krobotová ztvárnila role v divadelních hrách Bratři Karamazovi, Muž bez minulosti, Oblomov, O zakletém hadovi, Tři sestry, Tramvaj do stanice Touha, Idiot a další.
U filmu Lenka Krobotová debutovala už v 16 letech, kdy se jako členka tanečního souboru objevila ve filmovém muzikálu Šakalí léta (1993). Později se objevila ve filmech Stůj, nebo se netrefím (1997), Útěk do Budína (2002), Jedna ruka netleská (2003), Milenci a vrazi (2004), Doblba! (2005), ve filmu Karamazovi (2008) si zahrála roli Grušenky, kterou předtím hrála také v divadle. Dále se objevila ve filmu Díra u Hanušovic (2014), Kvarteto (2017) nebo Případ mrtvého nebožtíka (2017).
Krobotová si zahrála také v seriálech Útěk do Budína (2003), Hraběnky (2007), Čtvrtá hvězda, Až po uši (2014), Labyrint (2015 a 2017), Ohnivý kuře (2017), Dabing street (2018), Zkáza Dejvického divadla (2019).Kdo je Lenka Krobotová? Životopis Lenka Krobotová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Lenka Krobotová

Národnost: česká
Datum narození: 10. 3. 1977
Místo narození: Plzeň, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Lenka Krobotová? Pak se podělte se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Ředitelské volno? Vzpomněli byste si na význam slova Precedent? Víte co je Lupus? Znáte definici termínu Skafocefalie?

Klíčová slova: herectví, narození, herectví, život, zajímavosti, kde se narodila Lenka Krobotová?, wikipedie, životopis, Lenka Krobotová, datum narození, kdo je Lenka Krobotová?, biografie, lexikon, kdy se narodila Lenka Krobotová?, informace, popis

Pojem Lenka Krobotová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Lenka Krobotová ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lenka Krobotová ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Lenka Krobotová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Lenka Krobotová na Google obrázcích

Najít pojem Lenka Krobotová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lenka Krobotová například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Lenka Krobotová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Lenka Krobotová? Kdy se narodila Lenka Krobotová? Kde se narodila Lenka Krobotová? Lenka Krobotová je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Lenka Krobotová dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lenka Krobotová i v jiné kategorii než je herectví.