Kdo je to?
Kdo byl Hans Kammler? Životopis Hans Kammler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Hans Kammler?

Kdo byl Hans Kammler? Životopis, informace, biografie, zločin

Hans Friedrich Karl Franz Kammler byl německý stavební inženýr a důstojník (nejvyšší hodnost generál) Waffen SS za druhé světové války. Kammler se narodil ve Štětíně do rodiny pruského plukovníka. V mládí se učil na školách ve městech Bromberg, Ulm a Gdaňsk, kde roku 1919 dokončil humanitární gymnázium úspěšnou maturitní zkouškou. Ve stejném roce nastoupil do armády jako dobrovolník a připojil se ke 2. husarskému pluku. Po dvou měsících se stal členem jednotek Freikorps, u kterých několik měsíců působil jako pohraniční stráž na východě. Vrátil se z armády a začal studovat architekturu nejprve v Mnichově na technické univerzitě a později ji dokončil na gdaňské univerzitě (1923). V následujícím roce absolvoval kurz pozemního stavitelství a jako zemský stavební vedoucí se staral o osídlení části Zehlendorf v německém Berlíně. Poté chvíli působil jako konstrukční manažer pro zemědělství a hospodářství. Stal se velmi uznávaným inženýrem a podílel se na stavbách policejních budov v Berlíně nebo na dalších projektech v Postupimi. Roku 1928 začal pracovat jako výzkumný poradce pro říšskou výzkumnou radu pro stavbu a ekonomiku bydlení.
Dále se dostal do funkce poradce technického oddělení pobočky NSDAP v Berlíně (1931) a v dalším roce (1932) se připojil k politické straně NSDAP. V roce 1933 se stal členem SS a v Berlíně ověřoval rasový původ obyvatel. Během války se staral o přípravu zařízení pro koncentrační tábory (plynové komory, krematoria). Kammler přišel s nápadem využívat koncentrační tábory jako levnou pracovní sílu pro továrny na zbraně (podle odhadů pro něj pracovalo až 14 milionů vězňů).
Dodnes se přesně neví, jak Hans Kammler zemřel. Podle některých zdrojů zemřel v květnu 1945 v Praze nebo byl zastřelen vlastními vojáky, anebo byl zajat americkou armádou a vyslýchán.Kdo byl Hans Kammler? Životopis Hans Kammler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Hans Kammler

Národnost: německá
Datum narození: 29. 8. 1901
Místo narození: Štětín, Pomořansko, Prusko
Datum úmrtí: 9. 5. 1945

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hans Kammler s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Rejsek? Vzpomněli byste si na význam slova Surfing? Vzpomenete si na definici slova Strukturované učení? Znáte definici termínu Bankovní záruka?

Klíčová slova: datum úmrtí, popis, osobnost, wikipedie, národnost, lexikon, kdy se narodil Hans Kammler?, biografie, zajímavosti, život, kdo je Hans Kammler?, nežijící, životopis, zločin, národnost, Kdy zemřel Hans Kammler

Pojem Hans Kammler je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Hans Kammler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Hans Kammler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Hans Kammler ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Hans Kammler na Youtube

Zkusit najít slovo Hans Kammler ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Hans Kammler například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Hans Kammler?

Právě jste zjistili Kdo byl Hans Kammler? Kdy se narodil Hans Kammler? Kde se narodil Hans Kammler? Kdy zemřel Hans Kammler? Hans Kammler je v sekci Zločin

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hans Kammler třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hans Kammler i v jiné kategorii než je zločin.