Kdo je to?
Kdo byl Hans Kammler? Životopis Hans Kammler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Hans Kammler?

Kdo byl Hans Kammler? Životopis, informace, biografie, zločin

Hans Friedrich Karl Franz Kammler byl německý stavební inženýr a důstojník (nejvyšší hodnost generál) Waffen SS za druhé světové války. Kammler se narodil ve Štětíně do rodiny pruského plukovníka. V mládí se učil na školách ve městech Bromberg, Ulm a Gdaňsk, kde roku 1919 dokončil humanitární gymnázium úspěšnou maturitní zkouškou. Ve stejném roce nastoupil do armády jako dobrovolník a připojil se ke 2. husarskému pluku. Po dvou měsících se stal členem jednotek Freikorps, u kterých několik měsíců působil jako pohraniční stráž na východě. Vrátil se z armády a začal studovat architekturu nejprve v Mnichově na technické univerzitě a později ji dokončil na gdaňské univerzitě (1923). V následujícím roce absolvoval kurz pozemního stavitelství a jako zemský stavební vedoucí se staral o osídlení části Zehlendorf v německém Berlíně. Poté chvíli působil jako konstrukční manažer pro zemědělství a hospodářství. Stal se velmi uznávaným inženýrem a podílel se na stavbách policejních budov v Berlíně nebo na dalších projektech v Postupimi. Roku 1928 začal pracovat jako výzkumný poradce pro říšskou výzkumnou radu pro stavbu a ekonomiku bydlení.
Dále se dostal do funkce poradce technického oddělení pobočky NSDAP v Berlíně (1931) a v dalším roce (1932) se připojil k politické straně NSDAP. V roce 1933 se stal členem SS a v Berlíně ověřoval rasový původ obyvatel. Během války se staral o přípravu zařízení pro koncentrační tábory (plynové komory, krematoria). Kammler přišel s nápadem využívat koncentrační tábory jako levnou pracovní sílu pro továrny na zbraně (podle odhadů pro něj pracovalo až 14 milionů vězňů).
Dodnes se přesně neví, jak Hans Kammler zemřel. Podle některých zdrojů zemřel v květnu 1945 v Praze nebo byl zastřelen vlastními vojáky, anebo byl zajat americkou armádou a vyslýchán.Kdo byl Hans Kammler? Životopis Hans Kammler, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Hans Kammler

Národnost: německá
Datum narození: 29. 8. 1901
Místo narození: Štětín, Pomořansko, Prusko
Datum úmrtí: 9. 5. 1945

Popis osobnosti Hans Kammler můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Rejsek? Znáte definici termínu Demise? Vzpomenete si na definici slova Ruský twist? Pamatujete si definici pojmu Stupeň Celsia?

Klíčová slova: kdo to je, narození, životopis, datum úmrtí, zločin, zajímavosti, Hans Kammler, život, kdo je Hans Kammler?, vysvětlení, popis, wikipedie, Kdy zemřel Hans Kammler, biografie, kdy se narodil Hans Kammler?, zločin

Pojem Hans Kammler je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Hans Kammler v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Hans Kammler ve Wikipedii

Vyhledat pojem Hans Kammler ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hans Kammler ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Hans Kammler ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Hans Kammler na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hans Kammler například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hans Kammler

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Hans Kammler? Kdy se narodil Hans Kammler? Kde se narodil Hans Kammler? Kdy zemřel Hans Kammler? Hans Kammler je v kategorii Zločin

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Hans Kammler řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hans Kammler i v jiné kategorii než je zločin.